Skocz do zawartości

Co pokazuje wykres z badania symetrii na załączonym obrazku?


judin

Rekomendowane odpowiedzi

HI,

 

Zrobiłem sobie badanie zawieszenia, tzn symetrii - nie bylem przy tym osobiscie poniewaz pracuje. Wyslalem znajomego i otrzymal on takie wykresy jak na ponizszym obrazku.

 

Czy moglbym prosic o Wasze opinie co sie znajduje na tym zdjeciu, poniewaz ja sie na tym nie znam.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fc949f1ecc59abd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie znam parametrów e39 ale nie masz dużych różnic między kolami.Większa różnica jest tylko na przedniej osi(chodzi o kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy)ale to może być wybita tuleja gumowa na wachaczu.Autko nie ciągnie delikatnie w prawo?
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewa strona zawsze wypada lepiej od prawej ponieważ prawa jest od pobocza i bardziej cierpi(doly,nierówności).Ale u ciebie są naprawde male odchylki(możesz być pewny że nie mialo dzwona).
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle masz źle ustawioną zbieżność. Takie nastawy widziałem w sportowym zawiasie V8. W zwykłych powinno być 0.11 i pochylenie koła -2.04.

 

Na takich nastawach jeździłem kilka dni bo chłopaki wybrali złe auto przy ustawianiu geometrii. Po kilku dniach przestawiliśmy na takie jak powinny być. Wniosek jest taki: auto się lepiej prowadzi na nastawach, jakie powinny być czyli 0.11 i -2.04. ;)

 

Aha. I badałeś geometrię nie symetrię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód masz dobrze. Z tyłu masz źle ustawioną zbieżność i pochylenie koła lewego. Nie pamiętam teraz jaka jest odchyłka ale idealne jest na -2.04 czyli tak jak z prawej strony.

 

Reasumując tył powinieneś mieć tak:

Lewa strona:

-zbieżność 0.11 (odchyłka od 0.09 do 0.13)

-pochylenie -2.04

Prawa strona:

-zbieżność 0.11 (odchyłka od 0.09 do 0.13)

-pochylenie -2.04

 

całkowita zbieżność tył: 0.22

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.