Skocz do zawartości

Czym zmyć plamy z plastiku


Rekomendowane odpowiedzi

Cholerny dzień, mycie auta odsłania kolejne zniszczenia najpierw apteczka, felga, teraz dziwne czerwone plamy na plastiku z tyłu fotela pasażera... :mad2:

 

http://images40.fotosik.pl/124/4734867b053374bbmed.jpg

 

Użyłem do czyszczenia takich środków jak:

 

1) Sonax do kokpitu

2) Zmywacz do skóry

3) Aktywna piana do szyb

4) Pronto

5) Benzyna ekstrakcyjana

i w desperacji aceton, co doprowadziło do powstania takich dodatkowych plam:

 

http://images39.fotosik.pl/124/cda1eaf9f944e15cmed.jpg

 

 

Macie jakiś sensowny pomysł na zmycie tego cholerstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanish odradzam do miekkich plastików w bmw, robią się białe plamy.

placka to nie uzyłbym nawet do czyszczenia bieznika opon.

 

najlepszy z srodków jakich uzywałem jest orginalny spray do kokpitu bmw, psikam zostawiam na chwile, az "oliwa" z spraya rozpusci brud i czyszcze mocno naciskając szmatką z mikrofazy ( nie uzywam bawelnianej bo zostaja "paprochy", robie z 3-4 serie i nawet slady po obuwiu schodza z boczkow drzwi i progów.

 

niestety spray jest drogi nie pamietam ale cos kolo 60 zeta, i niestety strarcza na 2 czyszczenia auta, czyli 30 zl na jedno plus godzina czyszczenia.

 

p.s.

czy ktos zna cos tanszego a równie dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem szczoteczki do zębów i pasty bo gdzieś ktoś na forum stosował. Coś zeszło farby, ale w miejscach czyszczenia biały osad pojawił się. :mad2:

Moze to poprostu pomalować farbą do plastików?

 

A propos tzw. porysowania od butów, bo i to mam gratis :evil: czym wypolerować, zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że aceton to jeden z najmniej trafnych pomysłów...On się utlenia i pozostawia białe plamy tak jak już sam zauważyłeś...kurczę, widzę, że znalazł się kolejny maniak czystości w samochodzie :mrgreen: Ja też szukam idealnego rozwiązania, bo jak czyszczę plastiki Plakiem to zostaje biały nalot :mad2: Ktoś ma propozycje jak usuwać takie plamy :?:
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plastikow twardych i miekkich/gumowych ja nie stosuje: szczotek, gąbek twardych ( np jak do mycia naczyn - twardsza strona). po nich robia sie zarysowania, ktore dopiero wychodzą z "czasem"

 

ja uzywam do tego: bawełnianej szmaty, szmaty z mikrofazy i gabki. do naprawde mocnych zarysowan np butow na boczkach drzwi progach czy w bagazniku na plastikach: szmatke z mikrofazy i do tego w zaleznosci od zabrudzen: woda plus plyn do naczyn lub vanish ( w malej proporcji) i po tym odrazu zmywam ciepla woda, a na samym koncu spray do czyszczenia kokpitu bmw i szmate z mikrofazy - wystarczy mocno trzec ok 3 min-5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu np vanishem lub innym preparatem który czyszcząc matuje, można do natłuszczenia zastosować np to

http://moto.allegro.pl/item630908181_zel_do_plastikow_produkt_z_autoserwisow_reno.html

 

bardzo dobre, stosowalem. Przywraca pierwotny wygląd szczególnie plastikom pracującym w trudnym terenie, listwy progowe, oparcia foteli, plastiki bagażnika.

 

BTW Robiola tą kierownicę to zalatwileś sobie środkiem firmowanym przez BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
zent - jeżeli jest to plastik tylny za oparciem (kierowcy i pasażera) z siatką to też jest to część zamienna :D - bardzo łatwo to się zdejmuje

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent - jeżeli jest to plastik tylny za oparciem (kierowcy i pasażera) z siatką to też jest to część zamienna :D - bardzo łatwo to się zdejmuje

 

ale nie łatwo przełyka cenę nowego elementu 390 zł :duh: w M-Cars Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub

BTW Robiola tą kierownicę to zalatwileś sobie środkiem firmowanym przez BMW?

 

nie kupilem srodka bmw bo byl drogi a ja nie mam siedzen w skórze - przysknerzyłem i kupilem firmy turtle wax - szajs

 

tak na marginesie myslalem, ze ten turtle wax to nie jest taki szajs. mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

odhrzeje kotleta

 

mam takie pytanie będę czyścił plastiki w środku+deskę rodzielczą... jest tam bardzo dużo kurzu bo auto głównie stało..jak się przetrze na sucho szmartką kurz to od razu robią się białe plamy na desce rozdzielczej dla tego.. potrzeba pewnie coś w stylu APC pierw a potem sciereczkami lub preparatem jakimś dla tego spytam i prosze o odpowiedz

 

https://www.bmwsklep.pl/srodek_do_czyszczenia_wnetrza_samochodu__500_ml,1026,3887.html

 

chodzi o to czy ten środek to jest coś takiego jak APC,że pierw psikam nim potem wycieram i następnie coś na to daje??? pytam ponieważ będę robił zakupy w sklepie bmw a on tylko 35zł to bym od razu kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.