Skocz do zawartości

Felgi polerowane - jak je porządnie wyczyścić?


Rekomendowane odpowiedzi

Już dwa razy myłem specjalnym srodkiem do felg, niestety dalej są plamki. Autosol w dłoń i na filc z wiertarką daje mizerne efekty. Co radzicie zrobić, papierem 2000 na mokro jest sens czyścić? Nie lubię eksperymentów, a zależy mi na dobrym efekcie. Poniżej fragment felgi:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img19.imageshack.us/img19/166/rantn.jpg

Zgadnij do czego służy dział ze słowem 'FELGI'? Przenoszę, tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z jedna felga - pisalem ci juz wczesniej - ze to nie asfalt tylko kawalki klockow i tarcz - z reguly z przodu leca gorace na felge i na czesc blotnika i drzwi i progu. wtapiaja sie w lakier bezbarwny i jak nie ma duzych zniszczen to mozna to zetrzec pasta polerska, jak sa duze zniszczenia to nic juz z tym nie zrobisz - lakier jest przedziurawiony az do metalu. na karoserii po wymyciu i spolerowaniu przed woskowaniem zobaczysz i tak zniszczenia.

 

co do felgi kup jakas silna chemie a pozniej sprobuj jeszcze spolerowac pasta polerska - moze to cos da- jak nie to chyba tylko renowacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z jedna felga - pisalem ci juz wczesniej - ze to nie asfalt tylko kawalki klockow i tarcz - z reguly z przodu leca gorace na felge i na czesc blotnika i drzwi i progu. wtapiaja sie w lakier bezbarwny i jak nie ma duzych zniszczen to mozna to zetrzec pasta polerska, jak sa duze zniszczenia to nic juz z tym nie zrobisz - lakier jest przedziurawiony az do metalu. na karoserii po wymyciu i spolerowaniu przed woskowaniem zobaczysz i tak zniszczenia.

 

co do felgi kup jakas silna chemie a pozniej sprobuj jeszcze spolerowac pasta polerska - moze to cos da- jak nie to chyba tylko renowacja.

 

Wiem o co ci chodziło z tymi klockami, ale na karoserii miałem asfalt, zmyłem go specjalnym środkiem do tego. Natomiast z felgami problem jest taki że to efekt soli. Generalnie felgi świecą się jak psu jajka, ale miejscami są takie plamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie pomogl rozpuszczalnik nitro oraz spray do czyszczenia felg z ASO i felgi mam doslownie jak nowe. Tylko nie mam chromowanych, nie wiem czy nitro mozna na chrom.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli polerowana czesc nie jest pokryta bezbarwnym lakierem, to moja rada jest taka - doczysc felgi pasta polerska i oddaj do polakierowania proszkowego bezbarwnym lakierem, bedziesz zadowolony z rezultatu. W przeciwnym wypadku, gole aluminium bedzie sie utleniac i zawsze pojawia sie na nim jakies plamy.

 

Srodki do czyszczenia felg sa czesto bardzo agresywne w dzialaniu, prawda jest taka, ze najlepiej umyc felge woda z mydlem (dobrze sprawdza sie tez np plyn do mycia okien z alkoholem), a pozniej nawoskowac takim samym woskiem jak do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.