Skocz do zawartości

mam kłopot-auto nie chce mi odpalic


marcin55

Rekomendowane odpowiedzi

panowie zgasiłem w piątek normalnie samochód cały weekend nie jeżdziłem nie było mnie w domu dziś chciałem jechać do pracy i samochód nie odpala objawy są takie że na poczatku już prawie łapał wiec myśle sporo stał to nie będę meczył rozrusznika wiec odpuściłem i po chwili po ponownym nagrzaniu świec znów chciałem odpalić ale silnik zachowywał się już tak jak by nie było paliwa nie wiem o co chodzi z tłumika idzie dym jak kręce ale biały płyn olej w normie dodam że nie skasowałem inspekcji i jest na minusie czy możliwe że komputer zablokował mi silnik czy może padła pompa pomocy i z góry dzięki za wszystkie sugestie i podowiedzi Edytowane przez marcin55
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Ci komp nie mógł zablokować.

 

Na odległość więcej sie nie doradzi.

 

Nie wiem jak w Białystoku ale u mnie przez weekend w nocy było nawet -14 więc mogło ci najzwyczajniej zamarznać paliwo. Pompa to ostatnia i najgorsza alternatywa wiec nawet o tym nie myśl i nikomu nie wspominaj, bo tylko możesz podsunać mechanikowi pomysł na 'oskubananie' klienta.

 

i popraw tytuł wątku.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w weekend w Bialym i faktycznie mrozy po -15 byly. Tak wiec moze parafina sie wytracila w paliwie i temu nie pali. Postaw auto w cieplym na kilka godzin i sproboj odpalic, ewentualnie na przyszlosc dolewaj srodek do diesla na mrozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Na początku roku miałem podobny przypadek. Kręciłem rozrusznikiem i już prawie zaskakiwał, ale nie odpalił. Wepchnąłem auto do ogrzewanego warsztatu, (podłączyłem dla pewności prostownik) poczekałem z 2 godziny i auto odpaliło na dotyk.

Nie wiem na 100% co było przyczyną nieodpalenia: albo przymarznięte paliwo, albo aku szwankuje (roczny Bosch S4 80Ah - regularnie doładowywany prostownikiem).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już panowie po kłopocie zrobiłem tak ja pisaliście auto wprowadziłem do garażu naładowałem aku i odpaliło i jest ok znajomy uważa że to wina paliwa może jest to prawda zazwyczaj tankuje na orlenie ostatnio zatankowałem na bp no nie wiem co o tym sądzić pozdrawiam i wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem paliwo z shella. Trudno powiedzieć czy było złe.(polecam od jesieni lać deseprator). Czytałem w wielu postach że wielu użytkowników aut narzeka na paliwa w bp.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.