Skocz do zawartości

"Bulgot" silnika jak w amreykańskich V8


gawor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Znajomy posiada E38 4.4 V8. Zrobil w niej mała modyfikacje tzn silnik u niego dostał takiego fajnego bulgotu jak w amerykanskim V8. Nie chcial mi konkretnie powiedziec co w tym silniku zmienil. Dowiedzialem sie tylko tyle ze zrobil otwor w filtrze powietrza tylko ze trzeba go wywiercic w odpowiednim miejscu, ktorego mi nie zdradzil. Chcialem sie Was forumowiczow podpytac czy to jest prawda ze po takiej operacji silnik moze tak "bulgotac", a jesli juz ktos to robil to gdzie ten otowr nalezy wywiercic. Chcialbym jeszcze dodac ze mam silnik M73 i posiadam dwa filterki powietrza. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij wydech zaraz za kolektorem - to będzie bulgot i nie tylko. Jak na filmach.

 

Cała idea e38 polega na minimalizacji wszelkich hałasów i drgań - jest to poza zasięgiem amerykańskich inżynierów z NASA więc wokół prehistorycznych konstrukcji zrobili otoczkę marketingową - patrz:

 

a) V8 na popychaczach

b) Harley-Davidson na technologi silników parowych z 1870/80

 

K.

www.specops.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Buldog w V8 ??? :mrgreen: :mrgreen: he he

 

W dziurkę nie wierzę - ten sposób pracy może pochodzić z nieorginalnych wydechechów i to raczej końcowych

 

bulgot to raczej wada która może sugerować wydmuchaną jakąś uszczelkę w układzie wydechowym bądź inny kłopot np. z uszczelką pod glowicą czy zapłonem

 

Pozdro

MD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.