Skocz do zawartości

E60 instalacja modułu TCU bluetooth


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wykonywałem niedawno upgrade ze starego TCU na nowe (TCU 1.5) oraz dokładałem MULF2 do przedliftowej e61.

Ilość pracy jaką trzeba włożyć w operacje będzie odmienna dla różnych wersji wyposażenia jaką ma się już w aucie dla tego aby w ogóle podejść do tematu trzeba zrobić rozeznanie po VINie co wg. jest w środku.

 

Do współpracy bluetooth z nowszymi słuchawkami niezbędny będzie mulf2 lub tcu 1.5.

Instalacja to oczywiście tylko część prac, do tego trzeba całość zakodować i często podnieść soft na modułach, a to jest do zrobienia tylko po złączu optycznym (niezbędny ICOM) i zapewnić zewnętrzne bardzo stabilne zasilanie na poziomie 14v podczas programowania.

 

Mogę taką sprawę ogarnąć kompleksowo w Berlinie lub w Polsce w Kartuzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary tcu i mulf pomimo posiadania opcji bluetooth łączy się tylko i wyłącznie z montowanymi w tych czasach telefonami np. Motorola (duża osobna słuchawka w podlokietniku wraz że swoim gniazdem sim).

 

Dopiero nowsze moduły pozwalają się łączyć z telefonami innymi niż te zamontowane w fabryce. Np na Androidzie czy iOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamiętam lift był 09/2005. Skoro laczy sie z to nie ma problemu.

Jezeli chcesz usb to musisz miec port w mulfie - to chyba wiadomo.

 

Nowy i stary pasuje w to samo miejsce. Wtyczki pasuja chociaz bedziesz musial podzialac cos ostrym nozem.

Do tego oczywiscie pozostaje kwestia programowania i kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 4 lub 6cio zylowego kabla. Można kupić gotowca lub zrobić samemu. Żadna filozofia.

 

Polecam 4kę że względu na łatwiejsza instalacje w okolicy gniazdka aux.

 

Wpinasz się w szeroką kostkę od mulfa.

Z głowy nie pamiętam numerów z gniazda ale układają się w kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 4 lub 6cio zylowego kabla. Można kupić gotowca lub zrobić samemu. Żadna filozofia.

 

Polecam 4kę że względu na łatwiejsza instalacje w okolicy gniazdka aux.

 

Wpinasz się w szeroką kostkę od mulfa.

Z głowy nie pamiętam numerów z gniazda ale układają się w kwadrat.

 

Myslalem ze AUX ma tylko trzy zyly. (Prawy, lewy kanal i ground)

 

Czy ktos ma rozpiske pinow zeby dolozyc aux do mulfa2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Nawiązując do postu mam małe pytanko.

Niedawno zakupiłem bmwe61 525d 2005r i właśnie był walniety moduł Bluetooth mulf

Mam nawi business i telefon w podlokietniku, czy jak zakupie nowy moduł o tych samych numerach seryjnych będzie on łączył się z moim telefonem komórkowym i będę mógł wykonywać rozmowy przez zestaw głośnomówiący?

Proszę o pomoc

A może jakiś inny moduł nowszy lepszy kompatybilny z autem bez dodatkowych przeróbek.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kompatybilnosc to nie ma innego modulu bluetooth niz ten co masz teraz. Mozesz zalozyc Mulf2 High zeby dodatkowo miec USB ale wtedy musialblys wymienic mask na ten polifotwy co ma 8 przyciskow luc ccc.

 

Musisz poprostu kupic taki sam modul mulf jak masz w bagazniku i powinno dzialac plug&play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mulfa to bedziesz mogl nawiazac polaczenie przez bluetoth. Mozliwe ze nie bedziesz widzal swojego nr vin podczas parowania ale wszystko powinno dzialac. Dobrze by bylo zakodowac modul pod FA ale bez tego tez powinien ruszyc... Masz tez TCU czy tylko Mulf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Prawdopodobnie mam tylko mulfa żadnego innego modułu tam przy nim nie widzę.

Nie znam się na tych rzeczach i to jest dla mnie trudne pytanie.

Może tak, do czego służy ten tcu? Nawet nie wiem czy ktoś będzie mi mógł to zaprogramować. Muszę popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wczoraj zainstalowałem mój stary mulf w samochodzie kolegi który nie miał żadnych wiązek w bagażniku. Użyłem światłowodów w schowku od zmieniarki oraz kabli zasilających. Podłączyłem to tak:

Zasilanie +12V pin 17

Gnd (masa) pin 36

 

Mic + pin 1 do 1 w microphone

Mic - Pin 19 do 2 w microphone

 

Swiatkowod 1- swieci, 2-nie

 

Po dodaniu $644 do cas i lma i przekodowaniu po FA cas, mask nie mogę zaznaczyć Bluetooth w idrive. Ma on zwykły mask bez navi a auto e60 2006 czyli taki jak mój. Próbowałem połączyć się z mulf ale dostaje taki błąd w ncs expert Coapi 2020.

 

Czy zrobiłem coś nie tak? Mulf sprawdzałem jeszcze raz w moim aucie i śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.