Skocz do zawartości

Pomoc dla nowicjusza. jaki silnik do e46 coupe po lifcie?


Gość

<t>BIORAC POD UWAGE PONIZSZY OPIS, KTORY SILNIK BYLBY DLA MNIE NAJLEPSZY?</t>  

27 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem przy Twoich przebiegach tylko benzyna. Jeśli będziesz miał pecha to 330d może wciągnąć dużo kasy na naprawy (pompy, turbo).

O ile o turbo można (i trzeba) zadbać to wpływu na jakość paliwa zbytnio nie masz, wpadki zdarzają się w każdych stacjach. Jeździłem 330D 204PS i nie daje takiej radochy jak kręcenie 330i do 6 tys obr :)

Ale ile gustów tyle opinii - dla mnie ryzyko posiadania diesla jest zbyt duże przy moich przebiegach rocznych (ok. 15 tys km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli moj roczny przebieg to 10-15 tys to raczej nie brac diesla??

 

liczylem sobie koszta paliwa miesiecznie i wychodziloby 300zl przy 330d i 500zl przy 330i

 

w skali roku oszczednosc 2400zl na dieslu. nie oplaca sie??

 

najlepiej byloby wybrac tzw zloty srodek czyli np e46 320i badz e90 325i

 

co sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci przejechać się 330Cd i 330Ci i samemu określić co Ci się bardziej podoba. Ja wybrałem 330Ci i gdybym miał wybierać znowu zrobiłbym to samo. Spalanie to nie całkowity koszt eksploatacji auta.

Może jednak Tobie bardziej przypadnie do gustu jazda dieslem i wtedy będziesz miał problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, widze że jedziecie mnie żebym sie przejechał 330Cd i porównujecie 330cd po chipie do 330ci. Nie każdy chce sie bawić w jakieś chipy! Staniemy 330ci vs 330cd i dymek tylko diesel powącha. Chyba że sobie go schipujesz to może mi odjedziesz. Mówimy tutaj o żadnym tuningu, kolega chce kupić auto i narazie nie zamierza wkładać w niego pieniążków z tego co rozumiem bo już sporo na same auto wyda.

 

Ja polecam benzyniaka bo chodzi jak BMW, a nie traktorek. Nie lubie diesli i ich klekotania. Benzyna daje charakter wózkowi. To tylko moje zdanie. A jeśli masz zaoszczędzić 200zł miesięcznie to zbyt duzo nie oszczędzasz więc polecam benzyna poraz kolejny.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z kulturą pracy obu silników?

 

jechałem e90 z silnikiem 2.5 l w benzynie 218km i byłem wniebowzięty

 

oba i 330cd i 330ci to r6 z tego co wiem, więc powinno być tu podobnie jeśli chodzi o kulturę pracy

 

czy e46 jest porządnie wyciszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 330Ci ale jeszcze przed liftem :twisted: w jakimś super stanie, osobiście bardziej mi się podobają niż po lifcie a za reszte kasy bym zabalował :D

Benzyna to benzyna, jeśli 3/4 trasy będziesz robił w trasie to aż tak bardzo nie trąci cie po kieszeni, a jak trzeba będzie to przyciśniesz bez najmniejszego problemu. Dieselek też fajna sprawa, ale wątpliwej jakości paliwo na naszych stacjach, nie daj boże uszkodzenie wtrysków, turbo i wszystkie oszczędności na paliwie pójdą na nowe części.

O E90 bym raczej zapomniał są po prostu brzydkie, raczej dla ludzi starszych już niż młodych i pełnych fantazji :twisted2: (ale z rozsądkiem ;) )

Mój głos jest za E46 330Ci :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.