Skocz do zawartości

Który silnik diesla najlepszy ?


tomala-3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem na tym forum ponieważ przymierzam się do kupna BMW 3 kombi (rocznik ok. 2000) i potrzebuję fachowej porady co do silnika. Oczywiście interesuje mnie diesel, ewentualne wady i zalety danego modelu. Nie piszę nic więcej bo nie chcę popełnić gafy. Czy 320, 350 a może 330?

Pozdr. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350?? uznam ze pomyliles klawisze :P 320d przed liftem raczej bym omijal ale ogolnie obydwa silniki nie sa zle trzeba sie zastanowic czy raczej bedziesz jezdzil w trasie czy miescie osigi mowia 330d spalanie i koszta na korzysc 320d ale biarac pod uwage osiagi 330 to i te nieznacznie wieksze koszta ekspoloatacji to smialo polecam 3 litry

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 350d :roll2:

Zdecydowanie najlepszy z całej gamy.

Pali dużo mniej niż 320d a jeżeli chodzi o osiągi to 330d do pięt mu nie dorasta. No i oczywiście kultura pracy na poziomie V12 w benzyniaku :twisted2:

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie są koszty np. wymiany pasków, filtrów, pompy wody w silnikach 320 i 330d.?

 

Rozrząd masz na łańcuchu, filtry i pompa ciutkę droższe do 330d ale tym bym się na pewno nie kierował przy wyborze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i chyba ostatnie pytanie (bez urazy). Aktualnie jeżdżę Corollą 2.0 D i zgodnie z opiniami, śmiało twierdzę, że jest to bezawaryjny samochód. Jak jest z BMW?. Mam się martwić czy raczej spokojnie brać. Nie chodzi mi o jakość wykończenia tylko o całą resztę (jednostka napędowa, blacharka, zawieszenie)? Nie zależy mi na osiągach bo (czy to 320d czy 330d) to już mam za sobą, potrzebuję godnego następcy na następne 10 lat i koniecznie kombi. Wypadło na tą markę i tą serię (lata 2000) bo jest piękna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.