Skocz do zawartości

Spalanie gazu .. e34 M20.


harpagin

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wymieniales filterek gazu ? Kiedy byles ostatnio na regulacji gazu ? U mnie w okolicy gazownicy biora okolo 20zl za regulacje , na miejscu sam decydujesz jak chcesz aby beemka ci jezdzila. czy lekko i szybko a wieksze spalanie gazu czy mniejsze spalanie ale moc lekko zablokowana...

Filtr powietrza i jego czystosc tez chyba na to wplywa..

a poza tym nie wiadomo w jakim stanie jest juz twoj reduktor i to co w nim pozostalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem moje E34 m20 130konna pali coś około 17 litrów gazu w jeździe mieszanej trochę 50% miasta 50 % trasy na 100km . Hmm i myślę ze to troszkę za dużo są jakieś sposoby żeby zmniejszyć spalanie wyregulować coś ?? Czekam na odpowiedz :)

 

Moja na zwykłej instalacji o ile w trasie (ok 100 - 120km/h) pali ok 12-13litrów gazu to w mieście nie mniej niż 20litrów. I tak jest zawsze. Nawet regulacja czy wymiana filterków nic nie da. Samochód jest ciężki , instalacja niesekwencyjna i powszechnie wiadomo ,że na gazie jest 30% większe spalanie jeżeli chodzi o ilość litrów. Już cudów nie oczekuję. Jedyna szansa na zmniejszenie kosztów to ...spadek cen gazu. :( I nie wierzę w bajki jak ktoś gada ,że mu pali 10litrów gazu podczas gdy w instrukcji w litach benzyny wychodzi 14!

 

I jak wymienisz filterek i wyregulujesz to może zejdziesz max.ok 2 litrów )na krótki czas). Ale nie wiem ile w tym "efektu Placebo" ponieważ będziesz delikatniej jeździł czekając na rezultaty w/w zabiegów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.