Skocz do zawartości

Brak zasilania w przednich halogenach


judin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem, sobie zamontować przednie halogeny, iż fabrycznie ich nie było jak kupiłem autko. Podpinam wszystko, patrze, a tu halogeny przednie nie swiecą - tylnie tak.

 

Miernikiem sprawdziłem, że nie ma tam w ogóle napięcia. Pytanie dlaczego? Może, dlatego, że nie ma bezpiecznika? Nie wiem jak to sprawdzić, ponieważ nie wiem pod, którym numerem on może sie znajdować - może Wy mi pomożecie, chyba, że są jakieś inne tezy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób podłączałeś te halogeny: poprzez moduł świateł czy na krótko? Zmieniłeś przełącznik świateł przeciwmgłowych?

 

Z lewej oraz z prawej strony mam dwa wolne przewody,-domniewalem ze to do halogenow - kupilem je, wiec kostka pasuje do halogenow.

Przelacznik mialem wlaczony, bo jak wczesniej pisalem, tylnie przeciwmglowe swieca...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz włącznik do świateł p/mgielnych? Jeśli masz tylko jednopołożeniowy (od tylnych świateł), to nie dziw się, że nie działają przednie bo przy przednich i tylnych włącznik jest 3 położeniowy (tylko przód, tylko tył, przód i tył).

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (e39 525D z maja 2003)jest przełącznik świateł p/mgielnych 3 położeniowy:

położenie 1 - w pozycji pionowej "0" - nic nie świeci

położenie 2 - na godzinie 13 - włącza przednie halogeny p/mgielne

położenie 3 - na godzinie 14 - włącza tylne p/mgielne - jednak w tym położeniu pokrętło nie zostaje - powraca do pozycji nr 2. działa na przemian: raz klikasz na godzinę 14-włączasz tył, puszczasz i wraca na godzinę 13. kolejny raz klikasz na godzinę 14 i wyłącza tylne p/mgielne.

Nie ma możliwości włączenia świateł p/mgielnych TYLKO Z TYŁU :nienie: . Można włączyc TYLKO przód i ewentualnie w razie potrzeby dołączyc TYŁ.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli suma-sumarum Majkii: pokrętło masz takie jak u mnie tyle, że moje po włączeniu tylnych p/mgieł sprężynuje spowortem do pozycji na godzinie 13 (włączone p/mgielne z przodu) a Twoje zostaje na godzinie 14 :)

Tak czy inaczej - nie ma możliwości włączenia TYLKO tylnych p/mgłowców.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ten jest od świateł mijania :) Wrzuciłem akurat tego gdyż zestopniowany jest tak samo jak ten mój od halogenów - a nie mogłem znaleźc od samych halogenów :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.