Skocz do zawartości

Podstawowe HI FI W e60


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam podstawowe nagłosnienie.

Co moge zmienić aby zagrało ładniej?

jakie głośniki i gdzie najlepiej wymienić i co dodać?

czy pod wzmacniacz są podprowadzone przewody i jak z miejscem pod przednimi siedzeniami na suby?

czy ktoś wymieniał podstawowe gośniki na jakieś lepsze firmowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem po vin - mam kod nagłośnienia:

676 hifi loudspeaker system.

jak sprawdzić czy jest wzmacniacz?

witam

chyba nie masz podstawowego nagłośnienia bo u mnie wg.vin nie ma żadnego kodu opisującego nagłosnienie,a u Ciebie jest

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kod to jest hi-fi professional - 10 głośników w tym 2 subwoofery, więc wzmak musi być na 100%.

 

o co chodzi z tym sprawdzaniem VIN?

 

Kal

wyposażenie auta masz zakodowane w nr.vin,zresztą tak jak każde BMW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje nagłośnienia w E60:

1. Zwykłe, kiepskie, ale i tak lepsze niż np. w Audi.

2. Hi-fi, bodajże 10 głośników.

3. Hi-fi Professional, 13 głośników. Inaczej nazywają to potocznie Logic7.

 

Ten ostatni ma coś kolo 460 wat mocy i jest na tyle mocny, że ja jeszcze nie słychałem go na 'full' a lubie czasami głośną dobrą muzyke w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje nagłośnienia w E60:

1. Zwykłe, kiepskie, ale i tak lepsze niż np. w Audi.

2. Hi-fi, bodajże 10 głośników.

3. Hi-fi Professional, 13 głośników. Inaczej nazywają to potocznie Logic7.

 

Ten ostatni ma coś kolo 460 wat mocy i jest na tyle mocny, że ja jeszcze nie słychałem go na 'full' a lubie czasami głośną dobrą muzyke w aucie.

 

4. Hi-End Individual, 16 głośników

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje nagłośnienia w E60:

1. Zwykłe, kiepskie, ale i tak lepsze niż np. w Audi.

2. Hi-fi, bodajże 10 głośników.

3. Hi-fi Professional, 13 głośników. Inaczej nazywają to potocznie Logic7.

 

Ten ostatni ma coś kolo 460 wat mocy i jest na tyle mocny, że ja jeszcze nie słychałem go na 'full' a lubie czasami głośną dobrą muzyke w aucie.

 

4. Hi-End Individual, 16 głośników

 

Kal

 

Nie wiem czy jest dostępne w E60, bo weszło premierowo z tego co pamiętam w F01. Możliwe że od października 2008 - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, w sumie E60 też ma wymieniony od listopada (pomylilem się z tym październikiem) idrive na nowy (ten sam co w F01, już nie Siemsnowski shit), więc nie dziwi mnie że powiązany z tym osprzęt jak nagłośnienie również zamienił stare wersje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to w prospekcie e60 po lifcie na stronach z pakietem Individual znajduje się informacja odnośnie opcji: High-end Individual właśnie z 16 głośnikami. Zdaje się, że jedno auto, które było wystawione na sprzedaż przez jednego z dealerów miało właśnie takie nagłośnienie.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, w sumie E60 też ma wymieniony od listopada (pomylilem się z tym październikiem) idrive na nowy (ten sam co w F01, już nie Siemsnowski shit), więc nie dziwi mnie że powiązany z tym osprzęt jak nagłośnienie również zamienił stare wersje.

 

 

16 glosnikowy indywidual byl dostepny normlanie w modelach e60 przed liftem.

btw. M5/M6 ze nowym idrive'm z F01 (po wrzesniu 2008) maja nowe lusterka jak sloń dumbo,zdeformowane, fatalnie to wyglada. Wszystko przez regulacje EU

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos nowego i-drive'a - rozumiem, że raczej nie ma opcji na aktualizację z tego od VDO?

 

Jeżeli chodzi o ten zestaw hi-end - bardzo bym chciał tego usłyszeć. Po miesiącu słuchania Logic7 mam o nim bardzo dobre zdanie, jednak cudów nie ma i nic nie zastąpi porządnego zestawu audio w domu, ciekawe czy ten najbardziej wypaśny zestaw jest w stanie się zbliżyć....

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos nowego i-drive'a - rozumiem, że raczej nie ma opcji na aktualizację z tego od VDO?

Kal

 

Zależy co masz na myśli aktualizacja? Softwerowo napewno nie. Istnieje możliwość wymiany navi business i profi na tą z dyskiem twardym iwyświetlaczem HD (inny harware + software).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są 3 opcje nagłośnienia w E60:

1. Zwykłe, kiepskie, ale i tak lepsze niż np. w Audi.

2. Hi-fi, bodajże 10 głośników.

3. Hi-fi Professional, 13 głośników. Inaczej nazywają to potocznie Logic7.

 

Ten ostatni ma coś kolo 460 wat mocy i jest na tyle mocny, że ja jeszcze nie słychałem go na 'full' a lubie czasami głośną dobrą muzyke w aucie.

 

czy jak jest mala navi to bedzie mozliwy zestaw nr 1 lub2?

a jak duza to nr 3, czy tez moze byc 1 i 2?

jak to sprawdzic przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 glosnikowy indywidual byl dostepny normlanie w modelach e60 przed liftem.

 

Tego nie wiedziałem, dzięki za sprostowanie.

 

Kriss33 --> najprościej sprawdzić liste wyposażenia. Ja nie jestem w stanie rozróżnić #2 od #3. Wiem że Logic7 ma głośniki niskotonowe w słupkach (przy naweiwach), #2 tego chyba nie ma. Subwoofera też łatwo nie "obejrzysz" pod siedzeniem, ja mam komforty i są zabudowane całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Tak czytam i nie bardzo mogę zatrybić jakie audio mam...

 

Mam dwa głośniki w podsufitce, dwa w boczkach przednich drzwi, dwa w lusterkach, jeden centralny pod szybą... i chyba dwa w fotelach (jak rozumiem są zawsze) choć nie wiem w których (przednie czy tylne) bo nigdy się do nich nie dobierałem a jak nie wiem gdzie są to tym bardziej. To razem 9 by wychodziło - to jest podstawowy? NAVI jest CCC pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nie bardzo mogę zatrybić jakie audio mam...

 

Mam dwa głośniki w podsufitce, dwa w boczkach przednich drzwi, dwa w lusterkach, jeden centralny pod szybą... i chyba dwa w fotelach (jak rozumiem są zawsze) choć nie wiem w których (przednie czy tylne) bo nigdy się do nich nie dobierałem a jak nie wiem gdzie są to tym bardziej. To razem 9 by wychodziło - to jest podstawowy? NAVI jest CCC pro.

 

Nie do końca:

W hi-fi brak głośnika centralnego, suby są w podłodze pod przednimi fotelami, resztę widać, czyli przednie drzwi, twitery obok lusterek i tył średni ton i wysoki (u mnie w dachu bo to kombi) w sumie jest 10 głośników. Jak dla mnie gra to bardzo dobrze oczywiście z oryginalnej CD najlepiej.

W logic 7 był centralny i jeszcze głośniki w desce z przodu obok przednich słupków + w tylnych drzwiach, w idrive też więcej możliwości ustawień( korektor). Głośniki tez są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.