Skocz do zawartości

Wspomaganie po wymianie płynu!??


Degrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się poradzić może ktoś wie dlaczego tak się stało? Po wymianie płynu od wspomagania ATF II Mobil-a moje auto to: E36 320i. Zrobiłem tak jak było opisane w zrób to sam czyli samochód do góry spóściłem olej z maglownicy też wyleciało odkręciłem dodatkowo przewód od pompy. Po zalaniu nowego płynu wspomaganie bardziej mi stępiało tak jak by w amglownicy niebyło tyle płynu ile potrzeba!! bo i weszło mi aby 0.8 litra a słyszałem ze wchodzi więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz otwarty zbiorniczek od plynu, na włączonym silniku krecisz kierownica kilka razy w jedną i drugą stronę. Sprawdz poziom plynu, jeżeli ubyło to znaczy, że układ był zapowietrzony, i dolej płynu. Jeżeli to nie pomoże to napisz, poszukamy dalej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zagadka kurde :doh: ja raz robiłem pełną wymianę i powiedziałem że nigdy więcej :arrow: po spuszczeniu i zalaniu nowym olejem miałem tak że chwilę pompa tak trzeszczała nim się odpowietrzyła że aż mi jej szkoda było :jawdrop: po chwili przestała ale szok :shock: . teraz to jak mam wymianę oleju w silniku to i ze wspomagania zawsze spuszczam wszystko ze zbiorniczka nie z całego układu i zalewam nowy olej :arrow: ATF DIII mobil 1 i jest MIODEK :cool2:%5B428%3A480%5Dhttp%3A//images46.fotosik.pl/72/321d164ea86ce23e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji :lol: odpowietrzyłem wspomaganie i można powiedzieć że się poprawiło bo widziałem pełno pęcherzyków powietrza na oleju a po jakimś czasie już nic nie było. Ale oleju nic nie dolewałem zostało przy 0.8 litra. Być może nie usunąłem wszystkiego starego oleju. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.