Skocz do zawartości

Wymiana filtra i oleju w E46 318i M43


Wochu01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o informacje czym mam odkręcić obudowę filtra oleju w mojej bawarce z silnikiem 1.8 M43? Jest jakiś specjalny klucz? :mad2: obudowa wygląda na dość delikatną i nie chce jej połamać przy pierwszej wymianie ! Proszę też o informacje czy mam jakoś skasować inspekcje? Jak włączam zapłon wyskakuje mi napis Inspection 11.500 km więc mam coś kasować czy też nie przy tej wymianie oleju?Proszę o pomoc bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania na tym forum.A w weekend wyjeżdżam na urlop i wymianę chce zrobić przed taką długą trasą. :)

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w 1.6 M43 był problem z odkręceniem tej obudowy od filtra oleju. Nie mieliśmy przy sobie żadnych specjalnych kluczy, ale udało się odkręcić starym paskiem klinowym, choć było ciężko :D Wbrew pozorom jest solidna i ciężko ją połamać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz jestem po wymianie oleju jednak podjechałem do mechaniora i zobaczylem jak to robia maja taki specjalny klucz w kształcie grzybka co nachodzi na całą obudowę filtra i fajnie sie nasadką odkręca nastepnym razem juz sam bede wymieniał hehe .A jesli chodzi o inspekcję to dopiero po tych przeszło 11.000 trzeba jechac na kompa tak? To by mi pasowało akurat do nastepnej wymiany oleju:) :mrgreen:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kofla.net/" target="_blank

 

viewtopic.php?f=15&t=93937" target="_blank

 

viewtopic.php?f=15&t=93457" target="_blank

 

viewtopic.php?f=15&t=68402" target="_blank

 

sprawdz czy któras z tych instrukcji zadziała, czy moze wyłacznie kasowanie tego odnosi sie do E46 po Lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.