Skocz do zawartości

Od czego może drżeć kierownica przy skręcaniu na miejscu?


kamkam

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownica przy skręcaniu w miejscu, zaczyna drżeć, i robi opory co to może być?? przy skręcaniu podczas jazdy to samo jest, ale o wiele mniejsza.

 

Obroty też zaczynają lekko jakby spadać.

 

Co do wymienionych rzeczy, to 2 lata temy napinacze paska wielorowkowego, teraz wymienione nowe oryginalne poduszki silnika,no i cale zawieszenie p+tył od amorków przez sprężyny i końcówki drążka włącznie.

 

I drugie pytanie, czy spotkaliście sie w trójkach z takim czymś żeby wam płyn od wspomagania uciekał na pokrywe silnika spodnią? Chyba gdzieś pod zbiorniczkiem mi ucieka ale dokladnie nie wiem gdzie, wiec może ktos się z tym spotkał wcześniej ??

 

 

PS Pozdrawiam wszystkich klubowiczy, oraz tych ktorzy byli dzisiaj na zlocie BMW w Toruniu :)

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw postawiłbym na łożyska amortyzarorów, ale napisałeś że wywala płyn więc to raczej odpada. Mozesz to jednak łatwo wykluczyć. Podnosisz przód auta do góry, chwytasz za kolo i próbujesz skręcać. Powinno się dać od oporu do oporu. Sprawdź czy w zbiorniczku płyn jest spieniony. Biorąc pod uwagę ze drży Ci kierownica to stawiam na to że płyn będzie spieniony. Układ musi być w takim wypodku nieszczelny i do oleju dostaje się powietrze. Olej zwiększa przez to swoją objętośc i wywala go ze zbiorniczka. Lewe powietrze w układzie wspomagania tłumaczyłoby drżenie kierownicy. W zasadzie jedynym miejscem w którym do układu moze się dostać powietrze jest przewód łączący pompę ze zbiorniczkiem. W pozostałych miejscach układu panuje nadciśnienie. Piszesz że płyn cieknie od spodu zbiorniczka, więc wymontuj go z auta i sprawdz czy ktuciec nie jest nadpęknięty. Możliwe też że z powodu wycieku masz po prostu zbyt niski poziom oleju w zbiorniczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :)

 

Co do łożysk amorków, są wymienione, razem z resztą zawieszenia. Boje sie tylko że maglowanica może powoli dawać oznaki zużycia, chociaz nie wiem jakie by to były objawy?

 

Ciężko się zdejmuje ten zbiorniczek??

 

nie powiem, denerwuje mnie juz ta kierownica...

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawdż poziom płynu (szarpie bo ma za mało płynu) u mnie miałem też lekki wyciek,myślałem że z maglownicy ale to z pompy ciekło.Krople oleju pojawiały się na maglownicy przy śrubie regulatora drgań.Pompe oddałem do regeneracji 180zł i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.