Skocz do zawartości

[E39] 528iA 97' nie odpala na benzynie, problem z obrotami


Szofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość.

 

Posiadam bmw 528iA rocznik 97.Ostatnio zaczęły się dziać dziwne rzeczy.Otóż, auto potrafiło zgasnąć podczas jazdy (zazwyczaj ruszanie, bądź jazda z niewielką prędkością), jeżeli nie gasło to obroty spadały bardzo nisko, przez chwilę falowały. Po takim zdarzeniu auto zaczynało "tracić moc". Przy ruszaniu auto drgało i dusiło się. Nie gasło, ruszało z trudem. Nie reagowało na naciśnięcie gazu tak jak reaguje zwykle. W zakresie do 2000 obrotów strasznie muliło. Przy wyższych obrotach 3500-4000 obroty wkręcały się nie płynnie, na przykład stawały na ułamek sekundy na 3900 a następnie od razu na 4200-4300. Co ciekawe te wszystkie objawy które prawie zawsze poprzedzało gaśnięcie silnika, lub spadek obrotów , nie działy się zawsze. Czasami przez kilka dni było wszystko w porządku. Gdy wyłączałem auto na 5-10 minut objawy zazwyczaj znikały.

Dziś auto nie chciało już w ogóle zapalić. W końcu udało mi się je uruchomić na gazie( sekwencja BRC ), przy przełączeniu na benzynę od razu gasło.

 

Co może być powodem takich anomalii ?

Proszę was o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrób reset bo może gaz ci błędów narobił w kompie.

Do tego dodam , że według mnie to wina elektroniki. Moze którys z czujników nawala albo przepływomierz.

 

A czy nie jest to powiązane z wilgocią powietrza? Może w deszczowe dni jest to bardziej nasilone?

 

Może być pompa paliwa albo samo jej zasilanie < może luźne kabelki przy pompie nie łączą tak jak powinny >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak że autko bardzo ale to bardzo cieżko palilo na zimnym silniku poki sie nie rozgrzalo i nie przelaczyl sie na gaz to nie dalo sie praktycznie jechac pojechalem na komputer okazalo sie walniety czujnik polozenia walu korbowego wczoraj wymienialem i dzisiaj sprawdze rezultat czy cos pomogło, wiec radze jedz na kompa i wszystkiego sie dowiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powodem takiego zachowania okazała się pompa paliwa.Wymieniłem ją tydzień temu i od tego czasu auto odpala na dotyk oraz nie wystąpiły opisane wyżej "falowania" i "straty mocy".Pompa czasami pracowała poprawnie a czasami przerywała, stąd to dziwne zachowanie.

 

Dodam jeszcze czego się dowiedziałem od mechanika.W trakcie pracy na gazie pompa paliwa cały czas pracuje (mnie to bardzo zdziwiło). Można jednak wprowadzić dodatkowy układ elektroniczny który będzie wyłączać zasilanie pompy po ok 5 sekundach po przełączeniu się na gaz.Odwrotnie przy przełączaniu się na benzynę.Koszt urządzenia wraz z instalacją ok 200zl.Znacznie mniej niż koszt pompy + robocizna, ale z drugiej strony nie tak z kolei mało.

 

Pozdrawiam,

Szofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie odłączaj pompy paliwa tylko zawsze miej w zbiorniku przynajmniej 20L benzyny.

A jak autko nie ma gazu to czy pompa nie pracuje cały czas? Tak ma być i tyle.

Pompa jest przewidziana do ciągłej pracy i jeśli jest chłodzona benzyną to nic jej się nie stanie.

Ale jeśli masz w zbiorniku zawsze trochę na dnie to pompa czasem łapie powietrze i to jej na zdrowie nie idzie.

A jeśli jezdzisz prawie z suchym zbiornikiem to pompa długo nie pożyje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz koło pasowe pompy klimatyzacji - kiedy u mnie zacierało się łożysko (co prawda w skodzie octavii) to szarpało mi silnikiem na wolnych obrotach - jest to skutek naprężen w napędzie paska, wywołanych chwilowym wzrostem oporu na kole pasowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.