Skocz do zawartości

E60 Jak zdemontowac zapalniczkę?


ralfik13877

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć jak zdemontować zapalniczkę z popielniczką lub samą zapalniczkę. Nie chcę niczego zniszczyć a gniazdo zapalniczki wpadło mi do środka i teraz nie moge niczego podpiąć.

 

Prosze o usunięcie jednego tematu, nie wiem czemu pojawiły się dwa. Za co przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj z zewnątrz - może jakaś pęseta, szczypce(nie zrób zwarcia!)? Jak to nie da rady to tylko został demontaż podłokietnika. W kolejności:

osłona/deska z tyłu, nawiewy,zdemontować wszystkie połączenia elektryczne, dwie śruby przy podstawie, dwie śruby pod podłużną zaślepką z materiału obiciowego na wysokości zapalniczki - po dwu stronach, mieszek skrzyni, zdemontować wszystkie połączenia elektryczne, hamulec ręczny i mamy podłokietnik w ręku, wtedy możemy przystąpić do naprawy samej zapalniczki/popielniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta zapalniczka jest delikatna, u mnie też przy wtykaniu zasilania CB po kilku razach (pomimo ostrożności i nic na siłę) zapadła się. Ale bez problemu można ją wyjąć z powrotem i działa. Chociaż dużo praktyczniejsze wydaje się być gniazdo pod przednim schowkiem. Spróbuj, być może obejdzie się u ciebie bez demontażu podłokietnika :) Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Całego podłokietnika nie trzeba demontować,wystarcz że zdemontujesz tą "listwę" stanowiącą tło dla lewarka zmiany biegów i pokrętła iDrive. Aby to zrobić należy wyciągnąć mieszek zmiany biegów (w manualu wystarczgo pociągnąć z jednej ze stron w bok i do góry, w automacie nie wiem niestety) powinien wyjść bez problemu ale troche siły trzeba użyć, raczej nic sie uszkodzić nie powinno. Następnie należy wymontować pokrętło iDrive, tzn tą ozdobną wierzchnią część samo urządzenie może zostać, wystarczy złapac je od spodu najlepiej palcami rozłożonymi równomiernie po całym okręgu i pociągnąc ku górze. Listwe należy podważać zaczynając o strony podłokietnika a kończąc przy zapalniczce. W serwisie maja do tego specjalne narzedzia. można takiecoś zrobić samemu ja wykonałem to z kawałka drewna szerokości 3 cm ścinając po skosie jeden z konców tak by jego krztałt przypominał klin, najlepiej zrobić to szlifierką kontową wtedy powierzchnia będzie gładka.Nie radze podważać żadnym metalowym narzędziem typu płaski śrubokręt. Jak już listwy nie będzie to reszta jest banalna i każdy będzie wiedział co robić.

Życzę powodzenia.

 

Aha i tak dla informacji, przy zdejmowaniu listwy ta przesówna zasłonka od zapalniczki musi być zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta zapalniczka jest delikatna, u mnie też przy wtykaniu zasilania CB po kilku razach (pomimo ostrożności i nic na siłę) zapadła się. Ale bez problemu można ją wyjąć z powrotem i działa. Chociaż dużo praktyczniejsze wydaje się być gniazdo pod przednim schowkiem. Spróbuj, być może obejdzie się u ciebie bez demontażu podłokietnika :) Pozdr!

 

gniazdo pod przednim schowkiem??

Gdzie takie znalezc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo opis super dzisiaj udało mi sie to zrobic pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kanał na YouTube

https://youtube.com/channel/UCxH2eXFg5Y0BJLJyWR5G0pQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Chodzi Tobie o przesuwną zasłonę od zapalniczki? Wpadła Tobie tam do środka pod panel dsc i grzanych siedzeń?

Jeśli tak to może starczy sam demontaż tej listwy ozdobnej przy lewarku.

Jeżeli masz automat to wrzuć na N wciśnij przycisk zmiany biegów i szarpnij lewarek do góry napewno zejdzie.

Pociągnij są skórę od lewarka do góry aż wyskoczy. Odkręć dwa torxy ,odepnij kable od plastiku. Potem chwyć za idrive i zdejmij te plastikowe pokrętło, następnie podważ tą ozdobną listwę ja wcisnąłem kartę od bankomatu i potem palcami delikatnie równomiernie podnosisz ją do góry i wypinasz kabel od przyciska menu .

Jak to nie wystarczy to odkręcisz tunel. Dwie śruby z przodu pod tymi cienkimi listwami z weluru i dwie z tyłu pod nawiewami. Ja u siebie z tyłu tą pułeczkę pod nawiewami tymi w tunelu też wyjąłem za pomocą karty . Wciskasz kartę z boku dość mocno i kombinujesz,aby wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.