Skocz do zawartości

monitor 4:3 oraz 16:9 czy pasuja do jednego tunera tv


premier

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz bez problemu włożyć największy monitor jeśli masz monitor 4:3 (bo jeśli najmniejsza navi to mowy nie ma) jedyne co ci nie spasuje to Tuner tv 4:3 nie nadaje się do Monitora 16:9 no i jeszcze zależy jaki masz czytnik navi .. ale chyba masz mk3 więc no problem . To tyle w temacie
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad skompletowaniem zestawu, ale jak patrze na ceny to kompletna navi z tv 4:3 jest w cenie samego tunera 16:9...dlatego mysalem kupic 4:3 i podmienic monitor na 16:9....ale skoro i tak tuner trzeba dokupic to traci to sens...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjacielu żeby ci to wyjaśnić tak konkretnie to potrzebujesz następujących rzeczy :

 

Jeśli posiadasz już (radio) z tego co pisałeś mniemam że chodzi ci o tuner radiowy , w zależności od tego jaki masz tuner potrzebujesz wiązkę instalacyjną pod navi, są dwa rodzaje tunerów BM24 i BM54 a w wiązce różnią się wtyczki do ów tunerów radiowych . Oczywiście nawet jak kupisz wiązkę pod np. BM24 posiadając tuner BM54 to nie taki straszny problem bo kupisz sobie przejściówkę ale po co iść w większe koszta niż to konieczne .

 

Chcesz wsadzić największy monitor więc potrzebny ci też czytnik navi:

-mk3 lub mk4 różnica polega na tym iż mk4 to już mapy dvd , poza tym jest ciut szybszy od mk3 i możesz korzystać z widoku perspektywy na mapie .

 

Następnie jeśli będziesz chciał TV to dopilnuj aby w wiązce znalazły się wtyczki pod tuner . Tuner TV już pewnie wiesz ile kosztuje .

 

Jeśli natomiast będziesz chciał mieć dvd czy tv czy też kamerę cofania możesz zamiast tunera TV zainwestować w adapter video (+ koszt wybranego przez ciebie dvd) . Sam tak zrobiłem u siebie bo tuner tv do 16/9 nie dość że droższy niż adapter to jeszcze jak wiadomo dźwięk z adaptera jest w stereo a jakość odtwarzania wiadomo lepsza .

 

Następnie jeśli chodzi o navi w aucie potrzebujesz antenę gps .

 

Następnie jeśli kupisz oryginał tuner tv potrzebujesz wzmacniacz antenowy .

 

Zmieniarka jeśli będziesz chciał też koszt jest a też wsadzisz bez problemu ale jeśli natomiast kupisz adapter video to z dvd będziesz mógł sobie odtwarzać mp3 i całą masę innych . Ja choć zmieniarkę w buni mam to szczerze powiem nie pamiętam kiedy ostatni raz z niej słuchałem bo wszystko leci z dvd

:P

 

Mocowanie na czytnik zmieniarkę i tuner do bagażnika to nie taka droga sprawa więc problemu raczej miał nie będziesz .

 

Po instalacji wiązki , monitora , czytnika , anteny i zależy co dalej jeszcze włożysz zostaje ci tylko zrobić zabezpieczenie od navi pod bezpieczniki w aucie . Prosto zrobić bo do schowka przecież nie daleko .

 

Teraz na koniec mogę ci powiedzieć że koszt dołożenia oryginalnej navi możesz sobie skalkulować po ewentualnych cenach wszystkich potrzebnych ci części bo samo zainstalowanie nie jest wcale takie trudne .

 

Wiem że dużo taniej wyszło by jakieś pewnie dvd czy komputer z dotykowym wyświetlaczem w miejscu oryginalnego monitora ale zapewniam cie że oryginał doskonale komponuje się w samochodzie i wygląda o wiele lepiej jak wszystkie inne "lepianki" no ale niestety drożej wychodzi .

 

Policz koszty i rób tak żebyś był zadowolony

:)

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zalezy ci zeby bylo orginalne czy zeby wygladalo jak fabryka??

jesli to drugie to propozycja jest carpc z monitorem dotykowym

masz nawigacje dobry dzwiek tuner radio i telewizja dvd kamera cofania interfejs do diagnozy a jak sam zrobisz zamkniesz sie w 3tys i masz pelny wypas jakiego zadne bmw ci nie da ja w korku gram sobie w pasjansa :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie fajna sprawa ten carpc, ale e46 ma dziwny otwor pod radio i klime, i tam bylo by ciezko to wsadzic bo beda szpary /chyba ze jest jakas ramka do kupienia/ :? , a jak z odbiorem tv na tym sprzecie nie ma problemu, czy to bardziej pic na wode? szumy pasy itd..?

Pozatym pewnie glosnoscia juz nie bede mogl sterowac z kierownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramke by trzeba bylo zrobic ale to latwa sprawa jakbys mieszkal blizej to bym ci zrobil albo gdybym mial jakas deske do przymiarki mozna tez kupic monitor wysuwany 1din natomiast odbior tv to zalezy gdzie jestes tak naprawde ale w dwa lata polska ma przejsc na cyfrowy sygnal i wtedy tv w samochodzie bedzie mialo sens tak naprawde

 

co do multifunkcji to jest to praca dla ambitnych robilem w e39 taka przerobke i zajelo mi to tydzien zanim doszedlem jak to zlutowac a sprawe mialem ulatwiana interfejs alpine dedykowany i zwykla klawiature laczylem w jedno obsluga winampa byla malinowa

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam że i mnie po głowie chodzi navi w E46. wystarczyło by mi tylko dvd + navi , tuner tv nie był by aż tak potrzebny.

 

obecnie mam tylko Business CD + 6 fabrycznych głosników w sedanie, czyli reasumując potrzebne by mi było :

 

1. monitor w deske 4:3 lub 16:9 + ramka montażowa by przesunąć klime na miejsce schowka.

2. wiązka kabli od monitora do czytnika dvd

3. odbiornik GPS

4. czytnik dvd mk3 lub mk4 + uchwyty montażowe w wnęce w lewym nadkolu w bagażniku bo obecnie nic tam nie mam.

 

czy w mk3 da się wrzucic aktualne jakieś mapki polski bo w sumie na tym by najbardziej zależało.

 

myslicie że w cenie 2500 zł idzie to zmontować np. w wersji 4:3 + mk3 ?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 2,5k to już całkiem sporo i na pewno starczy ci na 4:3 popatrz np. na różne aukcje jakie się trafiają :

 

http://www.allegro.pl/item625459290_navi_tv_4_3_e46_bmw_99rok_televizor_navigacja.html

 

Ten sprzęt można łatwo sprawdzić czy jest sprawny i za 2,5k myślę że troszkę więcej miałbyś komplet do dużej navi 16:9 wraz z czytnikiem mk3 , tunerem , wiązką i anteną . Trzeba tylko posprawdzać co jakiś czas co jest na aukcjach . Co do samych map do mk3 , polska jest choćby z 2008r. i mi sprawuje się super .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogolnie szukam 16:9 i mi bardziej zalezy na tv... czy jest z tym sens?? bo jak ma mi odbierac tylko jak stoje i jak nie ma blokow to kicha :)

co do cen 16:9 to na allegro jest tylko za 5tys i jest jeszcze opcja za 3tys ale nie ma chyba tunera tv.

 

 

co do 4:3 to zobaczcie ta aukcje

http://www.allegro.pl/item625322315_bmw_318_e46_sprzet_audio_z_nawigacja_tunerem_tv.html

niby wszystk ok, ale przlaczniki po drugiej stronie.... czyli z angola??

 

 

i jeszcze do carpc, znalazlem taka ramke, ale nie przekonuje mnie wyglad juz w samochodzie, i widzialem na youtubie jak sie odpala....chyba nie chce zeby za kazdym razem jak zapalam silnik startowal mi windows w samochodzie, to musi byc denerwujace..

 

http://cgi.ebay.pl/BMW-E46-2DIN-Blende-fuer-2DIN-Radio-Navi-DVD-TV_W0QQitemZ330328003106QQcmdZViewItemQQptZEinbaurahmen_Radioblenden?hash=item330328003106&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogolnie szukam 16:9 i mi bardziej zalezy na tv... czy jest z tym sens?? bo jak ma mi odbierac tylko jak stoje i jak nie ma blokow to kicha :)

 

Tylko do tv ? Nawet jak sobie zdejmiesz blokadę postoju to porażka kolego bo jakość odbioru tv jest cały czas zależna od tego gdzie jesteś i jaki masz sygnał i wiadomo jak z tym jest :mad2: Co innego dvd , najlepiej z różnego typu pamięciami (karta , usb) , lecą filmy , teledyski co tam sobie jeszcze będziesz chciał nagrać i wiadomo jakość super i oglądasz kiedy chcesz .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.koledzy podpowiedcie co potrzebuje do zamontowania duzej nawi. posiadam ta najmniejsza z kaseciakiem.wielkie dzieki za odpowiedzi(jesli beda) :wink:

 

Będą , będą o to się nie bój :8) Masz już navi monochromatyczną więc w zależności od tego jaki masz czytnik navi (jeśli mk3 albo mk4 to świetnie bo zostaje czytnik ) i jaki masz tuner radiowy . Jak masz BM24 czy BM54 to pod taki jaki masz kupujesz wiązkę bo musisz niestety wiązkę wymienić całą . A jeśli kupisz pod BM24 a będziesz miał BM54 i na odwrót to kupujesz przejściówkę . Antena ci zostaje , monitor dokładasz ten duży , klimatronic dajesz na dół (możesz kupić półkę pod klimatronic z wypustkami żeby nie było ubytków ) i to w zasadzie wszystko aby navi działa sprawnie . Potem możesz się zastanowić czy chcesz tuner TV itd...itd..jak coś to pisz :cool2:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam odswieżę trochę temat mam navi mk4+ monitor 16:9 ale chciałbym dodać możliwość oglądania Tv niestety nie mam na wyposażeniu czego potrzebuję aby Tv mi funkcjonowało, ostatnio kupiłem tuner TV na niemieckim ebayu za niezłe pieniądze a mianowicie 50 euro ale nie wiem czy będzie pasować do mojego autka oznaczenie tego tunera to 6902015 firmy Loewe, mam też na na oku wzmacniacze antenowe lewy i prawy bo moje autko to touring i nie wiem czy są w ogóle potrzebne te wzmacniacze dwa czy wystarczy jeden, poza tym mam telefon bluetoth ale nie wiem jak to uruchomić. Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie czego jeszcze potrzebuję by TV zadziałało w moim autku, i jeśli można to podajcie jakiegoś fachowca z okolic Rybnika, Żor który jest w stanie to wszystko poprawnie podłączyć. Z góry dziękuję za pomoc.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.