Skocz do zawartości

montaż mat grzewczych foteli przód


Sajgon1

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam pomocy w założeniu mat grzewczych w e46 do tej pory miałem grzane fotele ale zamieniłem ja na fotele bmw sport takie w których nie ma grzania teraz tak instalacja oczywiście w moim aucie pozostała do grzania i chce dołożyć tylko maty grzewcze do foteli znalazłem takie maty http://www.allegro.pl/item708664219_mata_grzewcza_oparcia_w_fotel_bmw_sport.html ale z tego co mi powiedział sprzedający te maty mają po dwa kable ( 2 na oparcie i 2 na siedzisko) w moich fotelach były 2 na oparcie i 3 na siedzisko. Będą się nadawać te maty z aukcji do adaptacji w moim aucie ? Acha moje fotele poszły do innego auta i z nich nie mogę wyciągnąć starych mat bo stanowią one integralną część pokrowców są przyszyte i napinają materiał (druty+ haczyki) ale ponieważ w aucie do którego poszły moje fotele nie ma instalki pod grzanie wyszabrowałem wtyczki z kawałkami kabli z mat. Wtyczki te szły tak siedzisko 3 kable zielony z fioletem, brązowy i szary, oparcie 2 kable brązowy, zielonym z fioletem. Może da się jakoś zapiąć te maty z aukcji by to zagadało. Edytowane przez Sajgon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę nie ma na razie pomocy ale może ktoś jeszcze się znajdzie z radami. Więc tak mam maty grzewcze na siedzisko i oparcie ale z wyjściami po 2 kable (brązowy i zielony z fioletem) natomiast w oryginale w e46 mata siedziska miała trzy kable: brązowy, zielony z fioletem i cieńszy szary. Nie wiem do czego jest ten szary. Maty które obecnie mam na próbę popiołem wg. kolorów pozostał niepodpięty szary bo nie ma do czego, niestety podgrzewanie nie ruszyło diody na przycisku mrugną i nic się nie dzieje. Może ktoś podpowie od czego jest ten cienki szary który powinien być podpięty do maty w siedzisku, jakiś czujnik temperatury? Może dlatego nie uruchamia się podgrzewanie brak odczytu z czujnika ? Bardzo proszę o wszelkie sugestie i pomysły na rozwiązanie problemu.

 

Pozdrawiam

 

Sajgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę sobie ściągnąć gumkę z majtek owszem do samej budy schematy sie znajdzie ale już to co siedzi w fotelu nie jest podawane na tacy, notabene już sobie poradziłem z montażem wygrzebałem ze starych mat chyba z siódemki takie małe ustrojstwa jakieś sensory na 2 kablach i po omacku podpiołem jeden kabel do sterowania ( do szarego który mi pozostał ) drugi do brazowego masa i gada jak trzeba grzanko jest działa elegancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Powedz mi chlopaku jak sciagnoles obicie fotela bo chce do siebie dorzucic podgrzewanie bo o dziwo w moich fotelach z M3 niema podgrzewania

Z gory dziekuje

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaku @GDJOHNY nie wiem jakie masz kanapy u mnie http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL71&mospid=47634&hg=52&fg=25 ale zdaje pomiędzy zwykłymi wielkiej różnicy nie ma, zresztą pewnie masz sportowe.

Oparcia na dole ma po bokach po kołku warto mieć nowe bo strasznie ciężko je cały wyszarpać (lepiej uciąć hydrze łeb) i wcisnąć do środka potem tylny dekiel od dołu ciągniemy lekko do tyły odciągamy od oparcia by puściły zatrzaski, następnie jak już puszczą to cały dekiel w dół i mamy na widoku bebechy oparcia. Rozpinamy sznurek naciągający materiał a następnie w dolnej części oparcia z haczyków ściągamy materiał który jest po przypinany drucianymi "skoblami" ( druty zawinięte w kółko) do gąbki oczywiście staramy się to odpinać, nie urywać ciężko idzie ale zapewniam da się, proponuje zapamiętać gdzie która szmatka jest zaczepiona aby potem rzeźby nie odstawić. Jak już mamy porozpinane te skoble obszycie przeciągamy miedzy siedziskiem i oparciem tam oczywiście dalsze odpinanie "skobli" również po kolei delikatnie rozpinamy skoble bo inaczej można powyrywać stelaż materiału wtopiony w gąbkę (jak się tak stanie nic nie szkodzi na przeszkodzie przy składaniu druty te dobrą dratwą przyszyć z powrotem do gąbki, podkładając z drugiej strony gąbki pod dratwę kawałek materiału aby dratwa nie wyrwała się) potem już walka z matami grzewczymi trzeba je równo rozłożyć na oparciu bo po naciągnięciu z powrotem materiału mogą powstać zmarszczki takie jak na byczych jajach /: .

Siedzisko wg, mnie łatwiej rozebrać należy odkręcić umieszczony na boku fotela panel z dźwigniami (4 śruby) wcześniej ściągając plastikową osłonkę (jedna śrubka i parę zatrzasków widoczne na zdjęciach z linku RealOEM.com oraz rozłączyć dźwigienkę odpowiedzialną z przesuwanie fotela przód tył, potem odkręcamy osłonę przednią fotela ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=52_2313&hg=52&fg=25 oznaczona nr 8 ) Gdy to zrobimy widać jak jest naciągnięty materiał na ramę fotela ściągamy z zatrzasków materiał i podnosimy całość do góry mamy materiał z gąbką w łapskach ( w fotelu pasażera oczywiście odłączyć mate zajętości fotela ) No i kolejna zabawa ze skoblami ja się starałem odpinać jak najmniej skobli bo ciężko je się potem zakłada. No i mata w środek ładnie poukładać skoble na miejsce i wsio pozapinać "tak jak było na początku......."

 

Warto przyszykować sobie parę narzędzi kombinerek, jakiś cienkich szczypiec nawet te z zestawu bmw się przydały , pożyczyć od jakiegoś tapicera ewentualnie podpatrzeć czego używają do takich skobli bo mnie do dzisiaj paluszki łupią :( ale wsio poskładałem i działa, dla chcącego nic trudnego może tapicer zrobił by to sprawniej ale czy lepiej nie wiem mi wyszło bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.