Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Po 3 dniowej zabawie z DIS wreszcie udało się zainstalować.Podłączam się pod autko (e36-M40) i nie wiem czy mam komunikacje z sterownikiem auta...idzie to jakoś sprawdzić???Nie ma niestety wyboru mojego auta w modelach a automatycznie nie wyszukuje.Mógłby ktoś mi pomóc z pierwszym połączeniu z autkiem???Zaznaczę że zmieniłem protokół Fister vm off.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiłem jak podałeś i gdy wybiorę jakiś podpunkt do analizy wyskakuje błąd "control unit selected has not been found" a ten interfejs ma mieć przelącznik w stronę car czy rs 232 u mnie jest w stronę car i świeci czerwona kontrolka.Na tym zdjęciu co podałeś zauważyłem że ta ikona z baterią u mnie świeci a u ciebie nie.Tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

api test przechodzi?

 

w ediabas masz tak ustawione?

RemoteHost = 192.168.68.1

Port = 6801

 

edit:

jak włączysz inpa to świecą się dwie kontrolki na czarno (battery i ignition)?

Api test gdzie się uruchamia? gdy wlącze vmware i uruchomię dis zadnych błędów nie ma.

inpa program nie uruchamiałem jeszcze więc nie wiem.Remote host mam :192.168.68.30 a port 6801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

api test przechodzi?

 

w ediabas masz tak ustawione?

RemoteHost = 192.168.68.1

Port = 6801

 

edit:

jak włączysz inpa to świecą się dwie kontrolki na czarno (battery i ignition)?

Api test gdzie się uruchamia? gdy wlącze vmware i uruchomię dis zadnych błędów nie ma.

inpa program nie uruchamiałem jeszcze więc nie wiem.Remote host mam :192.168.68.30 a port 6801

Proszę o wyjaśnienie jak uruchomić ap test bo coś takiego znalazłem w folderze ediabas.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Api test sprawdzisz w ukrytym menu w dis-ie, administration --> calibrating touch screen --> 1 configure Ediabas --> 2 perform Apitest

Sieć vmware masz poprawnie ustawioną?

Przełącznik na fejsie powinien być tak aby nie świeciła się zielona dioda po podłączeniu do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może znalazłem błąd. Nie wiem jakie IP wpisać w VMnet9, w opisie jest tylko do 8. Każda z VMnet 1-9 ma być ustawiona na Bridget (connect VMs...) bo u mnie automatycznie ustawiło się na Host-only (connected ....) jak chce przestawić na pierwszą opcję wyskakuje mi błąd i się nie da.

 

http://img17.imageshack.us/img17/5950/inpabdkonfiguracji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Twoja maszyna VM ma ustawiony konkretny adapter jaki ma używać do komunikacji np VMnet1.

Zmień z bridge na host only i wtedy emulator będzie miał gdzie wysyłać pakiety. Pozostałe adaptery zostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w konfiguracji INPA .Zainstalowałem według instrukcji zmieniłem Host (ADS) odpalam inpa świecą dwie diody na czarno w programie.ale nie idzie zdiagnozować auta błąd 0010 wyskakuje.Posiadam interfejs Z ADS wtyczką

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1856588172

 

Mam zaistalowanego dis,przechodzi api test i tez nie ma połączenia.

A może dlatego nie komunikuje się bo nie ma wyboru silnika M40 w old modells ???wybieram E36-Engine- DME 1.7 for M42/M43.

Z tego co wiem to posiadam sterownik DME 1.7

Edytowane przez nerwus
scalilem wszystko razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwus robiłem tak: otworzyłem Virtual Networ edition, i VMnet0 przestawiłem na host only, zmieniłem VMnet0 dlatego bo tylko tam było ustawione bridge. Skąd mam wiedzieć którego konkretnego adaptera używa do komunikacji moja maszyna? Pewnie ustawiłem to nieświadomie zgodnie z twoimi przykazaniami. Po zmianie na host only nadal wyskakuje mi ten sam błąd. Gdzie popełniłem błąd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sorry źle zerknąłem na scrennshot. Zostaw to vmnet0 na briged.

Używane połączenie możesz sprawdzić w właściwościach maszyny wirtualnej.

Sprawdza w ustawieniach sieciowych windows czy vmnet1 jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie pomóżcie w konfiguracji INPA .Zainstalowałem według instrukcji zmieniłem Host (ADS) odpalam inpa świecą dwie diody na czarno w programie.ale nie idzie zdiagnozować auta błąd 0010 wyskakuje.Posiadam interfejs Z ADS wtyczką

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1856588172

 

Mam zaistalowanego dis,przechodzi api test i tez nie ma połączenia.

A może dlatego nie komunikuje się bo nie ma wyboru silnika M40 w old modells ???wybieram E36-Engine- DME 1.7 for M42/M43.

Z tego co wiem to posiadam sterownik DME 1.7

 

Viaken ma suport techniczny czemu do niego nie piszesz w tym temacie.

 

To 0010 to masz API, IFH, SYS bo robi to dużą różnice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie pomóżcie w konfiguracji INPA .Zainstalowałem według instrukcji zmieniłem Host (ADS) odpalam inpa świecą dwie diody na czarno w programie.ale nie idzie zdiagnozować auta błąd 0010 wyskakuje.Posiadam interfejs Z ADS wtyczką

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1856588172

 

Mam zaistalowanego dis,przechodzi api test i tez nie ma połączenia.

A może dlatego nie komunikuje się bo nie ma wyboru silnika M40 w old modells ???wybieram E36-Engine- DME 1.7 for M42/M43.

Z tego co wiem to posiadam sterownik DME 1.7

 

Viaken ma suport techniczny czemu do niego nie piszesz w tym temacie.

 

To 0010 to masz API, IFH, SYS bo robi to dużą różnice??

Mam IFH Wymienił mi interfejs i dalej to samo.Gdybym wiedział że takie problemy będą wziął bym od Ciebie Nerwus fejsa.Nie wiem czy czasem nie wymienić skalaca maxis 232 na 232ACWE bo niby komuś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

IFH-0010: DATATRANSMISSION TO
CONTROLUNIT DISTURBED
EDIABAS_IFH_0010
Meaning: The data transmission between the interface and the
ECU is disturbed.
Causes: Disturbance on the diagnostic line.
The interface EDIC is not loaded with the diagnostics
protocol requested in the ECU description file (SGBD).
Error correction: Repeat the last job.
Download the required EDIC firmware.
Target system: WIN

 

Pokaż ediabas.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.