Skocz do zawartości

ciężko pali na ciepłym


tomaszko15

Rekomendowane odpowiedzi

witam to powiem na początku :hand: panowie pomocy dawno nie pisałem żadnego wątku bo nie musiałem aż do dzisiaj właściwie wczoraj mam problem,mianowicie taki iż na ciepłym silniku ciężko pali za kręci,kręci i nic dopiero za 4 ,5 razem pali a jak chwyci to z tyłu CZARNOSIWY dym i obroty falują.Jak jest zimny to też ciężko, to troche gorzej dymek też jest ale jak zimny to wiadomo dieselek zakopci.Pomocy może moje autko umiera :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz paliwa w baku? poniżej 40 L? jak tak to pompka paliwa.

Jeżeli masz zatankowane to pompa wtryskowa...starcila swoją żywotność. W pewnym przedziale ciepła...swiece żarowe nie zapalają się...i podejrzewam, że masz wtedy problemy.

Edytowane przez Marekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeżeli stało sie to z dnia na dzień to troche dziwne.

 

Powodów złego odpalania może byc wiele.

Akumulator, rozrusznik, świece żarowe, zła jakość paliwa, pompka paliwa w zbiorniku itd.

 

A co do falujących obrotów, to może być nastawnik w pompie wtryskowej.

 

pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mnie od razu powalacie na kolana tym nastawnikiem :( co do akumulatora to w listopadzie przed zimą wymieniłem na nowy troszke mocniejszy niż był,naprawiałem rozrusznik paliwko z Shella vpower bo niby najlepsze pomyślałem ,że jak ciężko pali to może pomoże(pomyłka).Świece nie wiem,paliwa hmm dzisiaj zatankuje i zobaczymy.A co do tego czy z dnia na dzień to nie ,powolutku to się zaczynało gdzieś może od połowy stycznia i coraz gorzej :( ale myślałem,że to przez mróz taki gdzieś -15 w nocy.Ale jak to będzie pompa to mam nadzieje ,że mi współczujecie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mnie od razu powalacie na kolana tym nastawnikiem :( co do akumulatora to w listopadzie przed zimą wymieniłem na nowy troszke mocniejszy niż był,naprawiałem rozrusznik paliwko z Shella vpower bo niby najlepsze pomyślałem ,że jak ciężko pali to może pomoże(pomyłka).Świece nie wiem,paliwa hmm dzisiaj zatankuje i zobaczymy.A co do tego czy z dnia na dzień to nie ,powolutku to się zaczynało gdzieś może od połowy stycznia i coraz gorzej :( ale myślałem,że to przez mróz taki gdzieś -15 w nocy.Ale jak to będzie pompa to mam nadzieje ,że mi współczujecie :cry:

 

jezeli to pompa wtryskowa..no to DUŻY PROBLEM, ale już mądrzy ludzie znaleźli na to sposób! :P

wczoraj koledze montowałem "cudeńko" które oszukuje temp.i zaniża około 20-30 stopni. Dzięki temu odpala jakby byl zimny. Po 5 sek. obroty itd.wracaja do normy.

Wiem, że jest to "tanie" wyjście z problemu, ale wydać 80 zł..a 2000 zl -to różnica :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co :( myśle,że będe musiał zacisnąć zęby i z pompą chyba zrobić pożądek bo co jakieś cudactwa będe montował.

 

I bardzo dobre podejście. Jak ktoś cche się auta pozbyć szybko to taki wariant wybiera z allegro

 

A co to jest za wynalazek?

 

 

Wydaje mi się że daje sygnał błędny że silnik jest zimny. Oszukuje czujnik.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że będe złośliwy, ale przecież TDSy sie psują tylko od złego uzytkowania, przecież to są wypas silniki tylko uzytkownicy do niczego.
kolego ja nie mam tdsa ja mam td jak w opisie.Koledzy dobrze mi sie tym autem jeździ nie mam ochoty go sprzedawać,a tak pozatym myślisz że każdy kto ma tdsa to kat samochodowy?owszem tacy są ale ja do nich nie należe :naughty: Edytowane przez tomaszko15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj to usrojstwo z allegro, i pozbądź sieatuata bo teraz to już skarbonka bez dna, chcesz tanio jeździć BMW?? -> M50 + sekwencja, żadnych diesli.
A kto powiedział,że chce tanio,nie boli mnie spalanie bo to normalna sprawa lejesz i jedziesz,tylko dlaczego te pompy takie drogie że na raz trzeba tyle kasy wypłukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego co pisałem wcześniej to była ironia, jeździłeś dobrze, tankowałeś dobrze a mimo to pompa padła. A to że masz TD to żadna różnica, ten sam silnik, tak samo do dupy. Ja też byłem głupi i pakowałem pieniadze w TDSa, tak pięknie pompa chodziła i wogóle, tylko co z tego jak przy nowej chłodnicy i orygnalnym termostacie, podczas jazdy 80km/h wieczorem bez butowania, zagrzał się i głowica powiedziała p****l się. Dlaczego te silniki używane są tak drogie?? Bo normalne BMW kończy na zyletkach ze starości i ogólnego kiepskiego stanu lub przez rozbicie auta. A TDSy kończą z zajechana pompą i pęknięta głowica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zamontuj to usrojstwo z allegro, i pozbądź sieatuata bo teraz to już skarbonka bez dna, chcesz tanio jeździć BMW?? -> M50 + sekwencja, żadnych diesli.

 

Po tym co napisałeś, to chyba juz nikt kto Cię zna nie kupi od Ciebie samochodu.

Chciałbys kupić samochód z takim tymczasowym rozwiązaniem??

Jak chce sprzedać to niech zrobi to uczciwie.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
odnowię troche temacik,pompa zaczęła lać tak ,że się przeraziłem pojechałem do warsztatu naprawiłem(uszczelniłem) pompę,wstawiłem uszczelki pod kolektorem i założyłem te wężyki u góry koło wtrysków tzn nie ja tylko mechanik i wiecie ile skasował 780 :D .I powiem krótko to nie ten samochód co był o niebo lepiej się jeździ ,bardziej zrywny i żwawy myślałem,że będzie drożej ale ta suma jest ok.A i na 100% była to wina pompy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.