Skocz do zawartości

Problem z kontrolką Airbag - napinacze pasów


jarosjaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z kontrolka poduszek powietrznych otoz.

Pojechalem na komputer i znalazl mi blad ze napinacz kierowcy jest uszkodzony. Kupilem, wymienilem, komputer i skasowal blad. Zrobilismy test a tu nagle ze pasazera tez jest zepsuty. Powyjmowalem wtyczki i zalozylem spowrotem tak z 10 razy i na komp. bledy sie pokasowaly i super. KONTROLKA NIE SWIECI.

Wczoraj podnioslem na sama gore folet pasazera i ZNOWU SIE ZAPALILA. Co to moze byc czy mam gdzies przewod zlamany czy co? Mam juz dosc podlaczania go pod kompa i tracenia pieniedzy. Moze ktos z was mial podobny problem?????

Dzieki i pozdrw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz jak sprawdzalem na komp. to pokazywal blad napinacza pasow pasazer. Skasowal i ok . Ale jak ruszylem fotelem do gory to znowu sie zapalila. Zauwazylem tez ze przewody od pirotechnicznego sa bardzo naciagniete. Moze sie ciagna i przerywa obwod.???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie mata u mnie tez sie wyswietlal bład napinaczy pasów i po naprawie maty znikło

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rówież pokazywało czujnik napinacza pasów pasażera...moim zdaniem w Twoim przypadku nie ma sensu kombinować z napinaczem...zobacz matę.

Najlepiej kupić i wstawić...co nie którzy wychodzą z założenia, ze wystarczy wlutować diodę... no cóż...nikt nie wie czy poducha wystrzeli w odpowiednim czasie....oby nie za późno... :cry: decyzja nalezy do Ciebie.

Na próbę możesz u elektronika wstawić ten srodek zastępczy...pojeździsz...i ocenisz. Jak bedzie OK...poszukaj matę.

 

Pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki to popatrze jeszcze raz sprobuje skasowac i zobacze. Poluznilem te przewody od napinaczy bo ktos je naciagnal strasznie opaskami ( podejzewam ze mate to juz mialem wymieniana)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bylem sprawdzic na komp. okazalo sie ze to jest blad napinacza prawego. Powiedzialem gosciowi czy moze to nie mata a on powiedzial ze by mi wyswietlil blad maty nawet mi ja odlaczyl i zrobil test i wyszedl blad maty. Skasowal i po klopocie. ALE tego samego dnia pod wieczor ruszylem fotelem swoim (bujany) ok ale po 10 min znowu sie zapalila kontrolka szlak mnie juz trafia. Znowu musze pojechac i sprawdzic czy to tym razem u mnie polaczenie napinacza (wymienionego na nowy) bo fotela pasazera nie ruszalem. Tak sobie mysle jezeli z mojej strony bledu nie pokaze tylko pasazera ktorego wogole nie ruszalem to moze ten napinacz poprostu sam w sobie wariuje i tez go powinienem wymienic?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.