Skocz do zawartości

Brak ABS i ASC


piotrekgol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

Od pól roku zauważyłem ze przy odpalaniu na zimnym silniku migały mi przez ok. 3s kontrolki ABS I ASC. Ale 4 dni temu jak odpalałem auto nagle zapaliła mi się kontrolka ASC i coś zaczeło stukać i trzeszczeć po stronie prawego przedniego koła, szybko wyłczyłem silnik i jak go ponownie odpaliłem to zapaliły sie juz kontrolki ABS I ASC. Od tego czasu cały czas sie pala z jednym małym wyjatkiem, dwa dni temu działało przez dwie godziny. Oczywiscie ani ABS I ASC nie działają.

Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio padły dwa oryginalne czujniki (SIEMENS) w przeciągu nie dłużej niż dwa tygodnie... Pierwszy w przednim prawym kole. Na kompie wyszło, że jest przerwa. Zakupiłem nowy i podczas wymiany okazało się, że to nie czujnik, a jeden z pinów we wtyczce czujnika był wyłamany i siedział w gnieździe po stronie auta (na szczęście rozbieralne) i dopóki wszystko nie zaśniedziało to było OK. Wymieniłem czujnik (zamiennik) i wtedy to dopiero były szopki: pierwsze 2-3 km rano to jazda na pracującym ASC, a każde delikatne wciśnięcie pedału hamulca to terkotanie ABS (kontrolki się nie świeciły i nie pokazywało żadnego błędu na kompie). Po południu jazda bez problemu. Postanowiłem przekonać się, czy to nie wina nowo zakupionego czujnika: miałem stary niesprawny czujnik z dobrą wtyczką, od którego ją odciąłem i przylutowałem do czujnika posiadającego wtyczkę z wyłamanym pinem. Po podłączeniu wszystko grało, więc podejrzenie padło na nowo zakupiony czujnik (aktualnie w reklamacji). Jeszcze tego samego dnia podczas jazdy zaświeciły mi się na stałe kontrolki, no i przestał działać drogomierz, prędkościomierz i ekonomizer, więc tym razem lewy tył. Ponieważ było to w sobotnie popołudnie to zamieniłem czujniki z tylnej osi tak aby działały wskaźniki. Dziś zakupiłem nowy czujnik na tylną oś, założyłem i wszystko gra...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.