Skocz do zawartości

Kilka problemów z "elektryką"


raposo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem BMW E46 320d z 2002r. (po lifcie) i ostatnio pojawiło mi się parę problemów z zakresu elektroniki. Raczej nic bardzo poważnego ale dość irytującego.

 

Od najmniej dokuczliwych ;).

 

1. światła

Zaczęła mi się palić kontrolka samochodu z awarią (przepaleniem żarówek?) obu świateł z tyłu. Oczywiście wszystkie światła są sprawne, a sama kontrolka czasem gaśnie i zapala się nawet podczas postoju.

Czujniki padły? Błąd komputera? A może jeszcze coś innego?

 

Padł mi totalnie akumulator. Pech chciał, że na totalnym odludziu na mazurach :D ale do rzeczy:

2. godzina

Skasowały się wszystkie dane z komputera w tym godzina i data. Jak można je spowrotem ustawić? Posiadam tę małą pomarańczową nawigację. Wchodzę w Uhr i żadnym z przycisków na desce rozdzielczej nie mogę nic ustawić.

 

3. Alarm

Po tym jak założyłem nowy akumulator, parędziesiąt km później jak zamknąłem samochód z pilota, to po ok. 30min alarm sam się uruchomił. Po wyłączeniu sytuacja powtórzyła się kilkanaście minut później i tak potem jeszcze raz. Później już się poddałem. Na razie jest zamknięty i od 2h jeszcze się nie włączył ale nie chciałbym by znowu w nocy mnie budził - macie jakieś pomysły?

 

 

Pozdrawiam!

raposo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego, to jeśli masz światła nieseryjne to będą się palić te kontrolki. Ja mam takie coś z przodu, mam założone halogeny xenonowe i również palą się te kontrolki. Co do drugiego to jeśli masz możliwość to użyj pokrętła przy zegarach - w prawo czas idzie do przodu w lewo do tyłu :) Co do 3go pytania to nie znam odpowiedzi.
E46 330D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyczucie to element, którego zabrakło :D. Dzięki, natomiast pozostaje problem z aktualną datą, która jest wyświetlana na pomarańczowym ekranie nawigacji. Za cholerę nie wiem jak to nastawić, a wypróbowałem chyba wszystkich sposobów (no pewnie oprócz tego właściwego).

Alarm się już nie włącza więc ten problem chyba przestał być aktualny ale jego przyczyny nadal nie znam...

 

No i pozostaje problem z kontrolkami od świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego co do tej daty to u mnie ustawia sie w ustawieniach tylko ze ja mam inna nawigacje niz Ty nie wiem jaki to jest monitor ale jest on kwadratowy nie ten prostokatny. A co do tych spalonych zarówek to zobacz czy swieci Ci sie podswietlenie rejestracji bo z tym jest tak ze jesli jedna zarówka sie tam spali to nie daje znaku o spalonej zarówce dopiero gdy sie przepala dwie. Miałem tak ze jedna miałem spalona a druga była zasniedziala i było tak ze raz mi swieciła ta kontrolka a raz nie i tez nie wiedziałem co to jest

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lampki się palą... Od rejestracji i bagażnika też ;). Więc zastanawiam co jeszcze może być przyczyną i jak to łatwo sprawdzić...?

Prosiłbym jeszcze o pomoc kogoś kto ma tę nieszczęsną małą navi lub jutro wrzucę może jakąś fotkę jak to wygląda to może wam coś do głowy wpadnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprwadz te kable w gumowej osłonie jak otwierasz bagaznik mówia ze lubia sie łamac lub przecierac

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc tak:

Odnośnie alarmu problem już więcej nie występował.

 

Kontrolki od świateł - problem leżał w przepalonych plastikowych kostkach przy światłach i jednym kablu.

 

Nadal nie wiem jak ustawić tę nieszczęsną datę... Może da się to zrobić tylko przez komputer? Już sam nie wiem. Foto jak to wygląda, może macie jakieś pomysły? Przytrzymywanie pokrętła od navi nic nie daje.

http://img233.imageshack.us/img233/2120/image045t.jpg

 

I przy okazji dzięki za pomoc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.