Skocz do zawartości

Fabryczny autoalarm - syrena


andrew_0

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

nie wiem za bardzo gdzie szukac bo nie wiem w jaki sposob E39 ma oryginalnie rozwiazany temat syreny w alarmie.

Dokladnie chodzi mi o to ze mam fabryczny alarm, alarm działa bo nieraz nawet od wstrzasu sie włacza z tym ze mrygaja same kierunkowskazy. Nie wiem czy jest on seryjnie podpiety pod klakson czy ma swoja syrenke? Gdzie wogole szukac wyjscia na syrene od alarmu ?

 

Z gory sliczne dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena fabrycznego alarmu umieszczona jest pod tylnym prawym plastikowym nadkolem

 

(zdejmujesz tylne prawe koło, demontujesz plastikowe nadkole ochronne )

 

tu macie diy http://www.bmwdiy.info/alarm-siren/index.html

 

u mnie bo też miałem tak jak wy padła syrena (głośnik wysokotonowy zabudowany wewnątrz, syrenkę da się łatwo rozebrać najlepiej na ciepło w środku znajduje się wspomniany głośnik, układ elektroniczny i bateria podtrzymująca zasilanie syreny ) i alarm był cichy

 

po rozebraniu syrenki sprawność głośniczka można sprawdzić multimetrem

 

druga sprawa mogła wam przysiedzieć wtyczka, lub przetarł się kabelek i coś nie łączy

Edytowane przez sebek2407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syrenka umieszczona jest w środku w komorze silnika po lewej stronie na nadkolu stojąc przodem do auta i tak jak piszą poprzednicy też działają tylko światełka tzn kierunki mrugają-ale ktoś kiedyś pisał na forum,że funkcje dźwiękową można odblokować tylko programowo bo fabrycznie jest wyłączona no chyba ,że się mylę to proszę mnie poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syrenka umieszczona jest w środku w komorze silnika po lewej stronie na nadkolu stojąc przodem do auta i tak jak piszą poprzednicy też działają tylko światełka tzn kierunki mrugają

 

a czy kolego masz alarm fabryczny?czy dokładany?który rok auta? czy syrena wyje jak uzbroisz alarm i otworzysz auto coś ala włamanie ?

syrenkę możesz sprawdzić tak jak pisałem wyżej dotyczy to uszkodzenia głośniczka wysokotonowego lub jeśli masz alarm niefabryczny i do syrenki idą tylko 2 kabelki zasilające to sprawdzić można na krótko tzn podając napięcia 12 V na owe kabelki zasilające syrenę

 

-ale ktoś kiedyś pisał na forum,że funkcje dźwiękową można odblokować tylko programowo bo fabrycznie jest wyłączona no chyba ,że się mylę to proszę mnie poprawić.

 

można coś takiego zrobić programowo za pomocą ncs-a lub dis-a ale dotyczy to tylko fabrycznych alarmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać alarm jest oryginalny rok auta 98 bo na syrence widnieją znaczki BMW i ma już swoje latka :) nic nie piszczy przy zamykaniu i otwieraniu auta ,jak alarm się załączy to tak jak piszą koledzy kierunki tylko mrugają.Wypnę syrenkę i zobaczę w jakim stanie jest w środku bo na zewnątrz nawet ładnie wygląda ,ale to dopiero sprawdzę dziś po pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szanowni koledzy a może orientujecie się gdzie takowa syrena jest montowana u mnie?

525TDS ale 1996 rok E34... z lutego... pewnie jakaś ostatnia seria..bo na lato już wychodziły E39...także jeszcze może pierwsze E39 miały podobną koncepcję umieszczania syren

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.