Skocz do zawartości

Z3 Coupe 2.8 /// E36 Coupe 2.8


Drifte

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Użytkuję od 2 lat E36 Coupe z silnikiem 2.8, jestem zadowolony itp itd, ale zachciało się czegoś nowego. Chodzi mi po głowie Z3 Coupe z " tym samym " motorem ale chciałbym się poradzić ludzi, kórzy na codzień użytkują Z3 Coupe, lub mają porównanie z E36 Coupe 2.8 bo auto ma służyć raczej na codzień, chociaż i tak auta dużo nie używam. Przebieg roczny jakieś 5000 km. Subiektywne wrażenia z jazdy itp itd, może jakies różnice w spalaniu, czy w Z3 seryjnie były szpery, jak z zawieszeniem. No dosłownie wszystko co wiecie o zachowaniu Z3 w porównaniu z E36.

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawieszeniwo jak się sprawuje na pols(n)kich "drogach" ?

 

Jest twardo tyle moge powiedziec ;) . Mi jeszcze nic sie nie uszkodzilo . Jezdze po dziurach powoli i ostroznie . Tak czy siak czesci zawieszenia sa tak samo tanie jak do E36, i napewno nie masz co sie o to obawiac.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witaj

Z3 coupe to specyficzne auta, zwraca uwagę, dobrze sie prowadzi, ma dwa fote, więc praktyczność ograniczona, za to bagażnik dla dówch osób wystarczy - byłem moja zetka na wakacjach i w dwie osoby zmieścilismy sie bez problemu. Spalanie pewnie podobne co 328 coupe - u mnie 9-10l trasa, i 12-13 miasto - zalezy jak cisniesz. Zawieszenie do miekkich nie nalezy, ale na tle innych aut sportowych nie jest zle. Uzytkuje auto w weekendy, więc nic mi się nie zepsuło jeszcze, to co robie to aby dopieścić auto do stanu perfekcyjnego mechanicznie - nowe hamulce (choc stare by jeszcze pojezdziły sporo), zawieszenie równiez nad wyrost, renowacja felg, nowe opony itd. Ile chcesz przeznaczyć na z3 coupe?

 

Z tego co pamiętam szpera 25% była w opcji - ja ją posiadam i naprawdę czyni to auto bardziej przewidywalne przy szybkiej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca mi się dopłacać niemalże 20 000zł, żeby zostać przy praktycznie tym samym silniku, a zmieniać karoserie :)

oplaca sie jezeli Z3 ma byc autem do zabawy, drugim czy trzecim autem, autem niedzielnym - zwal jak zwal ale kazdy wie o co chodzi ;) takich aut nie kupuje sie po przeanalizowaniu ceny, praktycznosci czy jakis innych przyziemnych rzeczy, trzeba to cos po prostu poczuc :cool2:

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wania to dobrze ujął. Sam nie wyobrażam sobie użytkować Zetkę jako jedynego auta w domu...mam jeszcze pojemne kombi z oszczędnym dieselem :)

Jesli czujesz klimat Zetki to ją kup :cool2: , a jesli liczysz i analizujesz to daj sobie spokój. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie nie szedl na taka wymiane, za 35 tys. powinno Ci sie udac znalezc ladne M3 Coupe i ja bym poszedl raczej w tym kierunku . Dla mnie by bylo jakos tak glupio kupic samochod z takim samym silnikiem ale duzo drozszy. Nie oszukujmy sie, na prostej Z3 2.8 jezdzi identycznie co 328i coupe e36 (wiem bo z dwoma sie scigalem) . No chyba ze te osiagi co masz kompletnie Ci wystarczaja.

 

pozdr.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie nie szedl na taka wymiane, za 35 tys. powinno Ci sie udac znalezc ladne M3 Coupe i ja bym poszedl raczej w tym kierunku . Dla mnie by bylo jakos tak glupio kupic samochod z takim samym silnikiem ale duzo drozszy. Nie oszukujmy sie, na prostej Z3 2.8 jezdzi identycznie co 328i coupe e36 (wiem bo z dwoma sie scigalem) . No chyba ze te osiagi co masz kompletnie Ci wystarczaja.

 

pozdr.

Piotres masz absolutna racje!! Mysle ze z 35 tys moglo by jeszcze sporo zostac jakby tak naprawde dobrze poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i do tej pory nie zajmowałem stanowiska ... ale :)

 

Przez ponad dwa miesiące szukałem Z3 a kupiłem Z4 ... miałem przeznaczone ok. 30 - 40k PLN'ów. Szukałem na Allegro, OtoMoto, Mobile.de i komisy. Mobile padło pierwsze, wysoki kurs Euro, akcyzy podatki nie było kalkulacji. Każdy samochód jaki wzbudził moje zaciekawienie czy to z Allegro czy Oto po pierwszym telefonie był do odstrzału. Zawsze jako pierwsze pytanie zadawałem czy posiada Pan dokumenty potwierdzające historię serwisową samochodu i otóż nikt, podkreślam nikt, nie miał książki gwarancyjnej, instrukcji, drugiej pary kluczyków ... jedyne co słyszałem to nie dzwoni Pan do księgarni i nie kupuje Pan książek tylko samochód lub też ironiczne docinki typu "kolejny mądry się znalazł". Historia bezwypadkowości ... w ogłoszeniach same bezwypadkowe a jak informowałem, że mam do Pana 400 km i jak przyjadę i się okaże, że samochód był jednak malowany to mogę być niegrzeczny okazywało się, że pół samochodu już przez niego było malowane.

 

Po dwóch miesiącach znalazłem samochód, nie ukrywam zdecydowanie droższy, ale spełniający moje wymagania. Krótkie podsumowanie ... w Polsce nie ma okazji. Jeszcze dobrze, jak świadomie kupujesz tą minę, gorzej jak ktoś Cię na nią wsadzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.