Skocz do zawartości

Drgania na biegu jałowym i...


piotrekgol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW e39 525d automat 2000r. Od pewnego czasu mam następujące objawy: na biegu jałowym mam dziwne drgania najbardziej odczuwalne na kierownicy oraz głośne "buczenie" w kabinie. Wystarczy ze lekko dodam gazu i jest wszystko ok. Dwa dni wcześniej wymieniano mi tłumiki drgań, węzyki od pompy wtryskowej, wszystkie filtry oraz olej.To buczenie to jest taki odgłos jakby całe auto wpadało w wibracje, w taki rezonans. Cały silnik mocniej drga, zreszta jak i wydech , katalizator. Byłem w dwóch różnych warsztatach; zdejmowali wydech i było troche lepiej ale po założenu znowu to samo. Obydwa warsztaty mówiły to samo że wydech jest ok. i zadnej nieprawidłowości niewidzą.

Dodam jeszcze ze mam dodatkowo następujące objawy:

1. Dziwne odgłosy jakby zgrzytanie jak ruszam z biegu D lub R

2. Gdy gasze silnik trzęsie(telepota) silnikiem

3. Przy nagłym dodaniu gazu a potem nagłym puszczeniu dziwny trzask i szarpnięcie

Może mi ktoś pomóc!!!!!

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to miałem, przy przejściu np. na pozycję D cała buda się trzęsła, myślałem, że może skrzynia. Wymieniłem 2 poduszki pod silnikiem po 250zł za sztukę i wszystko ucichło, nigdy silnik nie pracował tak cicho. Z zewnątrz nie da się tego sprawdzić, poduszki wyglądały na sprawne, ale po wyjęciu kazało się że są całe popękane

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też mam buczenie na wolnych obrotach. Wtryski mają idealne korekcje. Chyba jednak poduszki trzeba wymienić - mechanik sprawdzał je własnym (?) sposobem i szczerze wątpi. Osłuchał silnik i mówi że odgłos jest wyraźnie na styku silnik / skrzynia, podejrzewa wandler. Sam już nie wiem :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zatkany katalizator.

 

Edit: 8.04.2009:

Raczej się pomyliłem. Pobieżnie i nie w całości przeczytałem opis. Przepraszam.

Katalizator mógłby jedynie tłumaczyć nie równą pracę na jałowych obrotach.

Edytowane przez big0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też już niestety miałem , konwerter Ci się kończy i teraz masz pytanie do odpowiedzenia /sobie/czy robić konwerter czy poczekać jeszcze pare tysi i zrobić całą skrzynię

 

No proszę... druga osoba mówi że wandler hmm..

I to by się chyba zgadzało bo u mnie buczenie pojawiło się po wymianie konwertera. Myślałem że uszkodzili poduszkę silnika przy zdejmowaniu skrzyni ale chyba mój mechaniczek ma rację upierając się że to słychać na styku silnik /skrzynia. Najprawdopodobniej konwerter został źle zregenerowany :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi regenerowali w Rostkach i też s.p.i.e.p.rz.y.l.i tylko żete objawy to miałem przed remontem skrzyni /też mi waliło stukało jakby się coś w skrzyni urwało i ztąd wiem że to konwerter , ale ja zrobiłem remont całej skrzyni odrazu bo też miała około 200tysi i prawdopodobnie zaraz by się rozsypała/ po remoncie niestety też nie było dobrze bo źle mi wyważyli konwerter i jeszcze raz musiałem zrzucać skrzynię bo cały samochód wchodził mi w wibracje około 1000 obr/min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
też to miałem, przy przejściu np. na pozycję D cała buda się trzęsła, myślałem, że może skrzynia. Wymieniłem 2 poduszki pod silnikiem po 250zł za sztukę i wszystko ucichło, nigdy silnik nie pracował tak cicho. Z zewnątrz nie da się tego sprawdzić, poduszki wyglądały na sprawne, ale po wyjęciu kazało się że są całe popękane

 

Po wymianie poduszek silnika zrobiło się ciszej??

Mocno było słychać silnik przed wymianą??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.