Skocz do zawartości

Alarm, zbyt czuły, uruchamia się bez sensu.


Panicz73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem forum ale nic podobnego nie znalazłem.

Alarm w moim samochodzie odpala sie zupełnie bez sensu, tzn. bez udziału czynników zewnętrznych (huk czy walniecie samochodu) i wewnetrznych (np. mucha w środku...)

Wygląda to tak że np. po zamknieciu z kluczyka (ale guzikiem) wygasza sie wszystko (zostaje lampka "P" na skrzyni), chwile się przy nim postoi (jakieś 5-10min) i alarm się włącza.

Oczywiscie BMW, tak jak podforum e39, 530D Executive z 2003 roku. Alarm ma odłączoną (chyba) syrenę bo tylko migaczami sygnalizuje.

Jest to o tyle wnerwiające że rozladowuje (przy dłuższym postoju) akumulator...

BTW dzięki forum właśnie wymieniłem jeża :) który to eweidentnie był przyczyną padajacego akumulatora.

Teraz został ten cholerny alarm, na razie zamykam zamkiem...

 

Jakieś pomysły???

 

Pozdrawiam, Greg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem opinie różne, ze często czujnik w masce lubi robić takie jaja - również w e39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie często przyczyną jest czujnik pod maską odłącz go i zobaczysz czy to on, ja mam podobny problem do twojego tylko ze po zamknięciu auta nie włącza sie alarm tylko pika tak jakby były otwarte drzwi i miga awaryjkami byłem na kompie u speców nic nie wynaleźli zaprogramowali mi jeszcze raz alarm no i dalej to samo jedynym sposobem jest wyłączenie czujników w E39 są dwa w dachu czujka ruchu i w bagażniku czujnik przechyłu, zamknij auto z pilota i po zamknieciu ponownie naciśnij przycisk zamykania to drugie naciśnięcie wyłącza czujki czyli masz zamkniete auto ale nie masz uzbrojonego alarmu a dioda na lusterku normalnie miga aha jezeli nie jestes pewny czy faktycznie zdezaktywowales alarm rabiąc tą czynnosc popatrz na diode przy lusterku po tym drugim wcisnieciu dioda sie zapali na chwile zgasnie i zacznie ormalnie mrugać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zaraz sprawdzę co i jak z tym czujnikiem maski a potem pobawię się pilotem :)

Jeszcze tylko jeden hint...

Gdzie jest czujnik zamknięcia maski? Domyślam się że nie na dachu ale coś dokładniej pls :)

 

Pozdrawiam, Greg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem jak z oryginalnym alarmem, ale w przypadku dokladanych chyba najczesciej jest mozliwosc zmniejszenia czulosci alarmu (tak, aby nie reagowal na przejezdzajace samochody itp.), moze tym to mozna skorygowac?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mialem podobny problem w mojej e39. Alarm zalaczal sie najczesciej w godzinach rannych, jak wstawalo slonko.

Rozwiazanie bylo banalne, jak juz wspominali koledzy chodzilo o czujnik pod maska.

Z tym ze, okladzina nad czujnikiem poprostu sie przetarla i nie dociskala go skutecznie, podkejenie kawalka gumy spowodowalo absolutne usuniecie awarii.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem go testowo i faktycznie od tego momentu nie uruchamia się już alarm

inna sprawa to że on jest troche bez sensu zrobiony, tzn ten dynks od czujnika wyrobil dziurę w wytłumieniu pod maską

bo nie zrobili w tamtym miejscu żadnego plastiku tylko czujnik "dłubie" w wacie

myślę ze podkleję mu kawałkiem plaskiego plastiku na końcówce żeby się nie zagłębiał w to wyrobienie

 

czujnik maski masz przed lewym filtrem przeciwpyłkowym taki malutki skobelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.