Skocz do zawartości

[740]+[m60b40] spalanie lpg + benzyna ?? czy to normalne??


w_sloma

Rekomendowane odpowiedzi

witam Fachowcow z forum. mam takie pytanie, czy to jest normalne, ze podczas jazdy na gazie (sekwencja dream XXI) bierze mi jeszcze benzyne ?? objawy: rano po odpaleniu czuc benzyne, ma niskie obroty i czasem zgasnie na D z hamulcem, gdy stoje na swiatlach. licznik reichweite w zasadzie zmienia mi sie tak, jakbym jechal na benzynie, a jade na lpg i powinien sie nie zmieniac chyba ?? jak jade z pustym bakiem pb, to w ogole nie dziala tempomat, gdy mam pb, to jest ok, jak mam malo pb w baku, wlacze klime, to od razu zapala mi sie czerwona kontrolka ze min pb jest juz, jak wylacze, to gasnie. czy wie ktos co jest grane ? bo to chyba nie sa normalne objawy ?? i w zasadzie musze lac dwa paliwa pb + lpg, no chyba ,ze na samo odpalanie schodzi 15 litrow na tydzien ?? (odpalam auto okolo 4x dziennie). PROSZE O POMOC. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Fachowcow z forum. mam takie pytanie, czy to jest normalne, ze podczas jazdy na gazie (sekwencja dream XXI) bierze mi jeszcze benzyne ?? objawy: rano po odpaleniu czuc benzyne, ma niskie obroty i czasem zgasnie na D z hamulcem, gdy stoje na swiatlach. licznik reichweite w zasadzie zmienia mi sie tak, jakbym jechal na benzynie, a jade na lpg i powinien sie nie zmieniac chyba ?? jak jade z pustym bakiem pb, to w ogole nie dziala tempomat, gdy mam pb, to jest ok, jak mam malo pb w baku, wlacze klime, to od razu zapala mi sie czerwona kontrolka ze min pb jest juz, jak wylacze, to gasnie. czy wie ktos co jest grane ? bo to chyba nie sa normalne objawy ?? i w zasadzie musze lac dwa paliwa pb + lpg, no chyba ,ze na samo odpalanie schodzi 15 litrow na tydzien ?? (odpalam auto okolo 4x dziennie). PROSZE O POMOC. POZDRAWIAM

 

dopóki nie osiągnie odpowiedniej temp zawsze odpala na benie i bene spala,15 litrów na tydzien czyli odpalanie i jazda az wlaczy sie lpg to wcale nie duzo przy v8 4.0 , ale inne objawy co podajesz nie są ok ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz przelaczy na lpg, to dlaczego jak jade np 100km, to dystans na reichweite tez sie zmienia ?? w sumie moze nie az tak drastycznie ze zrobie 100km, to 100 zejdzie... ale z 50 pewnie tak !! i jeszcze tempomat i klima czy to bierze pb jesli jade na lpg ?? i smierdzi mi benzyna z rana troche zanim przerzuci na lpg. co to moze byc ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz gdzieś nieszczelność i cieknie ci paliwo. Cieknie na tyle mało, że nie zostawia plam i na tyle dużo by je czuć. Pamiętaj, że benzyna bardzo szybko się utlenia i plam możesz nie widzieć. A nalepiej to podjechać na komputer do gazowników wtedy ci powiedzą na czym jedziesz. PS. Pamietaj, że przy sekwencji jak ostro jeździsz to czasami komputer sam przełącza z gazu na benzyne (są to chwilowe przełączenia). Możesz mieć zabrudzony np filtr gazowy lub mikser do regeneracji wtedy komputer sam będzie przełączał na benzynę aby nie zadławić silnika i niedopuścić do strzelania.

http://www.motostat.pl/user_images/63835/icon4.png

Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
temat rozwiazany - smierdzialo benzyna poniewaz koncowy tlumik byl dziurawy. teraz juz zostal zaspawany i jest ok, a jesli chodzi o spalanie benzyny, to mapa jest tak ustawiona,ze powyzej 4,5 tys obrotow instalacja zmienia automatycznie z gazu na benzyne spowrotem. podobno tak sie ustawia wieksze silniki. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.