Skocz do zawartości

Żółta kontrolka oleju podczas jazdy-znikający olej?


CHIEFF

Rekomendowane odpowiedzi

Już kilkakrotnie zapaliła mi się żółta kontrolka od oleju podczas jazdy.Zatrzymałem auto sprawdziłem stan oleju niby jest ok tzn mieści się w widełkach ani za mało ani za dużo odpalam auto po kilkunastu minutach wszystko OK, po przejechaniu powiedzmy 100 km znów się zapala.Dzieje się to przeważnie jak wybieram się w jakąś trasę podczas dłuższej jazdy .Niedawno wymieniałem olej i filtry od zmiany oleju zrobiłem może z 6-7tkm,dziś dolałem może z 300 ml oleju,parę dni wcześniej 200ml już nie wiem co się dzieje?Nie sprawdzałem pod autem czy nie ma wycieku?Auto ma moc ładnie jedzie zbiera się też dobrze nie kopci -odpala bez problemu.czyżby brał olej?Jeżdżę na mobil10W40 -rano też nie ma problemów z odpalaniem czy dziwnymi dźwiękami podczas odpalenia silniczek ładnie i cichutko chodzi,Czyżby spadało ciśnienie ?Nadmienię ,że jest to TDS.Zauważyłem też spadek oleju na bagnecie np.po dolaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Już kilkakrotnie zapaliła mi się żółta kontrolka od oleju podczas jazdy.Zatrzymałem auto sprawdziłem stan oleju niby jest ok tzn mieści się w widełkach ani za mało ani za dużo

Staraj się, żeby stan oleju był pod kreską max, wówczas lampka nie będzie Cię nie niepokoić.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest pod kreską max nigdy nie ma więcej z obserwacji nigdy nie przekroczyło maxa i tego bym nie zrobił -po to jest napisane max:)Auto mało pali w trasie dziś jeździłem -przed odpaleniem auta sprawdzałem stan oleju jest może z 4 milimetry poniżej max kontrolka sie dzis nie zapalała ,ale to była jazda tylko po mieście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA właśnie skończyłem temat z kontrolką oleju miałem już wymieniać bo myślałem że mi padł czujnik ciśnienia oleju i zawsze jak się zatrzymywałem to po wyłączeniu silnika zapalała się kontrolka żółta i dotego myślałęm że mi olej bierze , ale okazało się ze standardowo jest uszkodzona obudowa filtru oleju i tyle po wymianie jest ok kontrolka się nie zapala /oleju też nie bieże chociaż zrobiłem dopiero 2000km, to jednak obserwuję olej od dłuższego czasu i razczej jest ok/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.