Skocz do zawartości

Czy mogę dołożyć bluetooth...


hornet17

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawosci zapytam, bo nie rozumiem po co bluetooth w aucie. On dziala w taki sposob ze przez telefon rozmawiasz mowiac sam do siebie w aucie i z glosnikow slyszysz roznowce ? Czyli jest tak ze twoja rozmowe slysza inni pasazerowie?

 

Jaka jest roznica miedzy sluchawka na ucho bluetooth ? Wydaje mi sie ze sluchawka to lepszy pomysl, no chyba ze czegos nie wiem o tym bluetooth samochodowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykły zestaw głośnomówiący z którym nasz telefon komórkowy łączy się poprzez bluetooth. Wchodząc do samochodu system sam wykrywa obecność zaprogramowanego wcześniej aparatu telefonicznego i łączy się z nim.

 

Słuchawka bluetooth na ucho jest dla mnie pewnym dyskomfortem w podróży.

 

Rozmowę mogą słyszeć pasażerowie jak odbierzemy rozmowę klikając na klawisz "słuchawki" na pulpicie bądź kierownicy, jeżeli odbierzemy klikając na "zieloną słuchawkę" na telefonie - rozmowę będziemy słyszeć tylko my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę mogą słyszeć pasażerowie jak odbierzemy rozmowę klikając na klawisz "słuchawki" na pulpicie bądź kierownicy, jeżeli odbierzemy klikając na "zieloną słuchawkę" na telefonie - rozmowę będziemy słyszeć tylko my.

 

Skoro wsiadasz do auta bez sluchawki na uchu bo jest ona dyskomfortem to jak mozesz tylko ty slyszec rozmowe gdy odbierzesz tel klikajac na klawisz sluchawki ? Skad wydobywa sie dzwiek ? Skoro nie masz sluchawki w uchu to chyba kazdy bedzie slyszec rozmowe z pasazerow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rozmowę mogą słyszeć pasażerowie jak odbierzemy rozmowę klikając na klawisz "słuchawki" na pulpicie bądź kierownicy, jeżeli odbierzemy klikając na "zieloną słuchawkę" na telefonie - rozmowę będziemy słyszeć tylko my.

 

Skoro wsiadasz do auta bez sluchawki na uchu bo jest ona dyskomfortem to jak mozesz tylko ty slyszec rozmowe gdy odbierzesz tel klikajac na klawisz sluchawki ? Skad wydobywa sie dzwiek ? Skoro nie masz sluchawki w uchu to chyba kazdy bedzie slyszec rozmowe z pasazerow ?

 

Skoro naciśnie zieloną w telefonie to i pewnie słuchawkę przyłoży do ucha.Oczywiście na postoju... :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale pominę tłumaczenie jak działa zestaw głośnomówiący bluetooth w samochodzie... i pozostanę przy moim wcześniejszym pytaniu:

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze instalował w swoich X5 zestaw głośnomówiący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja instalowalem, kupilem modul na allegro, ale znacznie taniej niz proponuje amador, z ktorym zreszta mialem problem ze zwrotem niewlasciwego uchwytu do parowania, wlasciwy do x5 e53 kupilem z USA z x5world.com. Sam go zalozylem bez zadnego problemu, zreszta pod x5world.com masz obrazkowe informacje z opisem jak to zrobic. Dziala bardzo dobrze i wyraznie czyta ksiazke telefoniczna z telefonu, dzialaja przyciski na kierownicy do sterowania telefonem. Duzo lepiej to dziala niz poprzedni zestaw nokia ck7w takze polecam. Mnie to wszystko wyszlo jakies 600-700 pln za modul + uchwyt do parowania + antene bt.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę mogą słyszeć pasażerowie jak odbierzemy rozmowę klikając na klawisz "słuchawki" na pulpicie bądź kierownicy, jeżeli odbierzemy klikając na "zieloną słuchawkę" na telefonie - rozmowę będziemy słyszeć tylko my.

 

Skoro wsiadasz do auta bez sluchawki na uchu bo jest ona dyskomfortem to jak mozesz tylko ty slyszec rozmowe gdy odbierzesz tel klikajac na klawisz sluchawki ? Skad wydobywa sie dzwiek ? Skoro nie masz sluchawki w uchu to chyba kazdy bedzie slyszec rozmowe z pasazerow ?

 

Skoro naciśnie zieloną w telefonie to i pewnie słuchawkę przyłoży do ucha.Oczywiście na postoju... :mrgreen: :mrgreen:

 

Więc pozostaje kwestia jeśli wolisz aby pasażerowie nie słyszeli twojej rozmowy to :

1. masz słuchawkę bluetooth i nie potrzebujesz używać bluetooth w aucie

2. specjalnie się zatrzymujesz i podnosisz słuchawkę aby pogadać przez samochodowy bluetooth.

 

Jak dla mnie opcja pierwsza jest wygodniejsza.

 

No chyba że obojętne jest to czy inni będą słyszeć twoją rozmowę więc wtedy jest opcja trzecia czyli :

3. używasz bluetooth wbudowanego w aucie ale wszyscy słyszą twoją rozmowę.

 

Dobrze to zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby pasażerowie nie słyszeli (mając oczywiście zamontowany zestaw głośnomówiący bluetooth) to w czasie jazdy odbierasz telefon klikając na "zielona słuchawkę" na aparacie i przykładasz do ucha... łamiąc przepisy :) Szczerze mówiąc nie wiem czego nie rozumiesz, wydaje się, że wszystko jest jasne.

 

 

Jeżeli zależy Ci na tym żeby nikt nie słyszał Twojej rozmowy i pragniesz nacieszyć się swoim bluetooth`em to możesz zatrzymać auto, wyprosić pasażerów, zamknąć się w samochodzie i rozmawiając o czym tylko pragniesz korzystając z zestawu głośnomówiącego :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.