Skocz do zawartości

[e46] navi po updacie softu - czarny ekran


tyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy, bardzo prosze o pomoc. Probowalem zaktualizowac soft od mojej navi mk4. Wszystko bylo dobrze do momentu wyjecia plyty. Wtedy ekran zrobil sie czarny i nic wiecej juz sie nie dzialo. W tej chwili sytuacja wyglada tak: radio dziala, moge wkladac plyty z softem, czytnik cos kreci, czerwona dioda miga, w pewnym momencie przestaje, czytnik jakby sie wylaczal, po czym znow zaczyna migac i krecic plyte. Plyte mozna bez problemu wyjac i wsadzic inna. Probowalem wgrywac soft 27 i 30 ale nie da rady, ciagle to samo. Poradzcie co mam robic. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Tyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam

Koledzy, bardzo prosze o pomoc. Probowalem zaktualizowac soft od mojej navi mk4. Wszystko bylo dobrze do momentu wyjecia plyty. Wtedy ekran zrobil sie czarny i nic wiecej juz sie nie dzialo. W tej chwili sytuacja wyglada tak: radio dziala, moge wkladac plyty z softem, czytnik cos kreci, czerwona dioda miga, w pewnym momencie przestaje, czytnik jakby sie wylaczal, po czym znow zaczyna migac i krecic plyte. Plyte mozna bez problemu wyjac i wsadzic inna. Probowalem wgrywac soft 27 i 30 ale nie da rady, ciagle to samo. Poradzcie co mam robic. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Tyszek

 

 

Witam,

 

 

to jest doskonaly przyklad dla osob ktore nie wierzyly ze mozna "uwalic" czytnik mk4 czy mk3 na amen...Probujac podniesc dowolnym softemv27, v28 itp tez nie dalo rady. Juz kilkanascie przypadkow tego typu bylo na forum. Fakt, faktem niektore mozna naprawic ale niektore niebardzo.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam, czy udało ci się wyeliminować ten problem? ja mam taki, że po włożeniu płyty z softem przez chwile widzę teść w formie "starej grafiki", a następnie ekran robi się czarny (nie wyłącza się całkowicie bo podświetlenie ekranu widać) - i tak w kółko. Wzięło się to wszystko z tego, że w serwisie chciałem coś tam zerknąć poprzez kompa w menu nawigacji i jak weszliśmy w jedną opcję to komputer zażądał płyty, którą po powrocie do domu ją mu dostarczyłem i od tego momentu zaczął się problem. Z tego co zauważyłem to jak odłączę całą nawigację to wyświetlacz działa w trybie "starej grafiki". Próbowałem wgrywać różne softy ale to nic nie pomaga.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

problem pewnie stary jak świat ale po przewertowaniu całego forum, odpowiedzi nie ma żadnej :shock:

szkoda że osoby które zgłaszają problem później nie piszą jak to się zakończyło :/

a więc

mam następujący problem ze swoim E46 150KM 2004

samochód kupiłem tylko z wyświetlaczem 16:9 cd

ostatnio dokupiłem czytnik mk4(ponoć 100% sprawny ale nie wiem od jakiej navi) i radio BM24

BM24 podłączyłem przez przejściówki bo w aucie miałem wyjście na płaskie piny

po podłączeniu radia coś przez chwilę szumi i zaraz przestaje

ale od początku aż do teraz mam czarny ekran (podświetlenie działa) próbowałem wkładać różne płyty z softem(cd, dvd, soft v27, cx3)

za każdym razem te same objawy, na początek rozkręca płytę i czyta z 30-60s, potem przestaje i tylko miga lampka(power świeci cały czas)

czasami płytę niedługo po włożeniu wypluwa

na wyświetlaczu nie dzieje się absolutnie nic, nawet żadne kontrolki się nie palą(nie wiem czy powinny)

czy jest to do naprawienia?

zastanawiam się czy może byc uszkodzony wyświetlacz? bezpieczniki? od czego zacząć sprawdzanie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, moja navi to 16:9 cd

właśnie idzie do mnie czytnik mk4 pracujący wcześniej z małą navi(mono), sprawny w 100%

bardzo proszę o wskazówki jak to teraz zrobić żeby nie uszkodzić czytnika

1. czytałem coś że nie można podłączać pod napięciem, czy mam odłączyć akumulator?

2. czy navi bedzie dzialac, czy bez zmiany softu sie nie obędzie?

3. jeśli zmiana to jaki soft zaaplikować mu na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś opisać dokładne zachowanie się nawigacji podczas zmiany softu?

1. czy ZAWSZE musi być jakieś info na ekranie nawigacji?

2. czy wgrywanie softu może odbywać się przy czarnym ekranie navi(na ślepo)?

3. załóżmy że wyświetlacz nie działa, który przycisk należy nacisnąć po wyjęciu płyty(czytnik sam wysunął) lewy-prawy? co teraz, czekamy, wyłączamy zapłon?

4. czy należy odłączyć radio?

5. odnośnie napięcia, na obecnym czytniku widzę że pracuje przy wyłączonym zapłonie jak się podniesie klapę, czy tak powinno być?

6. w jaki sposób czytnik się się wyłącza, sam? czy samochód wyłącza zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się robi telenowela :/

Kolejny czytnik, kolejna próba i nic. W sumie przy każdym to samo.

Zaczynam się zastanawiać czy to może być wina padniętego wyświetlacza?(podświetlenie działa, podczas próby wgrywania softu pojawiają się jakieś białe paski) czy możliwe że wyświetlacz nie działa?

No chyba że źle nagrywam/wgrywam softy?

Do wszystkich używałem ultraiso i płyt DVD-R oraz CD-R. Softy cx3 i v27

Także mam aktualnie dwa czytniki DVD a problem pozostał.

A może jest jakiś dobry duch z Białegostoku który zaoferował by pomoc z ożywieniu tego ustrojstwa albo przynajmniej w zdiagnozowaniu usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem "rozwiązanie" polegające na odłączeniu nawigacji. Niestety wyświetlana grafika jest jak za czasów commodore'a ale po zmianie kolorów nie wygląda tak źle, no i jeden ma plus dla mnie, że na ekranie pokazuje się informacja co jest grane w radiu. Już jeżdżę przez jakiś czas tak a brak nawigacji nie jest dla mnie uciążliwy bo w większości przypadków i tak używałem tej z Blackberry. Może kiedyś jak znajdę magika to przy okazji coś z tym zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To już się robi telenowela :/

Kolejny czytnik, kolejna próba i nic. W sumie przy każdym to samo.

Zaczynam się zastanawiać czy to może być wina padniętego wyświetlacza?(podświetlenie działa, podczas próby wgrywania softu pojawiają się jakieś białe paski) czy możliwe że wyświetlacz nie działa?

No chyba że źle nagrywam/wgrywam softy?

Do wszystkich używałem ultraiso i płyt DVD-R oraz CD-R. Softy cx3 i v27

Także mam aktualnie dwa czytniki DVD a problem pozostał.

A może jest jakiś dobry duch z Białegostoku który zaoferował by pomoc z ożywieniu tego ustrojstwa albo przynajmniej w zdiagnozowaniu usterki?

 

W Gdańsku mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witano

może ktoś tan zajrzy ?

a może coś to pomoże?

 

viewtopic.php?f=91&t=88508&start=855

http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&arch=0

http://bmwfans.info/parts/catalog/

Pomoc - forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=4699

Jaki czytnik http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=38428


MAPKI I SOFTY PRZENIESIONE Z RAPIDSHARE NA CHOMIKA. Haslo: navimk4 http://images.chomikuj.pl/button/dareckx1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nic :mad2:

Zamówiłem cały zestaw z innego auta. Wymieniłem wyświetlacz i podpiąłem to pod czytnik mk3.

Niestety wynik ten sam. Wyświetlacz czarny(ale podświetlony), czytnik coś tam pokręci i wypluwa.

O dziwo albo i nie radio działa. Podłączyłem bm54 i normalnie mogę stacje i cd odsłuchiwać.

Jaka może być przyczyna braku obrazu?

Przypomnę że wypróbowałem już 3 czytniki(2 x mk4 i 1 x mk3) oraz inny monitor.

Czy jest taka możliwość że muszę podłączyć auto pod kompa i jakoś(nie znam się na tym) zegrać to ze sobą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nic :mad2:

Zamówiłem cały zestaw z innego auta. Wymieniłem wyświetlacz i podpiąłem to pod czytnik mk3.

Niestety wynik ten sam. Wyświetlacz czarny(ale podświetlony), czytnik coś tam pokręci i wypluwa.

O dziwo albo i nie radio działa. Podłączyłem bm54 i normalnie mogę stacje i cd odsłuchiwać.

Jaka może być przyczyna braku obrazu?

Przypomnę że wypróbowałem już 3 czytniki(2 x mk4 i 1 x mk3) oraz inny monitor.

Czy jest taka możliwość że muszę podłączyć auto pod kompa i jakoś(nie znam się na tym) zegrać to ze sobą???

 

Może być taka możliwość że trzeba podłączyć pod kompa zaadoptować czytnik na navi kolorową, w wrzucić mu stary soft v17 w wersji oryginalnej a potem wgrać jakiś nowy PL.

Sam u siebie walczyłem z tematem kilka razy i wgrywałem różne softy. Generalnie soft to jedno a to że czytnik MK3 czy MK4 trzeba przestawiać z monochromatycznej na kolor to drugie. Jeśli masz kabelek to inpą jesteś w stanie sam to przestawić, oczywiście zakładam ze sam wyświetlacz i czytnik są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś opisać dokładne zachowanie się nawigacji podczas zmiany softu?

1. czy ZAWSZE musi być jakieś info na ekranie nawigacji?

2. czy wgrywanie softu może odbywać się przy czarnym ekranie navi(na ślepo)?

3. załóżmy że wyświetlacz nie działa, który przycisk należy nacisnąć po wyjęciu płyty(czytnik sam wysunął) lewy-prawy? co teraz, czekamy, wyłączamy zapłon?

4. czy należy odłączyć radio?

5. odnośnie napięcia, na obecnym czytniku widzę że pracuje przy wyłączonym zapłonie jak się podniesie klapę, czy tak powinno być?

6. w jaki sposób czytnik się się wyłącza, sam? czy samochód wyłącza zasilanie?

 

 

 

Ad 1. w czasie aktualizacji info pokazuje się jeśli czytnik jest ustawiony na odpowiedni monitor ( mono lub kolor), nieraz trzeba trochę poczekać ( do 15 min nawet) aż zacznie się aktualizacja

 

Ad 2. Tak może się tak odbywać jednakże wtedy wiadomo że na czytniki jest ustawiony nieodpowiedni ekran do tego co jest podłączony

 

Ad 3. Jaksie wysunie płyta należy ja wyciągnąć i wcisnąć prawe pokrętło

 

Ad 4. Niekoniecznie

 

Ad 5. Tak, czytnik ma niezależne zasilanie , sam sobie nim steruje i sam się też usypia

 

Ad 6. Czytnik wyłącza się sam po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu auta jeszcze przez chwile słychać ze coś miesza i w końcu się wyłącza, włączenie czytnika następuje wraz z otwarciem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok przyszedł kabelek więc zabrałem się to sprawy za pomocą INPY :twisted:

Jednak w dalszym ciągu nic :/

Próbowałem przestawić na kolor ale wyskakuje komunikat o konfigurowaniu i że może to potrwać 20sec. czekałem 5min i absolutnie nic się nie zmieniło. Mogę za to ustawić flagę aby czytnik czekał na soft. Włożyłem płytkę v21.1, pokręciło jakieś 2min, na ekranie było widać mignięcia białych pasków, wypluło płytę, wyjąłem i nacisnąłem na prawy przycisk(ekran cały czas jest czarny) nic to nie dało.

Były jakieś opcje self-testów do monitora i do navi ale zachowywały się podobnie jak poprzednio, komunikat że konfiguruje, czas 20sec. ale tak jakby nic się nie działo, czy to normalne?

Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić za pomocą kompa czy monitor działa? Tzn sam wyświetlacz bo przyciski od radia i podświetlenie działają.

Czy monitor bo odłączeniu zasilania trzeba jakoś zaprogramować do samochodu?

W desperacji zapytam się i o to, czy wtyczki w bagażniku(czerwona i niebieska do navi) można ze sobą zamieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1.Nie musisz odłączać akumulatora wystarczy wyłączony zapłon

2.Czytnik musi być przeprogramowany na kolor.

3.Wgraj sobie jakiś PL z forum

 

witam

pozwoliłem sobie do ciebie napisac znalazłem posta z twoja odpowiedzia wyżej pk.2

mam pytanie czy w aucie bmw e46 2004 rok jest navi 16/9 kolorowe ponieważ nie było czytnika założyłem mk3 z navi monochromatycznej jakim programem jestem w stanie zrobic zmiane wyświetlania czytnik.

Czy jestem to w stanie zrobić INPA ?

 

z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie musisz odłączać akumulatora wystarczy wyłączony zapłon

2.Czytnik musi być przeprogramowany na kolor.

3.Wgraj sobie jakiś PL z forum

 

witam

pozwoliłem sobie do ciebie napisac znalazłem posta z twoja odpowiedzia wyżej pk.2

mam pytanie czy w aucie bmw e46 2004 rok jest navi 16/9 kolorowe ponieważ nie było czytnika założyłem mk3 z navi monochromatycznej jakim programem jestem w stanie zrobic zmiane wyświetlania czytnik.

Czy jestem to w stanie zrobić INPA ?

 

z góry dziekuje za pomoc

 

 

wITAM,POSIADA E46 TOURING Z 16/9 MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem temat na zagranicznym forum i o dziwo po kilku minutach dostałem w miarę sensowną odpowiedź:

This happened to me when i changed my cluster in October 2010. When coding the new cluster, i forgot to set the options NAV, TV, and ONBOARD MONITOR, so the display went black. It went back to life when coded the three options in the cluster. You must also code the MK4 (Language, Color, ...)

 

Tylko co to jest ten cluster??? Mam wrażenie że chodzi o jakiś wsad do licznika, ktoś się orientuje co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Poruszyłem temat na zagranicznym forum i o dziwo po kilku minutach dostałem w miarę sensowną odpowiedź:

This happened to me when i changed my cluster in October 2010. When coding the new cluster, i forgot to set the options NAV, TV, and ONBOARD MONITOR, so the display went black. It went back to life when coded the three options in the cluster. You must also code the MK4 (Language, Color, ...)

 

Tylko co to jest ten cluster??? Mam wrażenie że chodzi o jakiś wsad do licznika, ktoś się orientuje co to takiego?

Nie znam tak dobrze angielskiego,ale z pomoca internetu i zdrowego rozumu wnioskuję że trzeba przeprogramować całość,czyli TV,NAVI i zegary na desce.Chodzi o to że we wszystkich trzeba zmienić jezyki na takie same.Moze nie tylko jezyki,nie wiem,ale od tego proponuje zaczac.

Pozwodzenia

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odswieze temat. Posiadam wyświetlacz 16:9 oraz czytnik mk3, po zakupie auta wszystko ladnie chodzilo z wyjatkiem bm54 (spalone koncowki). Po podlaczeniu inpy na wyswietlaczu pojawil sie niemiecki komunikat o wlozeniu plyty z softem. Wypaliłem zgodnie z instrukcja soft od mr.lova do mk3, plyta sony,mode 2, najmniejsza predkosc i po tym jest tak jak przedstawilem na filmach. Probowalem doslownie wszystkiego przerobilem kazdy soft do mk3, probowalem ruszyc wgrywanie softu inpa lecz wywalalo blad czytnika i wypluwalo plyte. Kilka razy wcielo plyte i musialem wyjmowac ja recznie, czasami dioda power ginela, teraz znow sie swieci. Rozmawialem z "fachowcem" ktory na odleglosc stwierdzil ze padl czytnik i chcial mi sprzedac drugi wiec ta opinia nie byla raczej rzetelna. Obecnie inpa nie widzi czytnika ... Prosilbym o jakas porade ...

 

 

 

Dzis inpa znow zobaczyla czytnik, po wcisnieciu shift+f7 chwile pokreci plyta i wurzuci, dodatkowo w ustawieniach mam podany jezyk angielski a na zegarach komunikaty wyswielaja mi sie po niemiecku

 

http://imageshack.us/a/img28/9692/bpfe.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.