Skocz do zawartości

Lusterko zewn. sedan i coupe


pawel_86

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie, mam do Was takie pytanie:

czy da sie zamienić same uchwyty lusterka (wersja coupe na sedan/kombi)? poniżej wklejam zdjecie. tu jest taka zaślepka, ale czy da sie ja zdjąć (nie chciałem robic nic na siłe) no i czy za nia jest jakaś śruba? na czymś wkońcu to lusterko sie obraca przy składaniu.

 

http://img523.imageshack.us/img523/3576/lusterko.th.jpg

 

sprzedawca niestety mnie oszukał i sprzedal lusterko do coupe a własciwe lusterko ktore sam kupilem ma obudowe i wklad w gorszym stanie dlatego chce to zmienic

a moze lepiej wymienic wklad i obudowe (ta lakierowana) zostawiajac ten sam szkielet?

 

dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Borykam się z tym samym problemem lusterek :?

Ta zaślepka wyjdzie, podważ delikatnie śrubokrętem płaskim i wyskoczy.

Twoim oczom ukaże się taka oś na której obraca się lustro.

Ja w tym momencie utknąłem.

Wg mnie jest to element nierozbieralny.

Wg tego schematu też raczej nic nie podziałamy...

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/x/c/10.png

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie do takiego stanu rozebrałem moje lusterko.

Chciałem właśnie zdemontować to czarne w kształcie trójkąta mocowanie, żeby oddać to do lakiernika, bo utlenił mi się lakier razem z aluminium, z którego jest zbudowany ten szkielet, ale lipa - nie dało się tego zrobić.

Oddałem w stanie takim jak na tej aukcji. Zobaczymy bo wymodzi.

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne pytanie dotyczace lusterka.

otoz mam peknieta ta zewnetrzna obudowe i chcialbym sie dowiedziec czy da rade zdjac ta obudowe tylko? bo z tego co widze na rysunku to chyba tak, ale nie jestem pewny :worried:

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja poradzę gdyż jestem w tym ekspertem po 3 wymianach hehe ja to mam pecha...

Lusterko od sedana compacta i kobi jest takie samo. Coupe jest inne ze wzg na rozstaw śrub w tym trójkącie (bardziej się pochyla)

obudowa sama do lakierowania jest prosta zdjęcia pod wkładem są 4 śrubki które ja trzymają po wykręceniu pozostają zatrzaski jak się nie mylę również 4.

Kwestia przekładki hmm ramion mechanizmów hmmm wg mnie niewykonalne. Ze względu na to ze to badziewie to nawet nie plastik ani metal tylko takie hmm "kruche nie sklejalne żeliwo) więc bardzo łatwo jest je rozsypać... ale dla chcącego i cierpliwego nic trudnego trzeba będzie przełożyć tylko ten plastikowy trójkąt z uchwytem powodzenia :cool2:

osobiście oddałbym tamto lusterko i zażądał wymiany na odpowiednie bądź zwrotu $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie napewno, chyba jest na zatrzaski, moze ktos wiecej mogl by powiedziec?

wklad powinno sie skolei podwazyc od dolu czy od gory?

 

Tak jak kolega nade mną napisał, da się to lakierowane bez problemu zdjąć.

Wkład lusterka (czyli lustro), od dolnej jego krawędzi delikatnie ale jednocześnie dość mocno i z wyczuciem pociągamy do siebie i wyskoczy po kolei z zatrzasków. Trzyma się nawet dość mocno.

Jak już zdejmiemy wkład mamy 4 śrubki odkręcamy i zdejmujemy tą "blende". Na upartego to bez wykręcania tych śrubek też się da poważyć zatrzaski wyskoczy. Ale to wymaga kombinacji i cierpliwości.

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.