Skocz do zawartości

Gdzie są czujniki airbag oraz kasowanie błędów


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kilka pytań odnoście doprowadzenia instalacji airbag do porządku.

Kiedyś miałem dzwona, wystrzeliły obie poduszki, kupiłem obydwie, wstawiłem je i teraz:

 

1. Gdzie znajdują się czujniki zderzeniowe (tych pod maską pomarańczowych bądź żółtych kostek zdaje się koło błotników nie mam i nie miałem nigdy), czy dam rade sam je znaleźć i zbadać jakoś miernikami czy są one dobre czy powinienem to zlecić jakiemuś elektrykowi (trochę się znam na elektryce, elektronice to może bym dał sobie rade).

 

2. Ten sensor który znajduje się pod tylną kanapą z tego co obiło mi się o uszy ktoś wysyłał do jakiejś tam miejscowości do kasowania (miałem linka ale przepadł a na forum coś znaleźć nie mogę)-i jak to z tym jest, po wypadku muszę go wymienić (z allegro mogą być także powypadkowe), skasować, czy wystarczy auto pod komp podpiąć i wykasować błąd i ma działać?

 

Obecnie świeci mi się cały czas kontrolka od poduch.

 

Do napinaczy żadne przewody nie idą także tam chyba detonatorów w moim modelu nie było.

 

Czytałem na forum bo jest tego trochę ale większość jest o błędów spowodowanych czymś typu mata pasażera a nie po wypadku dlatego pytam jeszcze raz bo nie chciał bym żeby poduchy wystrzeliły podczas normalnej jazdy a zadziałały w razie wypadku.

 

Auto: E36 96" M44 compact

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gadałem z gościem który jakąś tam wiedzę ma bo od wielu lat zajmuje się systemami airbag i tak tylko napiszę jakby się komuś przydać miało:

 

W tym roczniku niema żadnych innych czujników poza sensorem pod tylną kanapą.

 

I należy tak: wstawić poduchy, przeprogramować sensor, i już powinno być git i kontrolka powinna zgasnąć. Jeśli nie to pewnie jeszcze autko pod komp i skasować.

 

Napinacze to są z tego co widać nie pirotechniczne tylko mechaniczne (linka) także ich wymiana odpada.

 

aaa mimo nawet nieprzeprogramowanego sensora i świecącej kontrolki w razie wypadku poduszki mają być wystrzelone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pali sie ciagle kontrolka AIR-BAG to zadnej szansy nie ma aby sensor dał sygnal wystrzalu, jak pod sprawna poduszke podlaczysz +12V to wyjebie. Ale sensor nie ma mozliwosci wystrzalu, system jest tak skonstuowany ze póki cały nie jest sprawny to nic nie zadziala. W twoim wypadku napinacze pasów zadziałaja, bo sa mechaniczne i sensor nimi nie steruje.

Sensor mozesz do mnie wyslac do naprawy.

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.