Skocz do zawartości

Audio w E38 99r


Maxtoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zostałem posiadaczem siódemki i w związku z tym że chciałbym podłączyć własny sprzęt audio tzn. Radio Alpine 9887r, 2 wzmacniacze i ewentualnie wykorzystać zmieniarkę która jest standardowo na wyposażeniu auta, od czego zacząć bo na pulpicie jest gówniany kaseciak i niezbyt ciekawe navi ale nie chciałbym tutaj nic rozpruwać, może jest wszystko w bagażniku ale jeszcze tam nie zaglądałem rozważałem żeby zamontować radyjko na tylnej półce ale skąd przewody? z bagola? Proszę o wszelką pomoc zanim pojade do Caraudio wydać parę baniek. Pozdro.

Edytowane przez Maxtoto
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie zostałem posiadaczem siódemki i w związku z tym że chciałbym podłączyć własny sprzęt audio tzn. Radio Alpine 9886r, 2 wzmacniacze i ewentualnie wykorzystać zmieniarkę która jest standardowo na wyposażeniu auta, od czego zacząć bo na pulpicie jest [bAD] kaseciak i niezbyt ciekawe navi ale nie chciałbym tutaj nic rozpruwać, może jest wszystko w bagażniku ale jeszcze tam nie zaglądałem rozważałem żeby zamontować radyjko na tylnej półce ale skąd przewody? z bagola? Proszę o wszelką pomoc zanim pojade do Caraudio wydać parę baniek. Pozdro.

ło

 

odpowiem Tobie tak: gra nie warta świeczki,zainwestowane pieniądze nijak sie beda mialy do jakosci dzwieku.Ogolnie ciezko dobrze naglosnic e38 w miare rozsadnych pieniądzach.A temat audio w e38 (bez dsp) to tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie chce podjąć tematu. Spróbuję pogrzebać sam. Uwierz mi że miałem ten zestaw w E34 kombi i grało obłędnie. Ówcześnie nikt nie przewidział miejsca dla głośników np. w drzwiach więc zamontowałem tam panele i posadziłem 16,5 cm od Hertza, 2 wzmaki i woofer a w dachu były 2 helixy 16,5cm a pod radyjko alpine 9887r podpiąłem syczki.Skoro w starym aucie to zagrało to co dopiero tu gdzie standardowo mam głośniki tam gdzie powinny być, chcę je tylko wymienić na Hertze i jakoś zamontować tego kozaka od Alpina. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w stylu gdzie lecą przewody i jak się do nich dostać. Myślę że temat ciekawy bo 7 jak najbardziej zasługuje na porządne granie.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku masz wszystko i tylko tam. Na konsoli masz tylko skromną wiązkę która steruje resztą czyli tunerem wzmakiem czytnikiem nawi i zmieniaczem. Po lewej stronie w bagażniku masz całą elektrownie. Z tamtąd rozchodzą sie przewdoy na poszczególne głośniki. Swoją drogą jak będziesz kombinował i np zbędna będzie Ci oryginalana zmieniarka to chętnie odkupię. Jak coś to pisz na PRIV. Pozdrowionka i powodzenia w przeróbach, bo według mnie będzie potrzebne :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podjąłem się zadania i udało się radio hula wzmaki wpięte kondensator i woofer. Głęboko w bagolu po lewej stronie znalazłem jakiegoś Bekera Bm-24-wywaliłem, znalazłem rozpiskę złącza "bawaria" i poprułem co mi było potrzebne, radio zamontowałem pod podłokietnikiem na tylnej kanapie -musiałem pozbyć sie tylko skisacka- jest pilot więc nie ma problemu. Zmieniarka niestety nie podejdzie bo Alpine ma cyfrowe wejście. Głośniki zostały standardowe dodałem 2 Hertze 16.5cm na tylną półkę. Teraz to dopiero gra. Opłacało się troche ponurkować w bagolu po takim zabiegu nawet audiomaniak będzie zadowolony ja byłem w szoku :lol:
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.