Skocz do zawartości

e38 730d szarpnięcia skrzyni


dewald

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Przeszukałem javascript:emoticon(':search:') i nie znalazłem właściwego "zdarzenia". Auto przy operowaniu pedałem gazu "jak z drobiem" jedzie ok. Trochę mocniej - potrafi zrobić "ŁUP" z szarpnięciem, zwanym przez gangi trzepakowe "pier.....nięciem". Na manualu działa w miarę ok. I druga rzecz - czy mogę sam sprawdzić stan oleju w tej skrzyni? Chyba mam zanik mózgu, ale stoję przed silnikiem i nigdzie nie ma słynnego "czerwonego kapturka" Pozdrawiam i proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

chyba masz skrzynie GM, wiec odwiedz jak najszybciej jakis zaklad zajmujacy sie skrzyniami, nie chce byc zlym prorokiem, ale takie objawy pojawiaja sie tuz przed katastrofa skrzyni

 

co do warsztatu - jak zwykle podkresle: nie jedz do autojozefow.pl, banda zlodziei

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy to brak oleju w skrzyni albo poprostu nigdy nie wymieniany i najechane 300 tysiecy. Oczywiscie jak nie pomoze wymiana to tylko remoncik.

Szybko do serwisu. Ze wszystkimi autami jeżdże do www.samko.pl

300 zł to całkowity koszt wymiany oleju (olej+uszczelka+filtr)

Mam znajomego u którego po wymianie szarpanie ustapilo jak ręką odjoł.

Mi natomiast po wymianie przestało szarpac przy redukcji na 1 bieg. Miałem zrobione 210 tysiecy i nigdy nie zmieniany olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się...

Sytuacja jest następująca:

Za każdym razem, gdy startuję z miejsca delikatnie nawet bez szarżowania - czuję lekkie, żeby nie powiedzieć płynne szarpnięcie, tak jakby na chwilę silnik odłączał się od układu napędowego.. Takie zjawisko występuje tylko w momencie ruszania. Dalej wszystko jest ok. Skrzynia ma przebieg 92 tys. km, po zakupie zostały wymienione wszystkie płyny, wraz z olejem w w automacie + filtr i uszczelka. Skrzynia jest zalana olejem zalecanym przez BMW.

Pytanie: Co może być przyczyna tego szarpania przy ruszaniu - czy to możliwe, że np. poziom oleju jest za niski? (skrzynia pracuje bardzo dobrze, przyspiesza bez ślizgania, tryb sport działa jak należy)

Poradźcie coś..

 

BMW 730iA (e38)

 

Dzięki

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.