Skocz do zawartości

fabryczne radio w e39


powiat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy mam problem z fabrycznym radiem w mojej e39, radio bodajże busines. A mianowicie: od jakiegoś czasu radio po włączeniu samo się wyłączało i włączało i grało, później wyłączyło się i po kilku dniach znowu się załączyło, a teraz całkowicie się wyłączyło.

Wyświetlacz radia cały czas wskazuje godzinę i jest podświetlony.

 

Czy ktoś może miał takie coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz pod jakis interfejs. przyczyn moze byc wiele. jesli chcesz wyciagnac ,to pod pokretlem on/off jest albo srobka ,ktora trzeba przekrecic i ciagnac radyjko ,albo zapadka ,ktora to trzeba przesunac . inpa powinna zdjagnozowac . najlepiej DIS. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problem leży zapewne w samym radiu lub jego zasilaniu. Coś może nie łączyć i okresowo powstaje przerwa w zasilaniu radia.

Podświetlenie i zegarek są zasilane oddzielnie.

Kiedyś ktoś na forum opisywał podobny kłopot. Niestety było to dawno i nie za bardzo pamiętam czy znalazł przyczynę.

Wyjmij radio i wszystko rozłącz. Przeczyść styki i połącz od nowa. Może to wystarczy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprawdz bezpieczniki od radia bo sa 3, i jak zasniedzial ktorys z nich to tak sie dzieje, nedzie podswietlenie radia i ciagle wyswietlana godzina a nie bedzie grac, jaki nr maja bezpieczniki nie pamietam, sa w bagazniku po prawej str, nad akumulatorem.

PS jak siadlo ci radio to mam takie na sprzedanie, bardzo tanio bo pozostalo mi po mojej buni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem , radio traci głos potem samo się włącza . Nie jest to wina samego radia bo w tym czasie nie działa głos w TV i Nawi. Większość "bebechów"jest w bagażniku i nie wiem od czego zacząć .

Napisz jak zlokalizujesz przyczynę.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie dzisiaj też umarlo w czasie jazdy i mam kilka podejżeń idę zaraz sprawdzić bo może to być jakiś problem z klemą pirotechniczną lub ze switchem stacyjki - od jakiegoś czasu zawieszała mi się głośność, przy odpalaniu auto co jakiś czas przygasały kontrolki i rozbrzmiewało krótkie pip?

 

Problem z radiem rozwiązany - porządnie wyczyściłem styki kostki i bezpiecznika który siedzi bezpośrednio w radiu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Radio denerwowało mnie coraz bardziej . Głos znikał coraz częściej i powracał kiedy chciał (czasem po kilku dniach)

Postanowiłem znaleźć przyczynę , ale gdzie to radio ? W kabinie ekran Navi kaseciak i panel przycisków . W moim przypadku radio znalazłem w bagażniku , wchodzą do niego dwie anteny i duża kostka z wieloma kablami(głośniki itp) i bezpiecznikiem . Po zdemontowaniu okazało się że nie mam odpowiednio małego torksa aby je rozkręcić i ew.poprawić luty . Przed ponownym zamontowaniem dokładnie przemyłem wtyczkę i gniazdo delikatnym pędzelkiem w spirytusie . To chyba mu pomogło bo już ponad miesiąc śmiga bez problemów mimo różnych wstrząsów a wcześniej nawet delikatne kłapnięcie drzwiami potrafiło go wyłączyć nie mówiąc już o przejeździe przez tory bo to prawie zawsze powodowało ciszę. Teraz jest OK. i mam nadzieję że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.