Skocz do zawartości

świeżo kupiona 320d touring - co wymienić?


advertiser

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno po miesiącach poszukiwań kupiłem fajny ezp. e46 320d 2003 touring

 

wybieram się na przegląd ale po przeczytaniu tematu o warsztatach jestem trochę przerażony i spodziewam się że nawet w najbardziej polecani fachowcy od razu poczują świeżą krew i zaordynują wymianę połowy podzespołów...

czy na dzień dobry wymieniać wszystkie filtry?

jak trochę stuka zawieszenie z przodu to od razu nowe? ale co?

wibra też spora to nowe poduszki a może podnosić obroty?

do oil insp świeci się 12 tyś ale może nie czekać?

nie dogrzewa do 90 stopni to nowe termostaty?

:mad2:

wiem że to naiwne pytania ale ciekaw jestem waszego podejścia.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiec tak co do oleju jesli auto kupiłes od prywatnej osoby a nie od handlarza i zostało Ci jeszcez 12k do wymiany oleju to poczekaj i wtedy wymienisz go zazem z wszystkimi filtrami. Co do zawieszenie piszesz ze cos stuka. Tak lepiej wymienic na nowe a nie używane czesci.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymienilem wszystko co sugerowal znajomy mechanik, ale robilem dla siebie, by jezdzilo sie bezpiecznie i komfortowo. W sumie wyszlo tak:

- filtry (olej, paliwo, kabina, powietrze)

- olej, plyn chodzenia

- gumy wahacza

- rolki, napinacze, pompa wody (halasowalo)

- klocki tyl

- zarniki xenon (swiecily nie rowno)

- opony komplet 4 szt zima + lato (stare byly zjechane, sparciale)

- termostat duzy

- odma

 

po jakims czasie doszly:

- 2 x wtryski

- przetwornica w xenonie

 

 

nie pytaj ile mnie to kosztowalo, ale ladna 4 cyfrowa kwota... Natomiast autko smiga jak trzeba. Robisz chyba dla siebie, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy od kolegi powyżej. mogę ci jeszcze polecić wymianę turbiny -jeżeli nie była wymnieniana (jeżeli łapiesz się w do któregoś miesiąca 2003 - byly wadliwe turbiny) i wgranie nowego softu to sterownia turbo.

w grę wchodzi jedynie orginalne nieużywane turbo i nie regenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak dla siebie, dla siebie ale wolałbym wymieniać to co trzeba a nie to co mechanik będzie chciał wymienić (zarobić) albo to co mi się wydaje...

 

co do stuków to trudno mi rozpoznać czy to poważne czy tylko jestem przeczulony.

 

Gość na badaniu technicznym u Fusa powiedział że dobrze by wymienić tuleje olejowe przedniego wahacza - kojarzycie o co chodzi?

bo ja myślałem że tuleje to są gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy od kolegi powyżej. mogę ci jeszcze polecić wymianę turbiny -jeżeli nie była wymnieniana (jeżeli łapiesz się w do któregoś miesiąca 2003 - byly wadliwe turbiny) i wgranie nowego softu to sterownia turbo.

w grę wchodzi jedynie orginalne nieużywane turbo i nie regenerowane.

 

na szczęście przy 160 tys była wstawiona turbina i nowa skrzynia aut :dance:

 

także to mam nadzieję mam z głowy

 

to byl zresztą główny argument za kupnem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

advertiser

 

na szczęście przy 160 tys była wstawiona turbina i nowa skrzynia aut

 

także to mam nadzieję mam z głowy

 

 

to to jestes do przodu jakies 4-5 tys zeta :D

 

masz automata w 2.0 D i padł ci po 160 tys km? :shock:

jeżeli tak to jesteś pierwszym, od kogo słyszę żeby automat w 2.0 D padł :shock:

 

gdzie był wymieniany ?

jeżeli był wymieniany razem z turbo w ASO to raczej nie miało to sensu ekonomicznego - czyli nie było to w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

advertiser

 

na szczęście przy 160 tys była wstawiona turbina i nowa skrzynia aut

 

także to mam nadzieję mam z głowy

 

 

to to jestes do przodu jakies 4-5 tys zeta :D

 

masz automata w 2.0 D i padł ci po 160 tys km? :shock:

jeżeli tak to jesteś pierwszym, od kogo słyszę żeby automat w 2.0 D padł :shock:

 

gdzie był wymieniany ?

jeżeli był wymieniany razem z turbo w ASO to raczej nie miało to sensu ekonomicznego - czyli nie było to w ASO

 

auto kupiłem z przebiegiem 175 a do 165 było serwisowane w ASO w Niemczech, i tam tez wstaili turbo i przekładnie - też się trochę zdziwiłem ale bardziej ucieszyłem że mam nową skrzynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

advertiser

auto kupiłem z przebiegiem 175 a do 165 było serwisowane w ASO w Niemczech, i tam tez wstaili turbo i przekładnie - też się trochę zdziwiłem ale bardziej ucieszyłem że mam nową skrzynię Smile

 

faktycznie wg vin masz 2.0 d automata z 2003 roku, nadal mi nie daje spokoju to że piszesz, że wymienili skrzynie plus turbo w serwisie. pisałeś że było to w 2007 roku. cena tego serwisu to okolo 6 tys ojro, a wartosc auta w tamtym czasie to sadze jakies 8-10 tys euro, czyli nie ma sensu ekonomicznego... klient byłby idotą gdyby wymieniał skrzynie plus turbo za taką kasę w serwisie. samo turbo to rozumiem, ale skrzynie? :doh:

 

cos pisałes, że miałes faxa od ASO, jak możesz to zapodaj kod naprawy to moze jakoś to rozwiażemy, sprawa skrzyni bardzo mnie nurtuje bo to pierwszy przypadek o jakim slysze w 2.0d

 

już tak zgaduję może kolowi pociągnęło olej przez turbo silnik wszedł na obroty i rozwalilo skrzynie, aż strach pomyśleć co turbo może zrobić w automacie!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

advertiser

auto kupiłem z przebiegiem 175 a do 165 było serwisowane w ASO w Niemczech, i tam tez wstaili turbo i przekładnie - też się trochę zdziwiłem ale bardziej ucieszyłem że mam nową skrzynię Smile

 

faktycznie wg vin masz 2.0 d automata z 2003 roku, nadal mi nie daje spokoju to że piszesz, że wymienili skrzynie plus turbo w serwisie. pisałeś że było to w 2007 roku. cena tego serwisu to okolo 6 tys ojro, a wartosc auta w tamtym czasie to sadze jakies 8-10 tys euro, czyli nie ma sensu ekonomicznego... klient byłby idotą gdyby wymieniał skrzynie plus turbo za taką kasę w serwisie. samo turbo to rozumiem, ale skrzynie? :doh:

 

cos pisałes, że miałes faxa od ASO, jak możesz to zapodaj kod naprawy to moze jakoś to rozwiażemy, sprawa skrzyni bardzo mnie nurtuje bo to pierwszy przypadek o jakim slysze w 2.0d

 

już tak zgaduję może kolowi pociągnęło olej przez turbo silnik wszedł na obroty i rozwalilo skrzynie, aż strach pomyśleć co turbo może zrobić w automacie!! :shock:

 

 

nie mogę znaleźć tej paczki wydruków :(

 

skrzynia na pewno jest nowa - przed zakupem zdejmowałem osłonę i widziałem czyste wręcz nalepki :)

 

jedyne co pamiętam co a listy napraw którą mi przysłali z ASO to exchange transmision ;)

 

co do bezsensu ekonomicznego to na owej liscie były też kwiatki typu przekładka opon w ASO czy czyszczenie tapicerki i woskowanie...

 

...niemcy

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia na pewno jest nowa - przed zakupem zdejmowałem osłonę i widziałem czyste wręcz nalepki Smile

 

jedyne co pamiętam co a listy napraw którą mi przysłali z ASO to exchange transmision Wink

 

co do bezsensu ekonomicznego to na owej liscie były też kwiatki typu przekładka opon w ASO czy czyszczenie tapicerki i woskowanie...

 

co do przekladania opon w aso i czyszczenia i woskowania - to jest standard nawet w serwisie fiata. (mycie czyszczenie itp)

 

co do "exchange transmision" to jeżeli ma to być w j. angielskim to powinni użyć innego określenia na wymianę .

 

może w poniedziałek, podjade do serwisu załatwić swoje sprawy to z czystej ciekawości zapytam się o wymiane skrzyni u ciebie (podałes w drugim watku swoj VIN) mam nadzieję, że szkopy podadzą mi dane z twojego auta bez dowodu rejestracyjnego.

 

zastanawia mnie co się stało, że skrzynia padła, co się musiało dziać

:!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia na pewno jest nowa - przed zakupem zdejmowałem osłonę i widziałem czyste wręcz nalepki Smile

 

jedyne co pamiętam co a listy napraw którą mi przysłali z ASO to exchange transmision Wink

 

co do bezsensu ekonomicznego to na owej liscie były też kwiatki typu przekładka opon w ASO czy czyszczenie tapicerki i woskowanie...

 

co do przekladania opon w aso i czyszczenia i woskowania - to jest standard nawet w serwisie fiata. (mycie czyszczenie itp)

 

co do "exchange transmision" to jeżeli ma to być w j. angielskim to powinni użyć innego określenia na wymianę .

 

może w poniedziałek, podjade do serwisu załatwić swoje sprawy to z czystej ciekawości zapytam się o wymiane skrzyni u ciebie (podałes w drugim watku swoj VIN) mam nadzieję, że szkopy podadzą mi dane z twojego auta bez dowodu rejestracyjnego.

 

zastanawia mnie co się stało, że skrzynia padła, co się musiało dziać

:!:

 

 

fajnie :)

 

co do zdobycia historii napraw to ja tylko zadzwoniłem do Bawarii Motors i za chwile miałem faksem całą historię :)

 

ja też się nad tym zastanawiałem skąd taka akcja ale z wydruków nie udało mi się tego wyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawosci sprawdzilem, i do daty produkcji 09.03 w E46 byla wada w jakims zaworze w skrzyni i naprawiali to wgraniem nowego softu. np w E83 wymieniali całą skrzynie w ramach akcji serwisowej - nawet po okresie gwarancji

faktycznie jako opis części skrzynia autom jest zapisana jako "exchange automatic transmission" dziwne

natomiast wymiana jest inaczej niż napisałeś, ciekawe czemu z niemiec przyslali w j. angielskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematu głównego to zastanawiam się czy wymieniając te skrzynię wymienili też od razu poduszki pod nią.

wibruje mi buda i planuje wymianę wszystkich poduszek więc może nie wszystkich Smile

 

 

jak kolo byl tak przy kasie to pare ojro chyba dorzucił do poduszek, hehehe

jak bedziesz ogladał skrzynie to zrób zdjęcie zielonej nalepki, jestem ciekaw jaki symbol masz na koncu może masz YV??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.