Skocz do zawartości

jaka et ?


emek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie felgi 17" wejda do e36 na zawieszeniu gwintowanym nie jest ono zrobione na maxa do gleby mniej wiecej jak seria w e36 moze troszke nizej ale nie duzo chodzi mi o to czy nie bedzie wygladala jak na szczudlach jak wloze 17" ? i jaka et wejdzie najwieksza mowa tu o 17" calowych felgach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 wchodzi i dosc ładnie sie komponuje ale trzeba saie liczyc z niziutkim profilem opony jesli jednak autko stoi nizej moze byc problem z tylnymi blotnikami przy komplecie pasazerów. sam gdy szukałem e36 coupe ogladałem taka na 17*X225X40 prowadziło sie fatalnie tzn zero przyjemnosci ciągłe pilnowanie sie, jednak owiele lepiej dla autka jest wsadzic 16 i posadzic autko niżej ja mam 5cm przeswitu pod katem wyglada super gorzej na dolnosląskich drogach i progach.
pinki020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obniżenie 40/40. 17'' i szerokość felg 7,5 przód i 8,5 tył. Opony 205/40 i 215 /40. ET 41. Kiedyś były 225/45 za szerokie na polskie koleiny. Takie jest moje zdanie. Mój kolega ma seryjne zewieszenie felgi 17" ET chyba 35 i opony 215/45 i nić nie ociera. szerokośc felgi ma 7cali czy 7,5. Na 17" dobrze jest założyć profil 45 i 215 szerokość. Takie jest moje zdanie. Jezeli 225 to już 40 prifil. Kolego pamiętaj że profil zwiększa się wraz z większą szerokością. Profil opopny to nie są milimetry wysokości opony tylko jakiś tam procent od szerokości. 205/45 i 225/45, ta 225/45 będzie wyższa od 205/45. Reasumując. Śmiało możesz cisnąć minimum ET35, 225/45 szerokość 7,5 cala. Tyle miały motorsporty M3 i te opony i felgi wchodzą do seryjnej E36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jak bym chcial zalozyc felgi o takich wymiarach 8,5 J 17 et 48 i 10 J 17 et 30 to juz pewnie bedzie lipa ? bedzie tarlo czy cos innego sie bedzie dzialo ? np skrecac nie bede mogl czy cos w tym stylu na wysokosci seryjnego zawieszenia np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 10j i ET 30 to pewnia jakaś falga z rantem. Z tego co sie orjętuję to 9,5 j i et 26 niewejdzie w tylne nadkole. Nie ma takiej opcji. ET 30 co prawda będzie schowane o te 4mm ale znowu te pół cala cyli 1,27cm co ci da na stronę falci 6mm. Nie wejdzie bez poszezania nadkoli. A mjozesz wysłać zdjęcie tych felg? Wstawić na forum? Na przód ET 48 I 8,5 przy seryjnym zawieszeniu moze by weszła. U mnie wchodzi 8,5 ET41(tak kiedyś przymierzyłem tylne na przód) i nie ociera przy obniżeniu 40mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedyshare.com/872969476.html

 

http://www.speedyshare.com/722584499.html to sa te o ktorych mowa ale to i tak nic z tego bo maja rozstaw 5x112 :( a koles daje do felg dystans ze zmiennym rozstawem niby sie przykreca do piasty ten dystans ale mi sie wydaje ze to troche niebezpieczne ? a jeszcze mam jedne felgi na oku tylko ze maja takie wymiary

 

8,5 x 17"

10 x 17" i na nich sa opony o wymiarach

 

przód 225/35 R17

tył 245/35 R17 moze te felgi beda lepsze czy tez raczej bedzie trzeba poszerzac nadkola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim et? Patrz zawsze na et. Jak chcesz to porobię ci zdjęcia moich felg. Ja mam ET 41 i na tyle mam 215 8,5j 17''. Jak było by to ET 45 to mogło by wejąć. Nie wiem jak dalej czy nie będzie ocierać o amortyzator. Opona niska i w sumie będzie naciągnięta na feldze. Najlepiej podjechać do gościa i założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dąbasz a moze ty bedziesz wiedzial co to za firma i model felg koles napisal ze to sa OZ 17 SKRECANE Alpina Schnitzer bbs rs ale szukam po internecie i nie ma taich OZow i ogolnie cos zamieszal z ta nazwa chyba troche ;o

 

http://www.speedyshare.com/580542330.html

 

http://www.speedyshare.com/896156778.html

 

http://www.speedyshare.com/170557940.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno zamieszał. OC i BBS RS to dwie różne marki i napewno modele. Alpina Schnitzer to też dwie różne firmy które zadmują się tuningiem aut BMW i też mają swoje modele felg. Także podał ci cztery różne firmy. Skręcane to tak mogą być dwu lub trzy częściowe. Ładnie wyglądają bo naokoło przy rancie ma śrubki. A może one sa poskręcane z tych czterech firm :D żarcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam jedne felgi na oku tylko ze maja takie wymiary8,5 x 17"10 x 17" i na nich sa opony o wymiarachprzód 225/35 R17tył 245/35 R17 moze te felgi beda lepsze czy tez raczej bedzie trzeba poszerzac nadkola ?

 

 

koles mi odp ze et w tych felgach to przod Et 13 a tyl Et 17 lub 19. to bedzie trzeba poszerzac nadkola ? czy wejda na seryjne zaweiszenie bez problemu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% 10" i ET 17 to nie wejdzie w nadkole. Pamiętaj że ET im mniejsze tym bardziej felga wystaje. Miejsce obsadzenia felgi na pieście jest tu istotne. Tajmy na to ze felga ma 10'', w przybliżeniu ma 25cm szerokości. Podzielić ją na pół to wyjdzie nam jej oś czyli 12,5 cm. ET15 (15mm) to jest odległość osadzenia miejsca felgi na piascie od tej osi felgi. Czyli im większe ET tym większy jest odległość tego osadzenia do osi felgi.

http://www.al-ko.pl/fahrzeugtechnik/felgi/dod.html#anchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem opini na ten temat. Ale dystanse też muszę mieć swoją grubość, czyli po założeniu dystansow i felgi ona będzie jeszcze bardziej wystawać o szerokość tych dystansów. Owszem nie raz widziałem E36tki z felgami AC no i z niezłym rantem, ale widziałem jak auto jechało po dołkach to powiem ci że wraz z wybojem skakał cały samochód. Jakiś twardy zawias i jest ok. Wtedu felga może lekko wystawać za obrys auta do tego wąską oponę żeby była naciągnięta i wszystko ładnie się komponu.e, ale też niewierzę że nie mają podcinanych błotników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.