Skocz do zawartości

E60 instalacja modułu TCU bluetooth


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze jest propblem ze swiatlowodami i dlatego nie ma komunikacji. Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia swiatlowodow od zmieniarki? w jedny swieci czerwone swiatelko a w drugim nie. Wiem, ze tak ma byc ale czy jest jakis sposob na ich przetestowanie, zeby miec pewnosc, ze wszystko ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

A teraz baaaardzo bym prosil, o jakies chlopskie wytluczanie o co chodzi i co mi potrzebne. Nie mam pojecia co to TCU i te inne. Nie interesuje mnie to az na tyle, zeby mi to roznice robilo. Chce po prostu swojego samsunga podlaczyc przez bluetooth i moc rozmawiac przez zestaw glosnomowiacy, nie obawiajac sie mandatu. Puszczanie muzyki mi nie potrzebne, bo mam usb i aux w podlokietniku. Tak samo mam guziczek tel na idrive, ktory jednak telefonu nie wywoluje, tylko polaczenie z bmw service ktore i tak nie dziala. W bagazniku po lewej stronie nic nie znalazle, o ile kombi sie to tez tyczy. Samochod z rocnzika 2010, bmw buisness (maly wyswietlacz), bez navi. Czy ktos wyjatkowo moglby napisac jakos w porosty sposob potrzebujesz a i b, bo c juz masz? a nie kodowanie yht i infg i dodaj plkgg.

Tak, wiem kodowanie jest niezbedny w tym aucie, zrobic sam tego nie umiem, ale to juz sprawa drugorzedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Postanowiłem dołożyć do swojej TCU 1.5, miałem przygotowanie pod telefon opcja wyposażenia $640. Podłączyłem moduł tak jak na zdjęciu, okablowanie oczywiście było, mikrofon jest w podsufitce. Po kodowaniu usunięciu $640 i dodaniu $633 zakodowałem nim moduły CAS i LMA. W MASK pojawił się interfejs komunikacji bluetooth (po przejechaniu pustym plikiem MAN modułu MASK) niestety nie mogę zaznaczyć ptaka bluetooth active. Domyślam się, że przyczyną jest brak komunikacji z modułem TCUM, ponieważ ncsexpert nie mogę również odczytać danych z TCUM. Pojawia się błąd komunikacji.

https://ibb.co/jNCnLL - brak komunikacji z TCU

https://ibb.co/iOnyS0 - podłączenie bluetooth.

Czy zrobiłem gdzieś po drodze jakiś błąd? Aha próbowałem też z $644, ale to dotyczy chyba tylko MULFa, a ja mam TCU. W każdym razie również nie miałem połączenia z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak pisaliśmy, sprawdzę jeszcze schematy i poczytam na forach.sam jestem ciekawy :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Z kolegą speed1211 rozwiązaliśmy już jeden problem mianowicie brak światła w konektorze światłowodowym w bagażniku. Powód źle były połączone przewody na tym rozdzielaczu: https://ibb.co/zSsYjr5. Byłem już pewien, że dostanę się do modułu TCU ncsexpert zmienię wartości i po sprawie. Niestety.... znów brak odpowiedzi od modułu. Może ktoś już tak miał i coś podpowie? moduł raczej sprawny włącza się światło czerwone po podłączeniu większej wtyczki świeci się chwilę i gaśnie z tego co wiem to jest ok. Mi pomysły się już skończyły, dziś nawet usunąłem wyposażenie $633 i dodałem je ponownie do modułów CAS i LMA. Jeśli ktoś jest z Łódzkiego i przerabiał ten temat możemy się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Problem rozwiązany, bmw pomimo przygotowania pod bluetooth nie posiadało zamkniętej pętli światłowodowej MOST. Przyczyną było gniazdo diagnostyczne w schowku, założono tam zaślepkę wyglądającą jak pętla, a w rzeczywistości był to plastik który nie przewodził światła. Informację znalazłem na angielskim forum, że złącza diagnostyczne most są aktywne i nieaktywne. Aktywne po prostu łączy ze sobą światłowód, a to które ja miałem powodowało przerwę. Numer części to 61136931507, jeśli złącze działa prawidłowo to na dole biała końcówka powinna świecić na czerwono warto na to zwrócić uwagę. Nie posiadałem też mikrofonu, była fajna zaślepka plastikowa do której podłączona była wtyczka elektryczna i co ciekawe zaślepka miała nawet gąbeczkę jak mikrofon:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drodzy forumowicze :) Wprawdzie temat dotyczy E60 ale zasada działania we wszystkich modelach jest podobna...


Żona jeździ E87 2005 pre lci bez MOST którą będę doposażał w nawigacje professional. Ani dawca z którego był wyjęty zestaw ani moje auto nie miało bluetootha, żadne z nich również nie było wyposażone w instalację elektryczną pod bluetooth.


Z kabelkami sobie poradzę tylko nie wiem co powinien podłączyć aby działało z $609. Moduł ULF skasowałem z listy bo ten chyba potrzebuje instalacji telefonu w podłokietniku a to baaardzo dużo kabli. Pozostają moduły TCU, MULF i MULF 2. Dodam że nie zależy mi na usb a na samym telefonie.


Znalazłem ciekawą instrukcje montażu tylko czy ona zadziała z CCC ?


https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php%3Ft%3D54406&prev=search&pto=aue


według mojej oceny najlepszy będzie MULF. Czy mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.