Skocz do zawartości

delikatnie skrecona kierowica do jazdy na wprost..


anatoss

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po prostu nie umieja ustawic, czy cos nie tak z autem ?

Trzy razy ustawiali i dalej to samo, niedosc ze sciaga w prawo to jeszcze kierowica krzywo ... no chyba ze mam cos z autem .

 

Absolutnie nie koryguj tego przesunieciem kola kierownicy na wielowypuscie.

Sprawdz porzadnie zbieznosc (przynajmniej z przodu tyl opcjonalnie)

jednym z elementow korekcji jest prawidlowe ustawienie kola

kierownicy do jazdy na wprost.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiali trzy razy - bo tyle wracalem do nich z reklamacja . za pierwszym razem poszlo szybko , cos ok 15 minut im to zajelo . ostatnim razem juz ok 30 minut (byla inna ekipa) sprawdzili cisnienie w oponach widac bylo ze sprawdzaja tu i tam ale i tak ...im nie wyszlo . chyba pojade do innego zakladu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiali trzy razy - bo tyle wracalem do nich z reklamacja . za pierwszym razem poszlo szybko , cos ok 15 minut im to zajelo . ostatnim razem juz ok 30 minut (byla inna ekipa) sprawdzili cisnienie w oponach widac bylo ze sprawdzaja tu i tam ale i tak ...im nie wyszlo . chyba pojade do innego zakladu...

 

Ustawianie zbieznosci to nie taka prosta sprawa. W mercedesie W202

co drugi raz wychodzila im krzywa kierownica az wreszcie pojechalem

do innego warsztatu i voila! prosto za pierwszym razem. Pozniej moj

"stary" warsztat kupil sobie nowa maszynerie do geometrii i nagle

okazalo sie, ze tez im sie udaje za kazdym razem.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiali trzy razy - bo tyle wracalem do nich z reklamacja . za pierwszym razem poszlo szybko , cos ok 15 minut im to zajelo . ostatnim razem juz ok 30 minut (byla inna ekipa) sprawdzili cisnienie w oponach widac bylo ze sprawdzaja tu i tam ale i tak ...im nie wyszlo . chyba pojade do innego zakladu...

 

Nie daj się robić w banana :)

Tak, jak pisze psychop, po zrobionej geometrii MUSI auto jechać prosto z prostą kierownicą. Jeżeli natomiast masz za szerokie opony lub felgi ze złym ET, to ma prawo Cię ściągać na koleinach. Jednak mimo wszystko na prostej drodze MUSISZ jechać prosto i mieć prosto ustawioną kierownicę, nie ma, że boli... (samej kierownicy nie przestawiaj i nie daj sobie tego wmówić!)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Żadnego ustawiania kierownicy. Zbieżność musi być na Tip Top. Ja mam luz w kierownicy a i tak wycyrklowali, że mam idealnie na środeczku tak jak ma być :cool2:

 

Na dodatek jesli samochod ma airbag, to przesuniecie kierownicy

na walku moze spowodowac pekniecie kabla spiralnego do poduszki

przy krotyms skrecie do oporu.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

 

Czy źle ułożona opona może powodować ściąganie samochodu w którąś stronę?

 

Nie wiem za bardzo co znaczy zle ulozona opona, ale raczej tak. Od opon duzo zalezy. Od bieznika tez.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiali trzy razy - bo tyle wracalem do nich z reklamacja . za pierwszym razem poszlo szybko , cos ok 15 minut im to zajelo . ostatnim razem juz ok 30 minut (byla inna ekipa) sprawdzili cisnienie w oponach widac bylo ze sprawdzaja tu i tam ale i tak ...im nie wyszlo . chyba pojade do innego zakladu...

 

Zmien lepiej serwis. Naprawde. Jesli Ci nie potrafia tego ustawic to po prostu sie nie znaja. Ja kiedys robilem zbiezniosc po znajomosci. 5 razy mi zle ustawioli, pojechalem tylko raz do innej stacji i tak mi ustawili, ze do sprzedazy samochodu bylo ok.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

 

Czy źle ułożona opona może powodować ściąganie samochodu w którąś stronę?

srednio rozumiem co znaczy zle ulozona, ale pierwsze co trzeba zrobic to cisnienie opon sprawdzic... niedawno myslalem, ze znowu mi sie cos rozjechalo bo musialem caly czas wozek 'ciagnac' w jedna strone.. z zewnatrz na oko nie bylo widac, a jak z cisnieniomierzem kola zostaly napompowane rozwno to znow zaczela jezdzic jak po szynach..

wiec napompuj kola rowno i pojedz do dobrego zakladu zajmujacego sie geometria.. krakow to nie moje miasto, ale warszawiakom polecam arkuszowa (rok wolczynskiej i sokratesa, bielany, naprzeciwko mcdonalda).. zaplacilem rok temu bodajze 70pln, trwalo to niecale pol godziny i radosc z jazdy wrocila..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojade pojeade gdzie indziej , jak bedzie czas :( Po raz czwarty tam nie pojade , wole zaplacic jeszcze raz a miec (moze) porzadnie zrobione bo jak nie zrobia porzadnie to bede tam co chwile na reklamacje :D

 

Dzieki za wszystkie sugestie . napisze pozniej co i jak.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednio rozumiem co znaczy zle ulozona, ale pierwsze co trzeba zrobic to cisnienie opon sprawdzic... niedawno myslalem, ze znowu mi sie cos rozjechalo bo musialem caly czas wozek 'ciagnac' w jedna strone.. z zewnatrz na oko nie bylo widac, a jak z cisnieniomierzem kola zostaly napompowane rozwno to znow zaczela jezdzic jak po szynach..

wiec napompuj kola rowno i pojedz do dobrego zakladu zajmujacego sie geometria.. krakow to nie moje miasto, ale warszawiakom polecam arkuszowa (rok wolczynskiej i sokratesa, bielany, naprzeciwko mcdonalda).. zaplacilem rok temu bodajze 70pln, trwalo to niecale pol godziny i radosc z jazdy wrocila..

 

No widzisz, a u mnie ciśnienia są idealne. Bumka pojechała do warsztatu w którym ustawiana była zbieżność i geometria po wymianie wahaczy z przodu z reklamacją, bo auto ciągnęło w prawo. Sprawdzali, sprawdzali, aż w końcu jak nic nie znaleźli to zamienili przednie koła i auto zaczęło ciągnąć w lewo. Zdjęli oponę, coś tam sprawdzili, zrobili czary-mary i założyli oponę i teraz podobno auto jedzie prosto. Trochę mnie to zdziwiło, że ułożenie opony może mieć aż taki wpływ na zachowanie samochodu, zwłaszcza cywilnego 518 biturbo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

 

Czy źle ułożona opona może powodować ściąganie samochodu w którąś stronę?

 

Może. Również pęknięta wewnątrz osnowa może powodować ściąganie albo bicie. Kiedyś kupiłem komplecik oponek prawie nowych z aluskami. Nie zdejmowałem opon bo komplecik od tego samego auta i założyłem. Okazało się że ściąga. Podjechałem do serwisu zdjeli opone i okazało się, że osnowa (nie nazwę profesjonalnie :oops: ) od wewnętrznej strony (pod bieżnikiem) była zerwana a o dziwo ani bąbla ani nic :mad2:

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW na radosc z jazdy wplyw ma wiele czynnikow. Nasze auta sa bardzo czule na wszystko (opony, felgi, minimalne luzy, odchylenia, cisnienie w kolach itp.), sa jednymi z niewielu, ktore maja tak male wartosci tolerancji geometrii (przegladalem w porownaniu z innymi autami).

Jednak jezeli wszystko jest zrobione przez profesjonalistow - mozna sie cieszyc nadal!

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednio rozumiem co znaczy zle ulozona, ale pierwsze co trzeba zrobic to cisnienie opon sprawdzic... niedawno myslalem, ze znowu mi sie cos rozjechalo bo musialem caly czas wozek 'ciagnac' w jedna strone.. z zewnatrz na oko nie bylo widac, a jak z cisnieniomierzem kola zostaly napompowane rozwno to znow zaczela jezdzic jak po szynach..

wiec napompuj kola rowno i pojedz do dobrego zakladu zajmujacego sie geometria.. krakow to nie moje miasto, ale warszawiakom polecam arkuszowa (rok wolczynskiej i sokratesa, bielany, naprzeciwko mcdonalda).. zaplacilem rok temu bodajze 70pln, trwalo to niecale pol godziny i radosc z jazdy wrocila..

 

No widzisz, a u mnie ciśnienia są idealne. Bumka pojechała do warsztatu w którym ustawiana była zbieżność i geometria po wymianie wahaczy z przodu z reklamacją, bo auto ciągnęło w prawo. Sprawdzali, sprawdzali, aż w końcu jak nic nie znaleźli to zamienili przednie koła i auto zaczęło ciągnąć w lewo. Zdjęli oponę, coś tam sprawdzili, zrobili czary-mary i założyli oponę i teraz podobno auto jedzie prosto. Trochę mnie to zdziwiło, że ułożenie opony może mieć aż taki wpływ na zachowanie samochodu, zwłaszcza cywilnego 518 biturbo ;)

 

Jesli samochod jezdzil przez dluzszy czas (powiedzmy pare tys km) z

jakimis defektami zawieszenia szczegolnie z przodu, to opona zuzywa sie nierownomiernie, i po korekcie ustawienia i wymianie elementow taka

nierowno zuzyta opona (czasami trudno dostrzec to golym okiem)

powoduje ciaganie auta w lewo lub w prawo.

Jesli efekt ustepuje po manewrach z zamiana opon to definitywnie jest

to przyczyna - spotkalem sie z tym wiele razy.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli samochodzik byl rabniety to nie koniecznie przy ustawionej zbieznosci, i ustawionych wartosciach polowkowych kierownica wychodzi idealnie prosto..

 

Nie mowie tu o patologiach - jesli w plycie sa przesuniete punkty, to moze

wyjsc dowolnie krzywo.

 

Problem polega na tym ze oprocz wzmiankowanej wiazki airbagu jesli

takowy jest, przekladnia rowniez skonstrowana jest tak, ze jazda

na wprost to scisle okreslony kat skrecenia walka wejsciowego przekl.

kierowniczej. odchylenie w lewo lub w prawo powoduje inny przeplyw

oleju przez przekladnie a to nic dobrego.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po prostu nie umieja ustawic, czy cos nie tak z autem ?

Trzy razy ustawiali i dalej to samo, niedosc ze sciaga w prawo to jeszcze kierowica krzywo ... no chyba ze mam cos z autem .

 

Spróbuj zamienić koła lewe tylne na prawe przednie lub odwrotnie, nie potrafię wytłumaczyć dlaczego ale w większości przypadków pomaga.

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli samochodzik byl rabniety to nie koniecznie przy ustawionej zbieznosci, i ustawionych wartosciach polowkowych kierownica wychodzi idealnie prosto..

 

Nie mowie tu o patologiach - jesli w plycie sa przesuniete punkty, to moze

wyjsc dowolnie krzywo.

 

Problem polega na tym ze oprocz wzmiankowanej wiazki airbagu jesli

takowy jest, przekladnia rowniez skonstrowana jest tak, ze jazda

na wprost to scisle okreslony kat skrecenia walka wejsciowego przekl.

kierowniczej. odchylenie w lewo lub w prawo powoduje inny przeplyw

oleju przez przekladnie a to nic dobrego.

 

Dodatkowo TYLKO w środkowym położeniu przekładnia pozbawiona jest luzów. Każde inne położenie w dowolną stronę ma luz (spawdźcie sobie).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo TYLKO w środkowym położeniu przekładnia pozbawiona jest luzów. Każde inne położenie w dowolną stronę ma luz (spawdźcie sobie).

 

Po kilku ostatnich popołudniach w kanale mojego garażu jestem z przekładnią "na Ty" i muszę powiedzieć że nie zauważyłem tego o czym mówisz, jak nie ma luzu na kołach ustawionych na wprost to i nie ma go przy krańcowych położeniach, sprawdziłem.

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka samo jak Kai - na wprost nie mam luzu zaś jak skrece do połowy badz na maxa luz jest odczuwalny na kole kierowniczym.

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i myślałem żeby podkręcić przekłądnie na ślimaku ale jak na wprost nie ma luzu? hmmmm

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się po temat... a czy macie jakieś doświadczenia na temat felg? U mnie jak w temacie, ściąga lekko na lewo, kierownica cały czas w lekkiej kontrze. Geometria zrobiona - mam nadzieję, że profesjonalnie, gości polecało mi co namjniej kilku doświadczonych kierowców - taksiarzy, właścicieli BMW i mechaników. Na wydruku jaki dostałem wszystkie parametry jak fabryczne, a dalej ciągnie. Zmieniłem opony i dalej ciągnie. Podjechałem do gości znowu a oni do mnie żebym przełożył koła lewe na prawe. Zrobiłem tak - na chwilę, opony mam kierunkowe - i :shock: ciągnie w prawo... znacznie mniej niż poprzednio w lewo ale jednak! czy to znaczy że czas na zmianę alusków? Wydaje się to najprostszym rozwiązaniem, ale jakoś nie mogę dojść jaki wpływ może mieć fela - dodam że są wyważone.

I jeszcze jedno - głupie spostrzeżenie ale jednak prawdziwe - po zwykłych drogach ciąga, a na dobrych (?) - ostatnio byłem w Wa-wie most siekierkowski i dojazdy, autostrada Katowice- Kraków - jakoś tego nie czuć. Trochę głupi już jestem od tego :(

Poruszałem już ten temat, ale przed zamianą kół - stąd go ponawiam. Macie jakąś radę - poza zmianą felg, bo na to na razie brak funduszy

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.