Skocz do zawartości

(E36) Szyba nie chce sie podnosic POMOCY !!!!


matikolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem poniewaz szyba w drzwiach od strony kierowcy nie chce sie podnosic ani opuszczac stoi w miejscu czyli do polowy spuszczona. Po nacisnieciu przycisku slychac jednynie tykanie tam w srodku. Co to moze byc ?/ Mial ktos kiedys taki przypadek?? Jak go rozwiazac??? Prosze o pomoc bo moje auto stoi na ulicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki, jeśli dobre możesz ściągnąć boczek drzwi, może coś ją trzyma i się nie ruszy, będziesz mógł miernikiem bądź jakąś żaróweczką (jeśli nie masz miernika) sprawdzić czy w ogule prąd dochodzi do silnika w momencie wciskania przycisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak posiadam miernik i sciaglem boczek i w momencie naciskania slychac jak w silniczku tyka ale nie reaguje dalej . Bezpiecznikisa w stu procentach dobre nie sa spalone sprawdzałem. Zanim szyba calkowicie przestała sie ruszac wysuwała sie tylko od samego dolu do polowy i tyle i tak po kilku probach spuszczania i podnoszenia utknela w jedntm miejscu i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka opcja jest że się coś mu pomieszało i może coś dać reset komputerka. Miałem też raz że szyba chodziła tylko do połowy, dalej nie.

Komputer resetujesz: odłączasz klemy od aku, spinasz obie np jakimś kawałkiem kabla, przekręcasz kluczyk na pozycję w której normalnie świecą się kontrolki (zapłon) i czekasz 15 minut. Wyciągasz kluczyk, rozłączasz klemy, podłączasz akumulator.

 

Druga opcja taka jest że w E36 gdy szyba napotyka opór właśnie nie pójdzie tylko będzie tykanie słychać a silnik nie ruszy (zabezpiecza przed odcięciem łapek i przed spaleniem się :P ) Możesz nacisnąć przycisk w dół i lekko siłowo jej pomóc i sprawdzić czy chociaż próbuje ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest juz przyczyna nie działajacej szyby : przyczyna jest zuzycie szczotki w silniczku ktory napedza mechanizm, szczotka jest tak wytarta ze blokuje sie w szczelinie na komutatorze. Druga sprawą było to ze sprezyna ktora ja dociskała także brała udział w blokowaniu silniczka.

 

 

Teraz mam kolejny dylemat gdzie zakupic taka szczotke? Czy może lepiej jest sam silniczek kupić?? I gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam identyczny problem z moja szyba od pasazera wszystko cacy a od kierowcy slychac takei cykanie po nacisnieciu przycisku ale mam na to swoj sprawdzony sposob kiedy szyba nie chce sie zamknac badz otworzyc sciagam boczek z drzwi i kilka uderzen w silniczek zalatwia sprawe i szybka chodzi jak nowa :twisted: nie jest to profesjonalna naprawa ale przez jakis czas mam z szyba spokoj :8)

p[ozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo :) po na ciśnięciu było słychać tykanie i nic okazało się ze padła zębatka która porusza podnośnikiem no i kaplica mam w za bogata wersje na 93 rok i odpowiedniego podnośnika ni ma w szczecinie a na allegro szukam i szukam i znaleźć nie mogę a w aso chcą aż 380zł :/

podnośnik mam taki sam jak w cupe (mam sedana ) tylko ze bez jednej wtyczki i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mialem to samo, i problem tutaj polegac moze na tym ze zebatki w slinikczku sie zakleszczyly, proponuje rozebrac silniczkek i tam beda dwie zebatki. Z czasem robia sie tam luzu i nalezy je usunac co zapobiegnie w przyszlosci przeskakiwaniu zebatek. U mnie pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.