Skocz do zawartości

Jak otworzyć bagażnik


milas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę otworzyć bagażnika. Centralny niby działa (słychać jak otwiera) ale niestety zamek nie puszcza. Wkładka zapieczona, czyli z kluczyka też nie można otworzyć.

Można się jakoś dobrać do zamka? Jak dla mnie to beznadziejna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercenie wkładki zostawiłbym raczej jako ostatecznosc gdyż prawdopodobni pękło, albo spadło jakieś cięgno skoro centalny chodzi a nie otwiera. Zacznij od zdemontowania kanapy. Jezeli nie jest składana to i tak nie powinno być pod nią litej blachy. Albo będzie jak w wersji ze składaną kanapą, albo krzyżowe wzmocnienie, ale przez otwory powinno dać się zdjąc tapicerkę z klapy i recznie pociągnąć cięgno od zamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercenie wkładki zostawiłbym raczej jako ostatecznosc gdyż prawdopodobni pękło, albo spadło jakieś cięgno skoro centalny chodzi a nie otwiera. Zacznij od zdemontowania kanapy. Jezeli nie jest składana to i tak nie powinno być pod nią litej blachy. Albo będzie jak w wersji ze składaną kanapą, albo krzyżowe wzmocnienie, ale przez otwory powinno dać się zdjąc tapicerkę z klapy i recznie pociągnąć cięgno od zamka.

 

Niestety kolego - w sedanie często występuje pełna ściana grodziowa tylna i ni jak się tamtędy dostać. Spróbuj rozruszać zamek - zalej go środkiem penetrującym lub płynem hamulcowym ( płyn jest agresywny w stosunku do lakieru także ostrożnie ) - odczekaj i spróbuj rozruszać zamek.

Dla bezpieczeństwa - dorób najpierw drugi klucz bo jak ci pęknie jedyny który masz - będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna wiertarka !!! :duh: Skoro zamek jest zapieczony to da się go otworzyć. Ja miałem tak zapieczony, że myślałem (i "mechanicy" też) że mam zły kluczyk. Nie bawiłem się z tym, bo działał centralny. Ale pewnego pięknego dnia odłączyłem centralny bo coś tam robiłem i zamknąłem klapę. Od razu wpadłem na forum, bo byłem pewny, że mam inny kluczyk ale wtedy ktoś mi powiedziałże na pewno jest ok, tylko zamek zapieczony. No i co.. polało się Wd40 w ogromnych ilościach, mieszanie kluczykiem w prawo i w lewo przez chyba 15 minut i znów WD, i znów kluczyk i po 20 minutach miałem elegancko działający zamek. Potem go jeszcze przesmarowałem i to nie raz. Teraz - cód miód i orzeszki. Wiesz, jak coś jest stworzone do tego, żeby się ruszać to nawet jak się zapiecze trzeba to naprawić a nie rozwalić młotkiem czy wiertarką :mad2: Powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze ci sie udalo u mnie wd zaowocowalo strata 20 zl a teraz zamiast zamka mam silownik od uniwrsalnego centralnego zamka a w miejscu wkladki kamere cofania plus do tego wyciety otwor w scianie grodziowej ktora czesto jest niestety pelna

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - zamknąłem sobie kluczykiem, a potem otworzyć nie mogłem - ale w końcu się udało - wyjąłem zamek i potraktowałem środkami czyszczącymi, potem przesmarowałem i jest ok.

 

Generalnie procedura taka - psikać do zamka i lekko poruszać kluczykiem - w końcu pójdzie - potem najlepiej wyjąć i przekonserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.