Skocz do zawartości

Czyszczenie przepływomierza (benzyna 4.4)


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Natknąłem się na forum amerykańskim z kolegą BZQ na temat czyszczenia przepływomierza (oczywiście odpowiednim środkiem). Nakręcony pozytywnymi opiniami, środek o którym była mowa zakupiłem (20 PLN na allegro, 6$ w USA). Jako że nie jestem specjalistą w tematach mechanicznych, poprosiłem o pomoc mechanika który z BMW ma do czynienia od 15 lat - wykonał operacje za mnie (ja sie zastanawiałem wowczas jaką zniżke dostane w ASO na nowa przepływke, jeśli ta padnie :wink: ).

 

Efekt? Nie chce pisać legend ani też poddawać się efektowi placebo, ale jest bardzo pozytywnie. Auto zaczęło się odczuwalnie płynniej zbierać. Zrobilem tylko krótką trasę, ale mam wrażenie że działa troche lepiej niż przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak dla mnie to ameryki nie odkryłeś, myje przepływki od wielu lat i jak na razie z tego powodu, żadna nie padła, także nie martw się twojej też nic się nie stanie. Nie wiem jakiego cudownego środka Ty użyłeś, ale ja zawsze czyszczę zmywaczem do hamulców w aerozolu i efekty naprawdę są odczuwalne. Większej poprawy osiągów należy spodziewać się w silnikach diesla, ale w benzynkach również troszkę czuć ożywienie auta. mycie na pewno wydłuża żywot przepływomierza.

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie jak sie to robi...mowa oczywiscie o hot wire czyli z ta blaszka w srodku.Moja raczej nie dziala prawidlowo(efekt po gazie,ktory juz dawno wywalilem)kupilem inna,ktora miala dzialac na 100 procent ale jak ja podlacze to skrzynia od razu wchodzi w tryb awaryjny a jak wlaze stara znow skrzynia chodzi normalnie.Moze tez wystarczy ta ktora kupilem tylko przeczyscic.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czyściłem w 540stce ale nie odczułem żadnej różnicy na lepsze a co najważniejsze na gorsze:)

Można przeczyścić jeśli ktoś ma założony filtr sportowy lub wkładkę. A czynność czyszczenia jest dziecinnie prosta i sam środek nie jest drogi( do nabycia w kazdym lepszym sklepie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy dzisiaj wzialem w rece przeplywke,ktora jest uszkodzona(nie dziala na niej wogole skrzynia biegow...tylko tryb awaryjny)Zaciekawiony jak to wyglada w srodku sciagnalem te kratki na wylotach i ta blaszka,ktora tam jest sklada sie z szeregu blaszek i jedna z nich byla tak dziwnie odstajaca od reszty,najwyrazniej peknieta,zero sprezystosci,po ruszeniu prawie nie wracala do poprzedniej pozycji a gdy lekko nacisnalem na inne blaszki to rozsypaly sie i okazalo sie,ze to nie blaszki tylko plastik z takim mikro nadrukiem sciezek miedzianych,taki uklad scalony...chyba tylko ta najciensza z tych blaszek jest z metalu.Pewnie i tak ameryki nie odkrylem bo wiekszosc z Was zna dokladnie budowe ale punkt tego taki,ze przestrzegam w takim ingerowaniu w ta czesc...ta i tak jest zepsuta wiec nie bolalo.Obawiam sie,ze tez nie oplaca sie kupowac uzywek tym bardziej z allegro...ta wlasnie byla uzywka i od razu nie dzialala,szkoda tylko,ze nie kupilem przez allegro.Nowa kosztuje 250 cos tam euro i wlasnie na taka sie zdecyduje.Widzialem jeszcze na allegro nowe zamienniki jakiejs firmy po 250 zł ale nie wiem jak do tego sie odniesc...jak to dziala i czy wogole dziala.Ale sie rozpisalem...Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U osób, które po umyciu przepływki nie czują żadnej poprawy, to najprawdopodobniej nie była brudna, ale mycie na pewno jej nie zaszkodzi,.

Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby sprawna przepływka po umyciu się zepsuła.

 

Przedstawię w skrócie jak ja to robię.

 

1.Wyjmujemy przepływkę z obudowy.

2. Myjemy dokładnie zmywaczem do hamulców w aerozolu.

3. Pozostałości zmywacza osuszamy delikatnie podmuchem z ust(pod żadnym pozorem nie używać do tego kompresora)

4. Pozostawiamy do całkowitego odparowania zmywacza ok 5-10min tak dla pewności. Zmywacz paruje błyskawicznie, ale pozostawiamy na trochę dla świętego spokoju.

5. Myjemy tym samym zmywaczem kratkę wlotową osłaniającą przepływkę.

6. Osuszamy pozostałości.

7. Po 5-10min składamy wszystko do kupy i w drogę.

Cała operacja nie powinna zająć więcej jak 20-30min.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

właśnie przeczytałem ten temat, który nie ukrywam bardzo mnie zaciekawił. czy faktycznie warto jest przeczyścić ten przepływomierz przy silniku benzynowym który nie widział gazu? jak wyjąć go z tej obudowy i czy też czyściliście samą obudowę w której się on znajduje? jak już przeczytałem, część jest dość delikatna i boję się ją uszkodzić, wieć jak macie jakieś porady jak wyczyścić go w 4.4 benzyna - proszę o informacje, może link do jakiejś strony ze zdjęciami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenia płynem hamulcowym nie polecam. Nie wiem jak to było w starszych autach, ale na forum amerykanskim (skąd ten środek pochodzi) zwracali uwage by nie czyścić przepływki byle czym, bo można ją łatwo uszkodzić.

 

Wyjmuje się ładnie (z kawałkiem rurki plastikowej u mnie wyszła, mechanik wyjmował). Potem czyszczenie preparatem (załałem ją, szybko odparował). Odczekanie bezpiecznych kilku chwil i włożenie do auta. Wyglądało na proste czynności dla kogoś, kto sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ten przepływomierz, na razie nie wymontowując go. wystarczy go odkręcić i wyciągnąć, odłączając wcześniej wtyczkę? czy jest on jeszcze w jakie obudowie? pytam, bo będę to robił sam i nie chcę go zepsuć, kupiłem sobie już CRC Air Sensor Clean który polecacie i planuję go wykorzystać :) ale muszę się chociaż w 90% upewnić że będę wiedział jak to zrobić aby nie uszkodzić przepływomierza i nie unieruchomić sobie auta na 2-3 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o myciu płynem hamulcowym, broń boże tego użyć. Kolego Zodiak przeczytaj uważnie co napisałem, można myć zmywaczem do hamulców /np. firmy Forch lub Berner/

 

Jak ja myję opisałem parę postów wyżej(prościej nie potrafię), jeśli instrukcja jest zbyt trudna dla kogoś, nie proponuję aby ta osoba dotykała sama jakąkolwiek część w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ten przepływomierz, na razie nie wymontowując go. wystarczy go odkręcić i wyciągnąć, odłączając wcześniej wtyczkę? czy jest on jeszcze w jakie obudowie? pytam, bo będę to robił sam i nie chcę go zepsuć, kupiłem sobie już CRC Air Sensor Clean który polecacie i planuję go wykorzystać :) ale muszę się chociaż w 90% upewnić że będę wiedział jak to zrobić aby nie uszkodzić przepływomierza i nie unieruchomić sobie auta na 2-3 dni...

Przepływomierz wyjmujesz tak:

 

1. Wyjmij całą obudowę (rurę) z przepływomierzem z auta.

2 Wykręć dwie śruby na klucz torx.

3 delikatnie ciągnij przepływomierz w górę, jak nie chce wyjść delikatnie poruszaj nim prawo-lewo jest zamontowany na wcisk na gumowym oringu.

4 Umyj przepływomierz i kratki w rurze dolotowej w której on siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.