Skocz do zawartości

mk4 - problem z radiem


tomer-tec

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z radiem samochodowym, navi 16/9 mk4. otóż nie mogę włączyć radia lewym pokrętłem, żaden z przycisków które znajdują się po lewej stronie navi nie działa. Pozostałe funkcje tzn. komputer, nawigacja, telefon, działają poprawnie.

Po prostu wczoraj wszystko działało a dziś już nic nie mogę posłuchać.

Bezpieczniki oczywiście sprawdziłem, w zmieniarce cd jest zasilanie.

Pomóżcie od czego zacząć szukanie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety uszkodzenia są zbyt duże, uszkodził się procesor. Więc szukam następującej części: TUNER RADIOWY BECKER BMW PROFESSIONAL BM 54, Dziękuje za każdą informację gdzie można kupić to radio. Ciekawe ile to kosztuje w serwisie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam.

 

Od wczoraj taki sam problem pojawił się też u mnie ( podczas parowania telefonu z bluetoothem w samochodzie wyłączyłem radio przyciskiem i już nie mogłem włączyć )... wszystko po lewej stronie navi nie działa.. jeżeli możesz to podaj informację jak to naprawiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te tunery są "nieprzyjemne" do napraw, a ceny nieprzyjazne ...

Zapraszam ;) :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=110774

Udzielam gwarancji rozruchowej oraz można zwrócić, gdyby okazało się, że nie jest winny tuner ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok tunera i wzmacniacza audio zachowuje się podobnie z tym, że został rozebrany i jest w idealnym stanie. Przyczyną jest wtyk z wiązką kabli wpinany do tunera w bagażniku. Co jakiś czas sobie przerywa i powoduje np. brak regulacji lub brak świecenia kontrolki w kokpicie. Pojawia się i znika. W czasie jazdy potrafi wygasić cały ekran (16:9) i natychmiastowo się włączyć. Czasem też wyłącza się na dłużej i wtedy wystarczy wyjąć ów wtyk i włożyć. Najśmieszniejsze jest to, że system DIS interpretuje te usterki jako brak zasilania anteny radiowej. Wiem, że mnie czeka karkołomna naprawa tej wtyczki. Prawdopodobne też jast to, że przerwy we wtyku mogą powodować uszkodzenia w samym radiu typu przypalenie ścieżek lub końcówek mocy. Z tego co wyczytałem i po oględzinach modułu radia są tam zintegrowane z laminatem wzmacniacze pracujące w klasie D. Ich przepalenie jest dość trudne ale gdy do tego dojdzie to albo wymiana całego modułu lub cięcie scieżek i zastąpienie ich normalnymi układami.

Podsumowując to przede wszystkim należy naprawić ów wtyk a bardziej jego złącza stykowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może się komuś przyda.

Chciałbym podać rozwiązanie mojego problemu odnośnie postu wyżej.

Otóż po dokładnych oględzinach wtyku do radia BM54 okazało się, że jest odkształcony pin 9 złączki A. To szyna I-BUS, prawdopodobnie jakiś paprak wpinał się tam z komputerem czy czymś innym i powyginał styki serwując mi jednocześnie na kilka miesięcy zanikające radio.

System DIS interpretował to jako brak zasilania anteny, chmm, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te tunery są "nieprzyjemne" do napraw, a ceny nieprzyjazne ...

Zapraszam ;) :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=110774

Udzielam gwarancji rozruchowej oraz można zwrócić, gdyby okazało się, że nie jest winny tuner ...

 

Potwierdzam tunery są dość podatne na awarie głównie końcówi i procesoer( wilgoć) wiekszosci przpadkach jest mozliwa naprawa , ale lepiej dmuchac na zimne i dobrze zabezpieczyc przed wilgocią zwłaszcza turing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie dziś mnie spotkało to samo tzn całą część lewa nie działa, radia nie da sie włączyć + dodatkowy objaw brak ekranu powitalnego po otwarciu drzwi...Z przerażeniem czytałem poprzednie posty... ale poszedłem i rozłączyłem tuner i antenę , skontrolowałem piny (wszystko ok)- podłączyłem z powrotem wtyki I WSZYSTKO WRÓCIŁO DO NORMY!!! wiem że to moze mało pomocne i mało odkrywcze ale STRASZNIE SIE CIESZE:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś mnie spotkało to samo tzn całą część lewa nie działa, radia nie da sie włączyć + dodatkowy objaw brak ekranu powitalnego po otwarciu drzwi...Z przerażeniem czytałem poprzednie posty... ale poszedłem i rozłączyłem tuner i antenę , skontrolowałem piny (wszystko ok)- podłączyłem z powrotem wtyki I WSZYSTKO WRÓCIŁO DO NORMY!!! wiem że to moze mało pomocne i mało odkrywcze ale STRASZNIE SIE CIESZE:)))

 

 

radze dobrze przyglądnąć się problemowi to ze nie pokazuje się obraz na monitorze to problem czytnika nawigacji w tuner odpowiedzialny jest za głos . Na twoim miejscu wyciągnął bym jeszcze raz tuner ściągną pokrywę i dobrze obejrzał płytę czy przypadkiem nie jest nic zaśniedziałe zardzewiałe itp. jak znajdziesz cokolwiek wyczyść delikatnie spirytusem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.