Skocz do zawartości

Reanimacja 850i


kapitan_bomba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

500zł za naprawę skrzyni - to cos mało - wszystkie tarczki są dobre ? zamierzasz ją składać na starych uszczelkach ?

 

500zł za części nie naprawę, naprawiać będę sam, a uszczelki mam nowe. Tarczki są dobre nie widać żeby któraś była wytarta.

 

z tego co wiem to skrzynia z E32 nie będzie Ci pasowac ..

 

Mi wydaję się że pasuje, skrzynie różnią się jedynie mocowaniem linki, w 8 jest po prawej a w 7 po lewej, reszta jest identyczna, gniazdo do podłączenia jest w obu skrzyniach po lewej stronie, a obudowy wyglądają identycznie przynajmniej w moim przypadku, dlatego myślę że powinna pasować.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł za naprawę skrzyni - to cos mało - wszystkie tarczki są dobre ? zamierzasz ją składać na starych uszczelkach ?

 

500zł za części nie naprawę, naprawiać będę sam, a uszczelki mam nowe. Tarczki są dobre nie widać żeby któraś była wytarta.

 

z tego co wiem to skrzynia z E32 nie będzie Ci pasowac ..

 

Mi wydaję się że pasuje, skrzynie różnią się jedynie mocowaniem linki, w 8 jest po prawej a w 7 po lewej, reszta jest identyczna, gniazdo do podłączenia jest w obu skrzyniach po lewej stronie, a obudowy wyglądają identycznie przynajmniej w moim przypadku, dlatego myślę że powinna pasować.

 

Przeciez to juz bylo przerabiane nie pasuje. Dlaczego wiec myslisz ze u ciebie bedzie?

BMW 850 (BDS) http://www.luxury4play.com/images/l4p/smilies/michael.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z e32 bedzie pasowac, sam widzialem i jezdzilem taka osemka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię już zamontowałem na aucie, chciałem ją sprawdzić już wczoraj, ale brakło mi oleju. Dzisiaj chcę ją napełnić i zanim ją sprawdzę, muszę założyć wydech bo ryk V12 bez wydechu jest straszny :D

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz zaciecie ,dobrze że są jeszcze tacy ludzie ,zawsze wtedy zamiast ubywać to przybedzie jeszcze jeden piękny klasyk na naszych drogach , życze powodzenia w dalszej odnowie

mamuusiu,czemu ten Pan klęka ???

.......bo to synku jedzie ósemka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z e32 bedzie pasowac, sam widzialem i jezdzilem taka osemka.

 

Ja widziałem dwie takie 8 w ogłoszeniach.

Jeżeli moja skrzynia nie ruszy to zakładam właśnie taką z E32.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻYJE!!! :D :D :D :D

 

Właśnie pierwszy raz "przejechałem" się moją ósemką :)

Wszystkie biegi-PRND123 wchodzą, ale skrzynia dalej pracuje w trybie awaryjnym, na wyświetlaczu komputera pojawia się "getribenotprogramm", może sterownik skrzyni jest walnięty, albo ma zapamiętany jakiś błąd, postaram się do tego dojść.

 

Chciałbym kupić podkładkę pod przedni zderzak od 850CSI, gdzie można takie coś dostać ?

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Fotki porobię jak będe zakładał wydech, bo narazie nie miałem na to czasu, narazie zrobiłem tylko jedną jak wyjechałem z warsztatu :)

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img14.imageshack.us/img14/6167/8dw.jpg

 

Cały czs martwi mnie ten tryb awaryjny skrzyni, ale myślę że sobie z nim poradzę.

 

 

Pytałem oo dokładkę w serwisie w katowicach i chcą za nią prawie 3000zł, to trochę dużo, ale z tego co wiem to jeden z droższych salonów BMW, zadzwonię i zapytam gdzie indziej.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się jeszcze z wydechem, muszę go dzisiaj pospawać i mogę go założyć. Kupiłem też olej silnikowy, ale narazie jakiś najtańszy ale syntetyk, bo muszę przepłukać silnik, to co zlałem z miski przypominało mi bardziej olej z diesla niż z benzynowego silnika, a filtr oleju wygląda jakby filtrował ścieki :)

Narazie zakładam filtr filtrona, wlewam olej i niech sobie pochodzi troszkę na nim, póżniej wlewam castrol edge 10W60 i zakładam filtr knecht.

Próbowałem też wymyślić coś z trybem awaryjnym skrzyni i narazie wiem tylko tyle, że albo jest przerwane połączenie między skrzynią a sterownikiem, albo sterownik nie działa, żeby się upewnić muszę mieć inny sterownik.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem sterownik na inny, z innym nr na obudowie i pierwsze co widzę to że niema wstecznego, ale komunikat getribenotprogramm się nie pojawia i do przodu auto rusza normalnie, czyli wina jest mojego sterownika, może ma jakieś zapamiętane błędy, jeżeli tak to czy da się skasować mu pamięć bez podłączania auta do komputera, resetowanie przez łączenie + i - nic nie daję, chyba że coś źle robię?!?!?

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem juz wydech do mojej 8, jak pierwszy raz ją odpaliłem z założonym wydechem to się wystraszyłem, tak zaczęła kopcić z lewej strony, jakby padły pierścienie!

Wszystko było winą tłumika środkowego, który zostawiłem żeby auto chodziło ciszej, jak go wyciąłem,to wylałsięz niego olej, teraz nestety dalej kopci bo zasyfiło tłumik końcowy i będzie musiał się wypalić.

Skrzynia działa juz normalnie, zostawiłem odpięty - z aku na kilka godzin i błąd sam zniknał, biegi ładnie wchodzą, auto świetnie przyspiesza :)

po drodze jeszczę nie jeździłem bo praktycznie niemam przodu, ale dzisiaj zaczynam ją składać i za tydzień lub wcześniej wyjadę, lakierowanie narazie odkładam.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem, wcześniej tego nie zauważyłem, ale teraz jak mogę się przejechać autem to czuję że pedał hamulca jest z początku strasznie twardy, a po chwili robi się miększy i auto hamuje normalnie, co może być tego przyczyną, grucha ciśnieniowa, czy może cos innego?

Na wyświetlaczu pojawia mi się też komunikat o stanie oleju ze wspomagania "lenkungs oil prufen" i widzę że z pompy lekko kapie, może to ma coś wspulnego z hamulcem.

Acha Asc i ABS też mi nie działają, kontrolka z asc świeci się cały czas od włączenia zapłonu.

A tak poza tym to powoli ją składam, dzisiaj wieczorem postaram się wkleić jakieś fotki, założyłem już opony na tył, 255/40r17 i są za wąskie :duh: , dalej felga jest szersza od opony, na szczęście są to używki i następne kupie już 265 albo 275.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanko, czy kierownica Mtechnic z Bmw e36 lub e34 pasuje do E31 ?

Chodzi mi dokładnie o ten model kierownicy

 

http://moto.allegro.pl/item627910482_bmw_e36_kierownica_skorzana_m_pakiet.html

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.