Skocz do zawartości

ABS, ASC brak błędów a jednak nie działa ...


karol659

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem.

Otóż od zawsze pokazywał mi się błąd wykryznik (ASC), czerwony wykrzynik w kółeczku (wyczytałem że to zawsze sie pali jak jest błąd trakcji) oraz do niedawna do tej choinki dołączył błąd ABS. Po podłaczeniu u znajomego do komputera, program wykazał nam że czujnik od abs w prawym przednik kole z przodu nie działą, więc zakupiłem czujnik. Włożyłem i skasowałem błędy na komputerze ... ABS ASC zgasło i po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku metrów znowu wszystko sie zapaliło na nowo. Po Ponownym podłaczeniu do komputera nie wykazuje ŻADNYCH błędów. Jest pusto ! :(

 

Pytanie moję czy ktoś kiedyś spotkałsie z takim przypadkiem lub taki posiadał. Co może być powodem nie działania tych modułów ?

Czytałem kilka tematów o ASC i ABS ale niestety nic podobnego do mnie. Dodam że pali sie rónież czujnik od poduszek, wszystkie poduszki siedzą, czujnik zaplalił sie sam z siebie i też nie znam tego przyczyny ale to już oddzielny temat ....

 

Dzieki wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, podczas diagnozy wyszło, że jest jakiś problem ze sterownikiem ABS - wyszło dopiero przy diagnozie na jakimś porządniejszym komputerze diagnostycznym - wcześniejsze badania nic nie wykazywały

 

podjedź do ASO na diagnozę, albo do jakiegoś warsztatu/serwisu, który ma porządny sprzęt ... albo wyjmij żarówki z deski rozdzielczej :P

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci sprawdzic to od innej strony (skoro nie ma błedow na kompie), mianowicie od strony ładowania/alternatora/akumulatora. Te kontrolki ktore Ci sie swiecą, zapalają sie jako pierwsze gdy jest za niskie napiecie, może nie domagac alternator lub akumulator.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.