Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie zegarow,zasilania :/


pajaczek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam nasteopujacy problem. Kupilem auto i jak sie oakzalo kilka dni po kupnie malo co nie zgubilem akumulatora ( poprzedniemu wlascicielowi musial sie wylac akumulator i odlecial mi kawalek podlogi :/ ) Oddalem auto do zaspawania brakujacego elementu podlogi i wstawilem nowy akumulator. Od tamtego czasu po kazdym przekreceniu kluczyka zaczynaja mi sie wyswietlac rozne kody i komunikaty oraz robi sie test zegarow automatycznie. W aucie czesto na wolnych obrotach ( N ) zaczyna delikatnie migac kontrolka od ladowania,oleju i swieci sie ABS a po jakims czasie ( kilku Km),slychac jakeis dziwne odglosy w centralnym zamku ( tak jakby za kierowca) , :mad2: brakuje zasilania i auto gasnie.

 

Na odpalonym silniku napiecie instalacji jest 12.2 , na zgaszonym p[odobne bardzo.

 

Alternator czy spiecie ?

 

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ładowanie na odpalonym silniku wynosi 12V z małym hakiem to nie masz co szukać niewiadomo czego tylko wyciągaj alternator i do dzieła. A te wszystkie kontrolki i dziwne rzeczy dzieją się w wyniku dużych spadków zasilania. Jak będzie łądowanie to w instalacji podczas pracującego silnika powinieneś mieć około 14,2V. Jak będzie 14 to też ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBC daje możliwość pomiaru ładowania za pomocą któregoś z testów - było o tym na forum, można porównać sobie wyniki z tego co pokaze ci miernik

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.