Skocz do zawartości

Krzywe tarcze? Gdzie zbadać w Krakowie?


Grzesiusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat tarcz był już poruszany wiele razy. Jednak chciałbym się zapytać, gdzie w Krakowie mogę zbadać, czy tarcza ma bicie czy nie? Zna ktoś jakiś dobry zakład?

 

2 miesiące temu zmieniłem tarcze z przodu, ponieważ odczuwałem już lekkie drgania, tarcze były zużyte. Kupiłem nowe tarcze Zimmerman oraz klocki ATE. Wiele się przed tym naczytałem, żeby nie kupować byle badziewia, bo są problemy. Sporo osób zachwalało Zimmermany więc na nie się właśnie zdecydowałem. Jednak po krótkim czasie drgania się pojawiły, a teraz to już w ogóle jest lipa. Im z większej prędkości hamuje, tym większe drgania odczuwam, trzęsie kierownicą a nawet całą budą samochodu. Na dodatek był to okres w którym mało co jeździłem, zrobilem może jakieś 1000km!!!

 

Nic innego poza tarczami nie przychodzi mi do głowy. Myślicie, że nie będzie problemu z oddaniem ich na gwarancję? Chcialbym się jednak przedtem dowiedzieć, czy faktycznie tarcze są krzywe. Gdzie w Krakowie można to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zawieszenie z przodu masz ok a zakładam że sprawdziłeś, to jeszcze jedną przyczyną bicia w trakcie hamowania może być stary płyn hamulcowy.

Sprawdz jeszcze to, bo sam mam w garażu tarcze które wymieniałem po 0,5 k przebiegu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wymieniłem także na nowy. Zawieszenie oglądał mechanik i stwierdził, że niby wszystko jest OK.

te niby to poprostu jest to że bardzo trudno znaleź luz w zawieszeniu

czasami wystarczy że gumy w tulejach są już miękie i kierownicą szarpie

ale zacznij od wyważenia kół - zrobiłem u siebie w sobote i efekt jest taki że byś nie uwierzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.