Skocz do zawartości

kilka pytań odnośnie wyposażenia


marjanhc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

uzyskałem informację odnośnie wyposażenia mojego BMW na podstawie numeru VIN i mam 3 pytania (wątpliwości)

 

314 HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES - czy w skład tego pakietu wchodzą podgrzewane lusterka+zamki+dysze spryskiwaczy ( u mnie działa tylko podgrzewanie zamków) i chciałbym ustalić co mam naprawiać i od czego zacząć, co do lusterek właściewie jestem pewien że powinny działać natomiast co z tymi dyszami?

 

818 MAIN BATTERY SWITCH - WYŁĄCZNIK ZASILANIA - co to takiego i gdzie się znajduje?

 

999 ORDER CONTROL FIRST DEALER CARS- na temat tego wyposażenia nigdzie nie znalazłem informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
siema co do pierwszego pytania, w jego skład wchodzą tylko spryskiwacze, podgrzewane lusterka chyba każde e36 miało seryjnie, co do zamków to nie jestem pewnien, najpierw sprawdz jakie masz spryskiwacze, moze ktos wymienil je na zwykle, powinny do nich dochodzic przewody zakonczone dosc duza wtyczka, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą niedziałających spryskiwaczy może być brak czujnika temperatury (termistora) w tunelu wlotu powietrza na tarcze po drugiej stronie gdzie jest czujnik temp dla OBC.

 

Podgrzewanie zamków wywołujesz mechanicznie dlatego mogą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić, czy podgrzewanie dysz działa? Bo ja niby mam, kabelki też podłączone - mają być ciepłe przy włączonym zapłonie?

 

Lusterka podgrzewane nie były w serii - jak są, to łatwo sprawdzić, bo jak jest zimno, to są ciepłe.

 

Zamek podgrzewany chyba nie łączył się z powyższymi - ale też mam pytanie jak sprawdzić, czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić, czy podgrzewanie dysz działa? Bo ja niby mam, kabelki też podłączone - mają być ciepłe przy włączonym zapłonie?

 

Lusterka podgrzewane nie były w serii - jak są, to łatwo sprawdzić, bo jak jest zimno, to są ciepłe.

 

Zamek podgrzewany chyba nie łączył się z powyższymi - ale też mam pytanie jak sprawdzić, czy działa?

 

nie wiem czy dysze mają być cały czas ciepłe jeszcze tego nie rozgryzłem ale chyba jak się spryskuje, ale pewności nie mam co do zamka to zimą było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą niedziałających spryskiwaczy może być brak czujnika temperatury (termistora) w tunelu wlotu powietrza na tarcze po drugiej stronie gdzie jest czujnik temp dla OBC.

 

Podgrzewanie zamków wywołujesz mechanicznie dlatego mogą działać.

 

dobrze wiedziec a ja glupi kupilem i 3 godziny podlaczalem pod ogrzewanie tylnej szyby :mad2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.