Skocz do zawartości

[e36] 318ti/is m44 Obfity wyciek oleju POMOCY!!!


Marcin222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po trasie z Poznania do Katowic i z powrotem pod domem odezwało mi się dość mocno tak z początku myślałem łożysko alternatora. Dziwny szumiący szurający odgłos. Elektryk osłuchał przyrządem alternator i mówi że to nie to.

Wracam do domu patrze :shock: a na pozbruku 2 plamy oleju, lece po tektórę podkładam pod auto i za 2h 2 plamy oleju spore!! (na upartego 3 ale ta 3 to taka mała kropla może skądś spłynęła )

Sprawdziłem płyn w chłodnicy jest ok czysty, bagnet oleju czysty.

Sączy się zaraz za przednimi rolkami i bardziej z tyłu motoru nie wiem może skrzynia uszczelnienie wału? nie mam pojęcia. zamieszczam foto mój mechanik dopiero od jutra może zerknąć ale ja chciałbym już mniej więcej wiedzieć o co chodzi i ile kasy szykować :(:(:(:(

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img21.imageshack.us/img21/3046/20090420018.jpg

 

silnik 318ti m44 rocznik 1996 przebieg 190tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec sprawdziłem jeszcze raz, oleju przybywa na kartonie :( ale bardziej z tyłu w sensie tam gdzie numer 2 jakby minimalnie przed skrzynia jest metalowa puszka widać na zdjęciu (sory za język ale jestem laikiem umiem tylko dobrze go pucować i dbać o przeglądy hehe)

a czy to co wymieniłeś może mieć objawy podobne do zużytego łożyska w sensie hałasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zamykam temat...

kolego glmno nieźle :) na 90% łożysko i zimering na kole pasowym olej roznosi się po wszystkim jutro z rana biorą na kanał i robią.

domyślacie się ile może to mnie uczynić bądź w granicach zdrowego rozsądku ile powinni zawołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja u siebie w 1.9 m44 ostatnio miałem to samo.Miałem uwalony olejem cały przód silnika i duże plamy oleju na asfalcie co rano.Co sie okazało puscił simering na wałe.Wymiana kosztowała mnie 90zł za robocizne i około 70zł simering na wał(oryginał bmw).Polecam dołożyć i kupić oryginalny simering bo wytrzymuje zdecydowanie dłuzej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.